Skocz do zawartości

Czym najlepiej umyć przyczepę ?


BANDY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Ja swój kupiłem w Duni. Potwierdzam, że jest kosztowny. Na dodatek kupiłem opakowanie 1litr, poniewaz nie wiedziałem ile tego zużyję jednorazowo. Gdy kupowałem, to miałem możliwość wziąć "Certiman nano tec siegel polish" lub "Certiman nano tec super wax". Wybrałem ten pierwszy. Tak się teraz zastanawiam, jaka jest praktycznie różnica między tymi preparatami :niewiem:

Może ktoś z Was wie :hmm:

 

P.S.

Pamiętajcie o zakładaniu rękawiczek jednorazowych przy wszelkich pracach związanych ze środkami "Nano ..." :excl:

 

post-8228-0-42186400-1397084062_thumb.jpg

 

post-8228-0-69142600-1397084061_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja ostatnio zakupiłem aktywną pianę Delta Force + nano i jestem z niej bardzo zadowolony. Po nałożeniu jej spryskiwaczem ogrodowym na kampera wystarczyło w miejscach większego zabrudzenia lekko szczotką dopomóc i spłukać. Kamper odzyskał kolory jak prosto po wyjściu z fabryki, a białe plastiki faktycznie są białe a nie szare.

post-5526-0-90813100-1397112758_thumb.jpg

 

Jak by ktoś chciał zakupić to link do allegro: http://allegro.pl/aktywna-piana-delta-wosk-5l-efekt-sniegu-gratis-i4068152470.html 

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie mailem otrzymałem taką odpowiedż od JULA:

 

Witam,

Poniżej zamieszczam adresy sklepów, dane kontaktowe oraz produkty przeznaczone do mycia przyczep:

http://www.jula.pl/multimarket/

http://www.jula.pl/srodek-czyszczacy-high-pressure-wash-4l-629354

http://www.jula.pl/srodek-do-mycia-markiz-1l-530078

http://www.jula.pl/czesci-i-akcesoria-samochodowe/szampony-samochodowe-i-woski/

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

Z poważaniem/With best regards

Piotr Podkoński – Customer Service and Technical Information Officer........................................................................................................................
Jula Poland Sp. z o.o.
Tel: +48 22 33 888 00
Dir: +48 22 33 888 28
Fax: +48 22 33 888 14
piotr.podkonski@jula.com
www.jula.pl

............................................................................................................................
Adres siedziby: Jula Poland Sp. z o.o., ul. Malborska 49, 03-286 WARSZAWA, 

 

Ciekawe o sądzicie o tych produktach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia to pagadaj z goscmi pracującymi na myjni o aktywnej pianie ta do myjni bije na głowe tą sklepowo/bazarową (tylko z nazwy)

50-100g na wiadro wody szczota na teleskopie i myjka wysokociśnieniowa. Litr starcza mi na sezon na samochód i przyczepe

Namocz myjką, namydl pianą zostaw na pare min i spłucz. Na wyjątkowo "utrolone"maski i szyby też mają specjalny preparat, aż się gotuje na masce, tak się pieni. Z tym ostrożnie z atomizera popryskać i jak rozpusci robale płukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlas Netins ,koncentrat (do usuwania owadów) , wystarczy rozcieńczyć ,spryskać poczekać 5 minut ,przetrzeć miotełką i spłukać -wszystko jak nowe bez smug schodzi nawet najstarszy bród i osady bez szorowania.

Koszt ok 6zł  za starczy na kilka myć.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.
Nanocząsteczki, to bardzo młoda technologia, a w związku z tym jeszcze dogłębnie nie poznana.
Jak zwykle w takich przypadkach zdania naukowców są podzielone, a skoro tak, to ja np. nie chcę być jednym z królików doświadczalnych. Mówimy o wielkościach nano, a więc obrazowo, jedna taka cząsteczka jest 10 tys. razy mniejsza od grubości włosa ludzkiego. W zasadzie pory skóry nie stanowią żadnej bariery dla tych cząstek.
Mało kto zastanawia się używając takich nano preparatów, jakiego typu związki chemiczne są w nich zawarte i w jaki sposób mogą oddziaływać i przenikać wszędzie, nie tylko do organizmu człowieka. Mają do tego nadzwyczajną sposobność, a przy swojej wielkości mogą dostać się niemal w każde miejsce i organ człowieka.
Zanim naukowcy (koncerny) uzgodnią między sobą jedyną słuszną opinię, którą będzie można karmić ludzi, to ja na wszelki wypadek wolę się zabezpieczać. Taka jest ogólnie panująca tendencja, a rozmowy na forach dyskusyjnych o tej tematyce to potwierdzają.

PS.
Ciekawy materiał na ten temat (jeden z wielu):
http://www.nanonet.pl/index.php/nanobiznes/nanoryzyka/70-zagroenia-wyplywajce-z-nanotechnologii

jakiś miesiąc temu, był w TV bardzo ciekawy program na temat nanocząsteczek srebra dodawanych w celu uzyskania antybakteryjnych właściwości, do niektórych produktów AGD. Z uwagi właśnie na wielkość tych cząsteczek powstają zalecenia i nakazy należytej utylizacji takich produktów, czyli problem zaczyna być dostrzegany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję tym: http://www.ceneo.pl/17906431

Rozcieńczam 0,4 płynu i 8 litrów gorącej wody. Schodzi wszystko i nie trzeba się trudzić. Dla pracowników umysłowych koniecznie rękawiczki. Robole mogą bez :] Jest naprawdę bardzo wydajny. Zmywa smołę, robale i odtłuszcza. Plastiki wracają do swojego koloru. Trzeba tylko bardzo dokładnie spłukać i długo nie trzymać niespłukanej cepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najprościej i najtaniej ! 

ukłon do PSP (Straży pożarnej) i za flaszeczkę  :] niech odstąpią ze 3 litry koncentratu tego co używają podczas wypadków drogowych przy zmywaniu ulic i lepszego nie szukać. Dawniej myłem tym rownież silniki samochodowe. Zapewniam, że po umyciu błysk ! proszę rozcieńczać w proporcji 1:5 nawet to za dużo i bezpośrednio zraszaczem spsikać powierzchnie zabrudzone i po 15 minutach Karcherem spłukać. Można dwa razy powtórzyć. 

Dobry jest równiez płyn Tornado który firma Karcher sprzedaje do mycia gumolitu przed akrylowaniem. Rozpuszcza wszystko tylko znowu jest dosyć drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono widzę że prześciganie się w preparatach nie ma końca , a Ja wam powiem chyba najtańszy sposób na umycie przyczepy od 6lat stosowany i sprawuje się wyświnicie. Gdy zachodzi potrzeba umycia przyczepy szczególnie po zimie po opadach pyłów paliw kopalnianych w szczególności to po prostu biorę wiadro 15L wypełniam je w połowie ciepłą nie gorącą wodą wlewam do niej około 100ml płynu ( i tu reklama) "Ludwik" w rękę biorę gąbkę do mycia  samochodów i jazda po około 35minutach przyczepka lśni jak nowa i nadaje się do podróży bez oznak zimowania .

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim czystych przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Od wielu lat używam czystej wody przy pomocy Karcher'a z przystawką do mycia tarasów. Mycie całej przyczepy z dachem zajmuje mi około 20 minut. Wcześniej robiłem to ręcznie(parę godzin), Karcherem z końcówką płynnej regulacji ciśnienia. Kiedyś przez przypadek spróbowałem przystawki i okazało się najszybciej i co najważniejsze-nie wypłukuje uszczelnień, nie chlapie a i ja jestem suchy. Nie wiem w czym rzecz ale mycie tarasu i chodnika też idzie szybciej przystawką aniżeli zwykłą końcówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.