Skocz do zawartości

nowy kip i komis - ocena?


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

u mnie waga budy taka sama jak u ciebie. Autko 1.8 benz,lpg ale bez blosa, na wtryskach lpg. No niestety w naszych autkach tego momentu brakuje na dole, więc trzeba niestety redukować i trzymać dość wysokie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak zaczep tak jak kolega napisał aks 1300. co do prędkości to prawda muszę się przestawić na wolniejszą jazdę = po prostu tak jakoś dobrze się jechało że nie było odczucia że ciągnę budę, no po za ruszaniem. fakt najpierw pomyślałem że ktoś siadł mi na dupkę i mówię co on atak blisko się trzyma a dopiero później stwierdziłem że to przyczepa:) niestety diesle mają ta przewagę że mają dużo momentu no i ewentualnie te z turbo że ono jednak pompuje od 1800obr/min. niestety ale jak ktoś nie przepada za dieslem i kosztami to zostaje mu mocna benzyna + gazidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie lubię ropniaków. Miałem wcześniej jeepa 4L. tym to dało się ciągać wszystko. Ale niestety solo spalanie dawało znać o sobie, zresztą z przyczepa też paliło całkiem sporo. Ale póki co nie zamierzam zmieniać auta bo ten mi bardzo pasuje przy jeździe solo. Z przyczepa tak jak [piszesz, trzeba się przestawić na jazdę 70-90km/h i wtedy 4 bieg i czasami 5 a nie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale jak ktoś nie przepada za dieslem i kosztami to zostaje mu mocna benzyna + gazidło.

 

:look:

Nie rozumiem, skąd bierze się taki stereotyp  :hmm:  Jak duża benzyna, to zaraz obok musi pojawić się gaz  :niewiem:

Ja nie przepadam za jednym i drugim. Z pewnych względów mogę zaakceptować diesla i na tym koniec ;)

 

Gryzon - gratuluję, że uporałeś się z zakupem, a zwłaszcza, że jesteś wciąż zadowolony, bo to nie zawsze idzie z sobą w parze.

Miłych podróży :hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża benzyna i bez gazu?? Jak kupiłem jeepa to był bez gazu. 15 l lpg/100km w mieście przy delikatnej jeździe. Wstawiłem gaz - 18L LPG, cena LPG w stosunku do benzyny w tym czasie było 50% taniej. Wiec nie rozumiem dlaczego ludzie nie montują gazu. Z drugiej strony mój szwagier nie montuje gaz bo miał kiedyś auto z gazem i mu szwankował ten gaz więc się zraził więc teraz tylko olej, ale zimą przy -20 st. rano po raz kolejny cieknąłem go do siebie do garażu by go odmrozić bo miał złą ropę, a na stacji Orlenu gdzie tankował - stacja była zamknięta bo dystrybutory pozamarzały... zwalali winę na dostawcę. Z benzyna takiego problemu nie miałem bo takie problemy nie istnieją.

Ale czy diesel czy benzyna i czy LPG to już kwestia osobista i jest tyle samo zwolenników każdego zasilania co przeciwników więc próżna dyskusja.

Ja ma w domu i benzynę z LPG i diesla... osobiście wole benzynę z lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy diesel czy benzyna i czy LPG to już kwestia osobista i jest tyle samo zwolenników każdego zasilania co przeciwników więc próżna dyskusja.

 

Oczywiście, że każdy sobie wybierze, co lubi, ale ja nie o tym pisałem :nono:

Pisałem, że gdy tylko pojawia się określenie "duża benzyna", to zaraz automatycznie dodaje się gaz :look:

Ja np. nie mam gazu, choć moja benzyna, to raczej maleńka. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że każdy sobie wybierze, co lubi, ale ja nie o tym pisałem :nono:

Pisałem, że gdy tylko pojawia się określenie "duża benzyna", to zaraz automatycznie dodaje się gaz :look:

Ja np. nie mam gazu, choć moja benzyna, to raczej maleńka. :hmm:

to twoja bezynka to jaka? jeśli można wiedzieć? wiesz nie mówię że musi być koniecznie gaz:) no ale jednak wychodzi taniej i to dużo. mam dobry kontakt z kolegą który gazuje autka i powiem ci że takie fury co robi to byś nie pomyślał że ktoś kto ma takie auto to je gazuje, a jednak coś w tym jest koszty się zmniejszą i powiem ci że ludzie potrafią z warszawy czy szczecina do niego się omawiać na miesiąc do przodu aby im zainstalował. jak poszukasz to we wrocku jest na taxi maserati które to ona też robił :) jest jeszcze inna kwestia a mianowicie jak ktoś dużo zarabia i nie musi liczyć kasy to jemu bez różnicy czy benzyna czy diesel czy gaz:)

 

 

 

a propo czy ktoś wie gdzie można kupić uszczelkę do spłuczki do kibelka ?

Edytowane przez gryzon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to twoja bezynka to jaka?

 

3,5 l tylko

 jest jeszcze inna kwestia a mianowicie jak ktoś dużo zarabia i nie musi liczyć kasy to jemu bez różnicy czy benzyna czy diesel czy gaz:)

 

Chyba tak, ale zapewniam Cię, że krezusem nie jestem.

Rolę odgrywają wyłącznie względy techniczne i mój własny pogląd na tą kwestię.

Wiem, jak absurdalnie wyglądają niektóre, zagazowane auta i jak luksusowe marki tak niektórzy traktują.

Wiem też, że wystarczy spojrzeć na ogłoszenia samochodów benzynowych i co drugie sprzedawane auto, jest z "niedawno" założonym gazem :look:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo czy ktoś wie gdzie można kupić uszczelkę do spłuczki do kibelka ?

 

Myślę, że z tym kłopotu nie będzie, ale fotkę jednak zrób. Zerknij też na tabliczkę, jaki typ WC itd., bo jest tego zatrzęsienie i wzajemnie części najczęściej nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem jeepa to był bez gazu. 15 l lpg/100km w mieście przy delikatnej jeździe.

Jak to jest :niewiem:  Jeep bez gazu, a pali 15 l  LPG ???

oczywiście pomyłka. 15 L. benzyny /100km rozumie się samo przez się - już poprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.