Jump to content
Speedy

DMC przyczepy a wspólczynnik 1,33 - rozwiązanie

Recommended Posts

EmilP

Wydaje mi sie ze to holownik by musial byc zarejestrowany gdzies za miedza a nie cepka. Bo to ograniczenie holownika jest (to 1,33) a nie cepki ktorej jest obojetne co ja ciagnie. Wazne co holownik moze.

Nie. Ten konkretny przepis dot. warunków technicznych, jakie musi spełniać przyczepa.

Wymagania wobec holownika określone są w innych przepisach.

strus251

Ale 1,33 nie wynika z warunków technicznych cepki ani auta tylko z przepisów ruchu. Konwencja daje Ci prawo w krajach które ją ratyfikowały abyś się poruszał takim zestawem tam jakim możesz u siebie. 

Więc według mnie jak holownik na polskich blachach to i podpadasz pod Polskie przepisy a nie np. Słowackie bo cepka tam zarejestrowana. 

Ogólnie nie chcę się kłócić bo i mi to do niczego tylko ważne aby w wątku nie przekombinować z wiadomościami, bo potem jakiś "Świeżak" przeczyta, coś pomyli albo nie domyśli sie czegoś co my uznajemy za oczywiste i wyjdzie jakiś kwas ;)

Diver

Witam, 

Czy w takim razie:

Fordem galaxy o takich danych 

Mogę ciągnąć taką przyczepę aby nie płacić viatool ?

F1 2400, F2 2400, F3 ------

G 1724

O1 1300

G w dowodzie przyczepy 975

Normalnie zgłupiałem 

DOMINO7

Liczy się Fajnie przyczepy. Jeśli>niž1100 płacisz.

Diver

Liczy się Fajnie przyczepy. Jeśli>niž1100 płacisz.

Nie rozumiem co napisałeś  :look:

tomekk

Witam !

Nie rozumiem co napisałeś  :look:

Jeśli przyczepa będzie  miała DMC większe od 1100 kg to płacisz.

Pozdrawiam

swiru

witam

panowie bylem w stacji kontroli autem zony/rav4 DMC 2050,O1 2000/ w celu proby zmiany wpisu w DR w pozycji J ze jest to auto terenowe/DMC przyczepy to 1550 czyli brakuje ok. 9kg/.I generalnie nie dowiedzialem sie niczego bylo widac ze zadalem im wielkiego klina/bylo ich 4/,Byly oczywiscie pytania po co to robic i na co mi tozmieniac,wszystko skrupulatnie opowiedzialem o normie 1.33,o hamulcu i o 150% dla aut terenowych.Stanelo na tym ze mam podjechac po weekendzie bo panowie musza sie podszkolic czy cos takiego moza zrobic.

Najdalej we wtorek napisze co z tego wyszlo.

zapomnialem dodac ze panowie nic nie wiedzieli o wspolczynniku 1.33 i o przepisie z hamulcem uruchamianym z miejsca kierowcy

mundek28

Witam , czy ktoś z kolegów wie co oznacza "wartość znamionowa urządzenia sprzęgającego"? gdzie jest podana ?

swiru

A wiec jest mozliwosc wisu do dowodu informacji ze auto terenowe,ale trzeba dostarczyc wyciag z homologacji auta w ktorej widnieje takowa informacja/bede kontaktowal sie z przedstawicielem Toyoty/.

Jest jeszcze jedna mozliwosc bez przedstawiania zadnych dokumentow ale auto nie moze miec konstrukcji samonosnej czyli musi byc na ramie,w tym przypadku takie zaswiadczenie wydaja na miejscu i trzeba udac sie z nim do WK aby dopisali do DR.

pozdrawiam.

DOMINO7

=D> =D> =D>

A jednak...

Tylko WK nie dokona wpisu, a wymieni DR.