Skocz do zawartości

Wyjazd kamperem w polskie góry


epsbeton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wracam do Was w związku z kolejną rodzinną eskapadą - tym razem na południe, w nasze polskie góry.

 

Jadę z ta samą ekipą co w czerwcu nad morze czyli z żoną i dwójką małych dzieci. Start we wtorek z Warszawy. Powrót w niedzielę.

 

Plan jest taki - pełen niewiadomych wyjazd w góry w takie miejsca, aby dzieci mogły spokojnie pozjeżdżać na sankach i ewentualnie na nartach (na oślich łączkach). Czyli miejsca mało popularne i spokojne wchodzą w grę.

Może macie jakieś doświadczenia z takimi zimowymi wyjazdami w góry? Jakieś sprawdzone miejsca aby bezpiecznie w zimie zaparkować kampera w rejonach górskich?

 

Za wszelkie sugestie będę jak zwykle bardzo wdzięczny. Myśleliśmy o kursie na Jamno a dalej w kierunku na Zakopane ale nie chcę nawet do Zakopanego wjeżdżać. Może jakieś wcześniejsze miejscowości i miejsca dla kampera możecie polecić?

Pozdrawiam i czekam na sugestię.

 

EPS

Edytowane przez epsbeton (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony w zimie, ćwiczyłem parking u ludzi do których zazwyczaj przyjeżdżałem w lecie. Po prostu stawałem u nich na parkingu pod domem (mają rozległy parking na północnej stronie Gubałówki a więc cisza i spokój) za symboliczną opłatą aby mieć dostęp do wody i zrzutu nieczystości. Dojazd do tego miejsca ma dwa strome podjazdy i jeśli nawali śniegu, będziesz musiał poprosić o pomoc gospodarza aby cię terenówką wciągnął. Jeśli będziesz chciał adres podam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Plan jest taki - pełen niewiadomych wyjazd w góry w takie miejsca, aby dzieci mogły spokojnie pozjeżdżać na sankach i ewentualnie na nartach (na oślich łączkach). Czyli miejsca mało popularne i spokojne wchodzą w grę.

 

 

 

Miszczu  :]  Po pierwsze, może jak popatrzysz za okno w W-awie to będzie na czym jeździć na sankach  :]

 

Tutaj musisz się liczyć z tym, że śnieg jest tylko wysoko w górach lub na naśnieżanych stokach a obok trawa... Miejsca mało popularne, nie wchodzą więc w grę. Pod każdym ze stoków jest duży parking. jak się dogadasz to na pewno będziesz mógł postać :) Jeżeli chcesz na uboczu - polecam Złoty Groń. Ośrodek fajny a i zadupie też niezłe :) Obok jest Zagroń z kompleksem basenów tylko tam wyciąg gorszy (wolniejszy) Wybór należy do ciebie  :hmm:

 

http://www.zlotygron.pl/

 

http://www.istebna.org/

 

 

Oba ośrodki są w odległości ok. 1 km od siebie. Położone w pięknej dolince w Istebnej, w bezpośredniej bliskości jest Koniaków, i przejście graniczne do CZ. Zjeżdżasz do całkiem ładnej mieścinki Jablunkov :) A tam tanie piwo  :yay:

 

A jak chcesz kemping, to Jonidło w  Wiśle.

 

W razie pytań - pisz :)

 

Pozdrawiam 

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonidło w Wiśle jest w zimie nieczynne. Na pewno na parkingach przy Zagroniu w Istebnej można postać.

Dojazd do Złotego Gronia prowadzi przez zakręt i mostek niezbyt szerokie, także kamperem trzeba uważać.

 

W Wiśle można kamperem stanąć jeszcze na parkingach przy Cienkowie i naprzeciwko przy wyciągu Klepki.

W Szczyrku pewnie przy górniczych też znajdzie się miejsce na kamperka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jeśli możesz, to chętnie poproszę o kontakt na priv.

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

EPS

Ze swojej strony w zimie, ćwiczyłem parking u ludzi do których zazwyczaj przyjeżdżałem w lecie. Po prostu stawałem u nich na parkingu pod domem (mają rozległy parking na północnej stronie Gubałówki a więc cisza i spokój) za symboliczną opłatą aby mieć dostęp do wody i zrzutu nieczystości. Dojazd do tego miejsca ma dwa strome podjazdy i jeśli nawali śniegu, będziesz musiał poprosić o pomoc gospodarza aby cię terenówką wciągnął. Jeśli będziesz chciał adres podam na priv.

 

Miszczu :] Po pierwsze, może jak popatrzysz za okno w W-awie to będzie na czym jeździć na sankach :]

 

Tutaj musisz się liczyć z tym, że śnieg jest tylko wysoko w górach lub na naśnieżanych stokach a obok trawa... Miejsca mało popularne, nie wchodzą więc w grę. Pod każdym ze stoków jest duży parking. jak się dogadasz to na pewno będziesz mógł postać :) Jeżeli chcesz na uboczu - polecam Złoty Groń. Ośrodek fajny a i zadupie też niezłe :) Obok jest Zagroń z kompleksem basenów tylko tam wyciąg gorszy (wolniejszy) Wybór należy do ciebie :hmm:

 

http://www.zlotygron.pl/

 

http://www.istebna.org/

 

 

Oba ośrodki są w odległości ok. 1 km od siebie. Położone w pięknej dolince w Istebnej, w bezpośredniej bliskości jest Koniaków, i przejście graniczne do CZ. Zjeżdżasz do całkiem ładnej mieścinki Jablunkov :) A tam tanie piwo :yay:

 

A jak chcesz kemping, to Jonidło w Wiśle.

 

W razie pytań - pisz :)

 

Pozdrawiam

Kajtek

Cześć,

Jeśli możesz, to chętnie poproszę o kontakt na priv.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

EPS

 

Cześć,

 

Co do śniegu, to cudów się nie spodziewam. Wiem jakie są temperatury prognozowane na ten czas w górach, ale moim dzieciom wystarczy dosłownie odrobina śniegu a myślę, że odrobinę śniegu do zjeżdżają i zabawy dla dzieciaków gdzieś znajdziemy. Co do Istebnej i okolic Żywca, to też brałem pod uwagę te okolice. Super byłoby, gdyby ustali się gdzieś zatrzymać w jakimś gospodarstwie np. agroturystycznym. Może znasz jakieś godne polecenia miejsca w tym rejonie?

 

Za jakieś dane teleadresowe będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

EPS

Miszczu  :]  Po pierwsze, może jak popatrzysz za okno w W-awie to będzie na czym jeździć na sankach  :]

 

Tutaj musisz się liczyć z tym, że śnieg jest tylko wysoko w górach lub na naśnieżanych stokach a obok trawa... Miejsca mało popularne, nie wchodzą więc w grę. Pod każdym ze stoków jest duży parking. jak się dogadasz to na pewno będziesz mógł postać :) Jeżeli chcesz na uboczu - polecam Złoty Groń. Ośrodek fajny a i zadupie też niezłe :) Obok jest Zagroń z kompleksem basenów tylko tam wyciąg gorszy (wolniejszy) Wybór należy do ciebie  :hmm:

 

http://www.zlotygron.pl/

 

http://www.istebna.org/

 

 

Oba ośrodki są w odległości ok. 1 km od siebie. Położone w pięknej dolince w Istebnej, w bezpośredniej bliskości jest Koniaków, i przejście graniczne do CZ. Zjeżdżasz do całkiem ładnej mieścinki Jablunkov :) A tam tanie piwo  :yay:

 

A jak chcesz kemping, to Jonidło w  Wiśle.

 

W razie pytań - pisz :)

 

Pozdrawiam 

Kajtek

Na parkingach przy stokach, to nie chcę za bardzo ryzykować, ze względu na bezpieczeństwo. Wolałbym jakieś sprawdzone, mogą być prywatne i płatne, miejsca, gdzie można byłoby spokojnie i bezpiecznie odpocząć.

 

Pozdrawiam

 

EPS

Jonidło w Wiśle jest w zimie nieczynne. Na pewno na parkingach przy Zagroniu w Istebnej można postać.

Dojazd do Złotego Gronia prowadzi przez zakręt i mostek niezbyt szerokie, także kamperem trzeba uważać.

 

W Wiśle można kamperem stanąć jeszcze na parkingach przy Cienkowie i naprzeciwko przy wyciągu Klepki.

W Szczyrku pewnie przy górniczych też znajdzie się miejsce na kamperka.

Edytowane przez epsbeton (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

 

Wybór padł na Istebną, bo z niej niedaleko do Szczyrku, Wisły, Żywca.

 

Gdyby był problem z ilością śniegu, bądź nadmiarem urlopowiczów po prostu będziemy się przemieszczać. ..(taka baza wypadowa)

 

Gdybyście znali jakieś ciekawe i spokojne warte polecenia miejsca na postój kampera, to poproszę o namiary.

 

@ co do Gubałówki, to ewentualnie jeszcze ją bierzemy pod uwagę, czekam jeszcze na kontakt telefoniczny do właściciela aby móc się z nim domówić co do postoju ewentualnego.

 

Pozdrawiam

EPS

Witam,

Wracam do Was w związku z kolejną rodzinną eskapadą - tym razem na południe, w nasze polskie góry.

Jadę z ta samą ekipą co w czerwcu nad morze czyli z żoną i dwójką małych dzieci. Start we wtorek z Warszawy. Powrót w niedzielę.

Plan jest taki - pełen niewiadomych wyjazd w góry w takie miejsca, aby dzieci mogły spokojnie pozjeżdżać na sankach i ewentualnie na nartach (na oślich łączkach). Czyli miejsca mało popularne i spokojne wchodzą w grę.

Może macie jakieś doświadczenia z takimi zimowymi wyjazdami w góry? Jakieś sprawdzone miejsca aby bezpiecznie w zimie zaparkować kampera w rejonach górskich?

Za wszelkie sugestie będę jak zwykle bardzo wdzięczny. Myśleliśmy o kursie na Jamno a dalej w kierunku na Zakopane ale nie chcę nawet do Zakopanego wjeżdżać. Może jakieś wcześniejsze miejscowości i miejsca dla kampera możecie polecić?

Pozdrawiam i czekam na sugestię.

EPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Na parkingach przy stokach, to nie chcę za bardzo ryzykować, ze względu na bezpieczeństwo. Wolałbym jakieś sprawdzone, mogą być prywatne i płatne, miejsca, gdzie można byłoby spokojnie i bezpiecznie odpocząć.”

Rzeczywiście jest niebezpiecznie, bo np. w Zakopanem, często obsikiwano mi teren obok budy, a to jak wiadomo niszczy opony.

Nawiasem jaką masz pewność, że w zamkniętym obejściu u gospodarza nie zostaniecie zjedzeni, a z kampera zrobią dwa traktory i kurnik ?

Pomysł z wyciąganiem kampera terenówką z zaspy u gospodarza sugeruje mi prostsze rozwiązanie w postaci ewentualnej demolki pod samym stokiem narciarskim – na jedno wyjdzie , a przecież wygodniej.

Sanki, to możecie sobie odpuścić, bo nie będzie gdzie na nich jeździć, chyba że będzie to kwiecień i wtedy na nieczynnych nartostradach z resztkami śniegu można zaszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.