Skocz do zawartości

Czym najlepiej umyć przyczepę ?


BANDY

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie ile trzeba kupić płynu tornado  na wyczyszczenie cepki np. taka jak moja hobby 420 ???

+

 

Napisałeś, że przyczepa nie jest zapuszczona, więc masz ją tylko umyć przed kolejnym sezonem.

Mnie wystarczało jedno opakowanie 0,5 l, gdy na przyczepie było troszkę zacieków po zimie (przyczepa jednak większa, niż Twoja).

Przypuszczam, że gdy kupisz dwa opakowania, to bez problemu wystarczą, a może nawet jedno będziesz miał na zapas.

Oczywiście nie przesadzaj z dozowaniem. Trzeba tylko delikatnie spryskać zabrudzone miejsce i po ok. 1 min. rozprowadzić preparat miękką szczotką, jednocześnie czyszcząc zabrudzenia, po czym najlepiej od razu spłukać. Czyścisz etapami, postępując w ten sam sposób z kolejnym miejscem.

 

P.S.

Ja zanim stosuję preparat, całą przyczepę spryskuję wodą, aby nadwozie nie było całkowicie suche.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiatm znalazłem płyn do mycia kamperów i przyczep. zastanawaim się czy ktoś już takiego urzywał i czy mi ścian cepki nie rozpuści oto link do aukcji 

 

 

http://allegro.pl/piana-aktywna-do-czyszczenia-przyczep-i-kamperow-i3984916472.html

 

 

Pozdrawiamy Basia i Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm znalazłem płyn do mycia kamperów i przyczep. zastanawaim się czy ktoś już takiego urzywał i czy mi ścian cepki nie rozpuści oto link do aukcji 

 

 

http://allegro.pl/piana-aktywna-do-czyszczenia-przyczep-i-kamperow-i3984916472.html

 

 

Pozdrawiamy Basia i Michał

 

 

tu obszerny temat o chemii marki TORNADO

 

http://forum.karawaning.pl/topic/2668-p%C5%82yny-do-toalet-i-nie-tylko/page-12?hl=edencamp.pl&do=findComment&comment=338161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dziękuje ale nie potrafię się tam znaleść między reklamami:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem u mnie płyn jak najbardziej się sprawdził, domył zacieki czy żółte kratki wentylacyjne, o dachu

już nie wspomnę. Szkoda że zdjęć nie porobiłem przed i po myciu.

 

Płyn kupiłem na forum.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Jak na razie to każdy wolny ciepły dzień (a takich w Krakowie na szczęście dużo) wykorzystuje na przygotowania :) hmm przygotowana, umyta itp już dawno, ale zawsze ciągnie by spojrzeć i coś jeszcze poprawić ;)

Jak na razie wykorzystana cepka jako zaplecze przy grilowaniu na podwórku i cały plan co do majówki obmyślany (prawie każdy kilometr z 1200  :przyczepa:   :ok: )

Czym i jak myjesz cepkę? Będę to robił pierwszy raz, no i ,,boję" się Spablo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil, umyj normalnie, tak jak samochód :) Piszę to ku przestrodze. Ja dałem się namówić przez kolegę z myjni na silną chemię no i sam zobacz co z tego wyszło :(

 


Nie mogę dołączyć zdjęcia  :hmm: ale chodzi o to że zrobiły się zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil

A wracając do mycia, to tak kolega Maciej napisał, myłem jak swój holownik, w sumie to myłem obydwa na raz :)Na szczęście mam swój karcher więc zaprzęgłem go, a miejsca które nie zeszły tym sposobem (było trochę zabrudzeń, od np linki zabezpieczającej zadaszenie na zimę, zacieków kilka) potraktowałem Cifem w płynie i pięknie wszystko zeszło, no i nie ma żadnych skutków ubocznych. :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil

A wracając do mycia, to tak kolega Maciej napisał, myłem jak swój holownik, w sumie to myłem obydwa na raz :) Na szczęście mam swój karcher więc zaprzęgłem go, a miejsca które nie zeszły tym sposobem (było trochę zabrudzeń, od np linki zabezpieczającej zadaszenie na zimę, zacieków kilka) potraktowałem Cifem w płynie i pięknie wszystko zeszło, no i nie ma żadnych skutków ubocznych. :yay:

Proste sposoby są najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno karcher jak i cif , to jednak nie są 

najlepsze sposoby.

Karcherem przy odrobinie nieuwagi łatwo rozszczelnisz przyczepę.

Cifem - owszem doczyścisz, ale przy okazji zmatujesz lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.