Skocz do zawartości

Plastikowe śledzie/kołki


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

W stolycy szukałam właśnie, w grudniu nie było. Może już wiosnę poczuli? ;)

Port, ja się nie znam, bom gallus domesticus, ale myślę że jak to ledy, to prędzej baterie się wyleją niż zużyją ;)

Edytowane przez miedzyniaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem te śledzie i są naprawdę fajne ale mały problem z ich zasilaniem. maja 3czy 4 bateryjki takie malutkie jak do zegarka więc nie wiem jak z opłacalnością tego produktu . gdyby nie to to już bym kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy, śledź z twojego linka jest dobry bo lekki, ale jest cieńki i podczas wyciągania lubi odpaść łebek. Jak się urwie to... jeden zostawiłem w gruncie u Grzesia w Warce na pamiątkę :)

Skasowałem tak kilka sztuk.

Nauczony doświadczeniem zanabyłem  takie:

http://sklep.klaja.pl/pl/p/Sledz-specjalny-z-tworzywa-sztucznego-30cm/1616

niekoniecznie w tym sklepie.

 

Wagowo nie czuję różnicy, jest masywniejszy, bardziej elastyczny przy wyciąganiu, na twardszych podłożach może się wygiąć i dopasowac do gruntu ale trzyma bardzo dobrze.

O rdzewieniu już ktoś wczesniej napisał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
W dniu 13.02.2014 o 22:18, szary11 napisał:

Raczej na wadze to Ci nie ubędzie ;) Tworzywo też trochę waży więc na komplecie może z kilogram będzie mniej. Aż takiej różnicy nie ma w wadze by coś Ci to dało. Poza tym fajne te śledzie, estetyczne i trwałe. Przez 5 lat użytkowania, już używanych śledzi, nawet jednego nie połamałem. I do tego nie musisz prostować :)

Witam, wiem ze to juz wiecznosc, ale jak zadowolony z tych Peggy Peg jestes/byles? Bo przede mna pierwszy wyjazd z nimi (oprocz normalnych) - tydzien ferii (jesiennych) trzeba jakos wykorzystac ;).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, portier napisał:

Witam, wiem ze to juz wiecznosc, ale jak zadowolony z tych Peggy Peg jestes/byles? Bo przede mna pierwszy wyjazd z nimi (oprocz normalnych) - tydzien ferii (jesiennych) trzeba jakos wykorzystac ;).

Pozdrawiam serdecznie

W tym roku ich nie używałem, ale nadal uważam, że śledzie z tworzywa są ok. Jeden mi pękł od uderzenia metalową siekierą, którą użyłem z lenistwa zamiast gumowego młotka. Tylko ja nie miałem Peggy Peg a zwykłe plastikowe

1422556150_ledzie.JPG.209cbac3ab82dc87758a6069c7c95831.JPG

Link, do którego się odnosiłem już nie działa, domniemam, że chodziło w nim o te i temu się odezwałem w tym temacie.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich śledzi jak wkleił szary11 używałem w tym roku na polskiecj i chorwackiej ziemi...wg mnie są ok. Mi również jeden pękł, ale był wbijany metalowym młotkiem.

Jeden minus jaki w nich widzę to ciężko się wyjmują i boję się, że ten zaczep pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na mysli te wkrecane i to raczej ja tu  cos pomieszalem. Takie jak te czerwone tez mam i uwazam je za stabilne, ale stalowe/metalowe tez woze i teraz jeszcz te wkrecane doszly. No i na cos trzeba sie w koncu zdecydowac, bo woze tego tyle, ze ladnych kilka zestawow bym tym zabezpieczyl - a uzywam raptem (jak  juz) markizy i w porywach scianek. Scianki to raczej ferie wiosenne i jesienne, wtedy przewaznie tydzien w jednym miejscu stoimy (tym razem tez) wiec sie oplaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebeb napisał:

Jeden minus jaki w nich widzę to ciężko się wyjmują i boję się, że ten zaczep pęknie.

Potwierdzam, że je się ciężko wyjmuje, ale ja to traktuję jako zaletę. Raz mi d...ę uratowały jak była w nocy burza, a ja nie miałem pasów sztormowych. 

Do wyciągania używam młotka stolarskiego, czy dekarskiego... takiego do wyciągania gwoździ.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też je mam i bardzo mi pasują. Do kompletu oczywiście gumowe pobijadło :) 

Za kilka złoty można kupić dedykowany haczyk do wyciągania śledzi albo zrobić go samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.