Skocz do zawartości

Czym najlepiej umyć przyczepę ?


BANDY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

DEBUS Power-Clean

Silikonfrei

 

Power-Clean ist ein hochaktives Spezialreinigungs- und Pflegemittel mit polieraktiven Substanzen und Wachsen für Metalle, Keramik, Lacke und Glasoberflächen. Beim Aufbringen werden die Oberflächen zuverlässig aber schonend gereinigt. Power-Clean hinterlässt einen dauerhaft glänzenden Schutzfilm auf den behandelten Flächen und verhindert so zuverlässig Korrosion oder Oxidation.

 

Vorteile:

 

  • Reinigt, pflegt und versiegelt in einem
  • Wirkt antistatisch, staub- und wasserabweisend
  • Fingerabdrücke auf Oberflächen, wie Edelstahl, Glas werden fast unsichtbar
  • Greift Kunststoffe und Dichtungen nicht an

Bitte Anwendungshinweise im Technischen Datenblatt beachten.

 

ts_pwerclean.jpg

 

Verpackung:

 

 

 

Inhalt

 

 

 

Art.-Nummer

 

VK-

 

Einheit

 

spacer.pngAerosoldose

 

400

 

ml

 

1300106

 

12

 

Dose

 

 

witam

moge to polecic sam to stosuje

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myłem CIFem, zaraz po tym jak kupiłem domek.

 

Był szary, a dach czarny od sadzy(stał przez zimę nie przykryty pod blokiem ?)

Cały dzień szorowania, ale CIF dał radę.

 

Niestety takie postępowanie ma także inne następstwa-> Cif myje dobrze tylko że ściera powierzchnie i całość matowieje( brudzi sie jeszcze szybciej słabiej schnie itd) aby puźniej było ok należy po takim zabiegu spolerować całą powłokę np. Tempo na gąbce i szlifierce.

Lub użyć zamiast CIF do mycia środków do tego służących ..... lub zwykłej chemii do Kerchera( w sposób zgodny z instrukcją) i wspomóc się szczotką dodatkowo przed spłukaniem , następnie dokładnie całość spłukać i po temacie;)

Efekt gwarantowany :slina:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado w spraju to właśnie taka piana tylko troszkę słabsza, z silnymi środkami trzeba uważać. Testowaliśmy na przyczepach w wypożyczalni, a trochę się tego myłosmirk%281%29.gif. Oczywiście bez karchera bo można zalać przyczepkę i co nie co uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myłem CIFem, zaraz po tym jak kupiłem domek.

 

Był szary, a dach czarny od sadzy(stał przez zimę nie przykryty pod blokiem ?)

 

Cały dzień szorowania, ale CIF dał radę.

 

 

 

Ja też myłem cifem - rewelacja , puszcza wszystko i nie zauważyłem żeby niszczyło to powłokę .:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lesznie mamy myjnię samochodową samoobsługową.

Wygląda jak stacja benzynowa z karcherami zamiast dystrybutorów paliwa.

Nie jest to karcher ale jakaś inna firma. Ale zasada podobna. Ciśnienie, gorąca woda i jakiś środek myjący.

Skorzystałem z niej i jestem super zadowolony.

Za 25 zł przyczepa odmłodniała o 15 lat :slina:

Pierw gorąca woda z pianką czy czymś-tam myjącym, a potem płukanie wodą też pod ciśnieniem.

Radzę spróbować pierw takiego rozwiązania.

 

Zastanawiałem się nad specjalistycznymi środkami ale ich ceny.... No i musiałbym zasuwać gąbką.

Chyba tylko do jakichś super specjalistycznych zabrudzeń się to przydaje. Przykładowo farba albo jakieś oleje.

Bo zwykły drogowy brud z karcherem przegrał na całej linii.

 

myjnia04m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o środku o nazwie DLS 125 (tutaj przykładowy linnk do sklepu: http://www.myjki.sklepy24h.pl/index.php?page=produkt_info&produkt_id=26968&limit=&promocja=&nowosc=&produkt_szukaj=&szukaj=&radio_szukaj=w_nazwa) do mycia cycepki. Nada się? Czy może lepiej nie ryzykować??? Pytam, bo mam coś takiego, ale jeszcze nie próbowałem na przyczepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o środkach pianotwórczych do karchera?

 

myłem środkiem kerchera, który używam do auta - ładnie brud puszcza, ale nie tylko brud :yay:

niestety chemia jest dość agresywna dla starej powłoki i zostały mi jasne zacieki na ciemnych pasach, więc trzeba uważać

pewnie po kilku myciach, pasy nie zrobią się białe :jesc:

niestety to samo się dzieje, jak zacznę trzeć jakaś pastą lekko ścierną - np tempo

 

pięknie brud puściły plastiki, np kufer zrobił się bielutki :slina:

 

szukam sposobu na zakonserwowanie po myciu, próbowałem pastą samochodową (plastmal), efekt fajny - połysk, brud się ładnie zmywa potem

ale można ducha wyzionąć :jump:, niestety baranek na polerce nie dojdzie w zakamarki blachy łuski :jesc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem, myłem Cifem, ale tylko pierwszy raz (efekt gwarantowany).

 

Do konserwacji można użyć wosku w spreju, ale bardzo delikatnie, szczególnie na

 

powierzchni chropowatej, gdyż ciężko wypolerować.Po takim zabiegu wystarcza mycie

 

wodą ze zwykłym szamponem samochodowym, nawet bez aktywnej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.