Skocz do zawartości

Czym najlepiej umyć przyczepę ?


BANDY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Temat trochę już zakurzony,a ponieważ mam pytanie właśnie odnośnie mycia to go odświeżę co by nowego nie zakładać :-)

Jeżeli chodzi po mycie przyczepy to używam środka do mycia plandek PLANDEX idealnie schodzi cały brud z przyczepy, a po zakończeniu mycia szmatka i wosk uniwersalny i poleruje całą powierzchnię żeby nie łapałą brudu tak szybko i żeby syf z niej w miarę możliwości spływał.

Mam natomiast problem z domyciem przedniego okna. W zeszłym roku żywica mi na nie nakapała a że cały czas otwarte było na kempingu to nie zauważyłem tego no i zaschło mi to dziadostwo. I teraz nie wiem jak to zmyć, boję się użyć rozpuszczalnika chociażby takiego jakie są do zmywania asfaltu z lakieru, żeby mi nie zmatowiała szyba. Może ktoś z Was miał podobny problem i udało mu się tą żywice usunąć nie narażając okna na szwank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca woda - wrzątek- powinien pomóc (najlepsza mała myjka parowa). Trzeba tylko myć w cieple żeby naprężenia nie uszkodziły szybki.

 

 

 

Wielkie dzięki tak spróbuje jak tylko nadejdzie wiosna i rozpakuje przyczepkę z kożuszka zimowego (czyt. plandeki) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mafra-chemia-samochodowa.pl/chemia-samochodowa-serwis-warsztat/33-zmywa-zywice-slady-soli.html

 

miałem podobny środek, kupione w zwykłym markecie na dziale samochodowym, koszt nieco droższy i pięknie zmywało podobne zabrudzenia, z tym że nie wiem jak się może zachować na szybie przyczepowej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co do zmywania rozpuszczalnikiem to możesz spróbować Morsem. Nie powinien rozpuścić ani pozostawić śladów. Zmywałem wielokrotnie klej po naklejkach foliowych ( reklamy) z różnych tworzyw np. pleksy i nigdy nie został nawet malutki ślad po działaniu rozpuszczalnika. Możesz zawsze zrobić próbę gdzieś w miejscu niewidocznym ale gwarantuję że Mors jest bezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam z powodzeniem płyn Maglio .Spryskuję przyczepkę parę minut odczekuję potem można spłukać, albo gdy mocno zabrudzona

to gąbką a dopiero potem spłukać.Efekt murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją "N" kiedyś myłem tym.

 

Ale nie wiem jak zareaguje angielka na taki wynalazek karchera.

Niewiadówka po zimie pod chmurką i oparami z kominów sąsiadów potrafiła się zrobić szara i zielona.

Kiedy ją potraktowałem aktywną pianą i tym Tracerem T300 to robiła się bielutka (ale to plastik)

A jak będzie reagowało uszczelnienie przyczepki z środkami Karchera? czy jest jakaś piana aktywna dla przyczep ale do Karchera?? i jakie to są koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją "N" kiedyś myłem tym.

 

Ale nie wiem jak zareaguje angielka na taki wynalazek karchera.

Niewiadówka po zimie pod chmurką i oparami z kominów sąsiadów potrafiła się zrobić szara i zielona.

Kiedy ją potraktowałem aktywną pianą i tym Tracerem T300 to robiła się bielutka (ale to plastik)

A jak będzie reagowało uszczelnienie przyczepki z środkami Karchera? czy jest jakaś piana aktywna dla przyczep ale do Karchera?? i jakie to są koszty?

 

Tu masz pianę aktywną http://allegro.pl/piana-aktywna-do-czyszczenia-przyczep-i-kamperow-i1456592842.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pianę aktywną http://allegro.pl/pi...1456592842.html

 

 

Nie, żebym miał jakieś profity, cycuś, ale korzystałem z tego środka. Ocena? Bardzo krótka - rewelacja! Nie próbowałem z opisanym problemem szybki "posmarkanej" żywicą, ale na blachę i plastiki - żadnego problemu. Nawet się wystraszyłem za pierwszym razem, jak spryskałem plastik i nagle zaczęły mi na nim wychodzić żółte plamy! Okazało się, że to brud zbierał się właśnie w takie plamki, małe przetarcie i plastik, który zawsze myślałem, że powinien być żółty zrobił się jasno kremowy! Gdybym poświęcił całą butlę, to pewno bym go doprowadził do koloru fabrycznego, ale nie chciałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje pudło myłem DIMEREM - to środek do mycia ciężarówek i mocno zabrudzonych powierzchni.

Efekt rewelacyjny ( bez szorowania! ) :tuptup: tylko trzeba dobrze przeczytać instrukcję i zrobić odpowiedni roztwór.

Po umyciu, umyć jeszcze raz zwykłym samochodowym szamponem z woskiem, żeby zakonserwować powierzchnię :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.