Skocz do zawartości

Prośba o opinie o przyczepie i czy w ogóle warto - Hymer-Eriba Nova 620


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Spostrzeżenia mam takie, że to wielka buda na czterech kołach, o DMC 1800 kg. i szerokości min. 2,4 m
Na pierwszych dwóch fotkach jeszcze stoi, ale na kolejnych widać, że chyba wicher ją na bok przewrócił :hehe: , a później ...
Później, to już zrezygnowali z dalszego fotografowania
Stacjonarnie na działkę, to może być, ale do objazdówki, nigdy bym takiej nie kupił (zwłaszcza po tej przewrotce) ;)
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach wy misie-żartownisie.

 

Zdjęć za mało, żeby cokolwiek oceniać. Ale przyczepa bardzo ładna i pewnie wygodna. Cztery koła to moim zdaniem plus!

Gdybym jednak ja miał kupować przyczepę tak ciężką, świadomie decydując się na znaczne przekroczenie zestawem 3,5 tony, to bym szukał innego układu wnętrza. To jednak zależy od składu załogi. Nie napisałeś w ile osób będziesz wypoczywał.

Ja mam rodzinę 2+2 (klasyka) i kiedyś bardzo mi pasował układ z dwoma podkowami na dwóch krańcach. Dziś gdy dzieci podrosły i nie za bardzo chcą razem spać to zdecydowanie uważam, że lepszy rozkład to łóżko piętrowe dla dzieci i normalne łóżko podwójne dla rodziców. W tej podlinkowanej przyczepie nie ma piętrusa.

Zauważ, że duże i ciężkie przyczepy są jednocześnie długie i szerokie, przez co jest możliwość wygospodarowania nie tylko przestrzeni na łóżka, ale również na stolik dla 4 osób pośrodku bez konieczności składania łóżek. To jest moim zdaniem układ idealny w dużej przyczepie: każdy ma swoje wyro, a i tek bez składania niczego można usiąść i zjeść śniadanie.

Podlinkowana przyczepa nie oferuje tego komfortu. Ale i tak jest duża, ładna i podoba mi się na tych nielicznych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myślałem o zakupie na handel, uklad dla mnie wlasnie nie jest idealny, ale gabaryty fajne, jezeli mialbym brac dla siebie, to do przerobienia koniecznie na lozko pietrowe dla dzieciakow koniecznie, ale to juz sie nie oplaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celach odsprzedaży, to wyłącznie pod konkretne zamówienie :hmm:  Tak, jak pisałem poprzednio, może w celach stacjonarnych.

Jestem przekonany, że na budę takiej długości, dwuosiową i o DMC 1800 - chętnych, jak na lekarstwo.

IMHO

 

P.S.

W takim celu, najlepiej coś w okolicy  DMC 1300 lub 1500 max., a najszybciej znajdują klientów budki z podkową z jednej i łóżkiem małżeńskim z drugiej strony przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krotce przejzalem oferty i w tym przedziale cenowym posucha.

 

Co do masy przyczepy, to zgadzam sie z Wami, nedzie ciezko z klientem na tak ciezka cepe, mnie Viatoll nie przeszkadza, owszem jest to takie janosikowe nalozone na kierowcow, ale trudno soe mowi, zaciskam zeby i nie dyskutuje z beznadziejnym polskim prawem, poza tym, przy moim obecnym holowniku, nie ma cepy, ktora by nie przekraczala magicznycj 3,5t przy zespole pojazdow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myślałem o zakupie na handel, uklad dla mnie wlasnie nie jest idealny, ale gabaryty fajne, jezeli mialbym brac dla siebie, to do przerobienia koniecznie na lozko pietrowe dla dzieciakow koniecznie, ale to juz sie nie oplaca...

 

 

z tym handlem byłbym ostrożny - takie wilekie przyczepy nie idą w Polsce jak ciepłe bułki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.