Skocz do zawartości

Czym najlepiej umyć przyczepę ?


BANDY

Rekomendowane odpowiedzi

małe przetarcie i plastik, który zawsze myślałem, że powinien być żółty zrobił się jasno kremowy! Gdybym poświęcił całą butlę, to pewno bym go doprowadził do koloru fabrycznego, ale nie chciałem :-)

 

a jak potem ?

u mnie po środku kerchera (do pojazdów) też pieknie plastiki wybielały (i nie tylko :tuptup:), ale bardzo szybko łapią brud i żółkną :czerwona:

pewnie trzeba by zapuścić jakimś środkiem ochronnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No niestety powoli powraca do poprzedniego koloru. Nie przypuszczam, żeby wina była po stronie środka. Jest po prostu plastik już wiekowy, więc też i porowaty. Trzeba co roku czepkę umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po środku kerchera (do pojazdów) też pieknie plastiki wybielały (i nie tylko :ok:), ale bardzo szybko łapią brud i żółkną :czerwona:

pewnie trzeba by zapuścić jakimś środkiem ochronnym

 

do konserwacji plastików ja używam środka do samochodowych zewnętrznych plastików.

przy bardzo starych plastikach trzeba nałożyć czasem sporo warstw bo pory piją jak gąbka, ale potem jest widoczny efekt na długi czas :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę już zakurzony,a ponieważ mam pytanie właśnie odnośnie mycia to go odświeżę co by nowego nie zakładać :-)

Jeżeli chodzi po mycie przyczepy to używam środka do mycia plandek PLANDEX idealnie schodzi cały brud z przyczepy, a po zakończeniu mycia szmatka i wosk uniwersalny i poleruje całą powierzchnię żeby nie łapałą brudu tak szybko i żeby syf z niej w miarę możliwości spływał.

Mam natomiast problem z domyciem przedniego okna. W zeszłym roku żywica mi na nie nakapała a że cały czas otwarte było na kempingu to nie zauważyłem tego no i zaschło mi to dziadostwo. I teraz nie wiem jak to zmyć, boję się użyć rozpuszczalnika chociażby takiego jakie są do zmywania asfaltu z lakieru, żeby mi nie zmatowiała szyba. Może ktoś z Was miał podobny problem i udało mu się tą żywice usunąć nie narażając okna na szwank.

 

Miałem podobny problem i pomogła benzyna ekstrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam w ponownym wątku  :]

 

Jestem na etapie kupna środka do zewnętrznego umycia przyczepki.

Chcę aby moja cepka odzyskała dawny blask. Rok temu kupiłem z LIDLA środek do czyszczenia przyczep kempingowych. Kupiłem 1 szt i naprawdę dawał radę lecz 1 szt nie wystarczyła na wiele. Pojechałem kupić drugą ale już pułki były puste :/.

 

Może znacie jakiś dobry płyn, może mieliście styczność i byliście zadowoleni z efektu po umyciu cepki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ponownym wątku  :]

 

Jestem na etapie kupna środka do zewnętrznego umycia przyczepki.

Chcę aby moja cepka odzyskała dawny blask. Rok temu kupiłem z LIDLA środek do czyszczenia przyczep kempingowych. Kupiłem 1 szt i naprawdę dawał radę lecz 1 szt nie wystarczyła na wiele. Pojechałem kupić drugą ale już pułki były puste :/.

 

Może znacie jakiś dobry płyn, może mieliście styczność i byliście zadowoleni z efektu po umyciu cepki :)

 

Witam !

Wielokrotnie już było omawiane.

Trzeba korzystać zawsze z wyszukiwarki.

 

Przyklady:

http://forum.karawaning.pl/topic/11339-zewnetrzna-polerka-przyczepy/?hl=%2Bmycie+%2Bprzyczepy

 

http://forum.karawaning.pl/topic/65-mycie-przyczepy/?hl=%20szorowanie%20%20przyczepy

 

Dobry preparat, np. taki (wcześniej jednak przeczytaj powyższe tematy):

 

http://allegro.pl/plyn-do-czyszczenia-kampera-tornado-family-camp-i3857043266.html

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Wielokrotnie już było omawiane.

Trzeba korzystać zawsze z wyszukiwarki.

 

Przyklady:

http://forum.karawaning.pl/topic/11339-zewnetrzna-polerka-przyczepy/?hl=%2Bmycie+%2Bprzyczepy

 

http://forum.karawaning.pl/topic/65-mycie-przyczepy/?hl=%20szorowanie%20%20przyczepy

 

Dobry preparat, np. taki (wcześniej jednak przeczytaj powyższe tematy):

 

http://allegro.pl/plyn-do-czyszczenia-kampera-tornado-family-camp-i3857043266.html

 

Poczytałem, poczytałem i tak mam mętlik w głowie :)

 

Co sądzicie o tym zestawie mam karchera więc może to...

 

http://allegro.pl/karcher-pianownica-lanca-piany-piana-aktywna-5l-i3943215879.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Karcherem" do przyczepy :look::]

 

Gdybyś przeczytał, to nie zadawałbyś takich pytań :hmm:

 

Przyczepa wymaga jednak trochę pracy, wysiłku i pielęgnacji, a Ty byś chciał tak bez trudu, od razu z "grubej rury" i pod ciśnieniem.

Chyba szybko chcesz rozszczelnić budę ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Karcherem" do przyczepy :look::]

 

Gdybyś przeczytał, to nie zadawałbyś takich pytań :hmm:

 

Przyczepa wymaga jednak trochę pracy, wysiłku i pielęgnacji, a Ty byś chciał tak bez trudu, od razu z "grubej rury" i pod ciśnieniem.

Chyba szybko chcesz rozszczelnić budę ;)

Czy widziałeś jak się nakłada takę pianę ? Wydaje mi się chyba, że nie. Większe ciśnienie mam w wężu ogrodowym niż przez tą lance karchera do piany. Więc o jakim ciśnieniu tu mowa ? To nie jest mycie przyczepy pod ciśnieniem tylko pianowanie. Przyczepę myłem szamponem do samochodów i płukałem wężem ogrodowym. Sądzę, że z odpowiedniej odległości to nawet płukanie karcherem nie wyrządzi żadnej szkody. Chyba, że ktoś przytyka dyszę do skorupy to jest inna sprawa.

 

Kristofer.. czytałem czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jak nakłada się pianę, tez mam Karchera i umiem go używać  :skromny: , ale widziałem też mycie przyczepy Karcherem przez osobnika stojącego na jej dachu i "szorujacego" lancą po budzie z odległości kilku cm, pod pełnym ciśnieniem :look:

Różne jest podejście i wiedza w tej materii, więc wolałem uprzedzić.

Poza tym, napisałem, że przyczepa wymaga trochę pracy.

Po tym, co pisałeś wcześniej, przypuszczam, że jest trochę zapuszczona i stąd Twoja troska o przywrócenie jej wyglądu, a jeśli tak, to ośmielam się twierdzić, że piana z Karchera tego nie załatwi (byłoby to jednak zbyt proste).

Takie czyszczenie należy robić etapami, kawałek po kawałku. Dobrze się sprawdzi preparat, który Ci poprzednio linkowałem.

Jednorazowe pokrycie pianą i spłukanie nic nie da, potrzebny jest własny wkład pracy w postaci machania ręką uzbrojoną w miękką szczoteczkę i gąbkę. Gdy przyczepę już doczyścisz, to później odpowiednio o nią dbając, powinny wystarczyć już typowe mycia.

Wtedy od czasu do czasu, można już będzie nałożyć pianę całościowo i spłukać, a efekt powinien być OK.

Zanim to jednak nastąpi, musisz wykrzesać z siebie trochę "pary" - owocnej pracy życzę :ok: , bo im więcej wysiłku włożysz, tym lepszy efekt osiągniesz ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiany :) Cepka nie jest zapuszczona. Jest zadbana ale chcę ją na nowy sezon wybielić :) Dziękuję za linka i rady  :yes:

 

W takim razie nie musisz używać aktywnych środków (w tematach, które czytałeś, jest opisane, że ich działanie nie jest całkiem obojętne dla lakieru przyczepy, a ten różni się od samochodowego).

Ja np. myję tylko wodą i w zupełności wystarcza. Do lekkich zabrudzeń wystarczy odrobina szamponu samochodowego.

Dobrze jest myć budkę w ciepły dzień, ale tak, aby słońce nie operowało bezpośrednio, bo wtedy rozprowadzona szczotką piana z szamponu wysycha zanim zdąży się ją spłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czyszczenie należy robić etapami, kawałek po kawałku. Dobrze się sprawdzi preparat, który Ci poprzednio linkowałem.

Kristofer dobrze prawi...takie czyszczenie dobrze ogarnia np. zalinkowane tornado, jednak trzeba robić to małymi kawałkami, aby płyn przypadkiem nie przysechł, bo później mogą zostać zacieki i na budce i na policzkach po łzach :'(  . I naprawdę do spłukania wystarczy zwykły wąż ogrodowy, a z myjką ciśnieniową, to od budy z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.