Skocz do zawartości

nowy kip i komis - ocena?


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję zakupu :yes: Przyczepka jak na ten wiek wygląda naprawde dobrze no i sprzedający dal dużo dadatków a icenę niezłą wynegocjowaleś.Mam nadzieję,że nieszczelność zlikwidujesz i będziesz zadowolony z nabytku.A tak z innej beczki to nie spodziewalem się,że tyle osób kupuje cepki własnie teraz w okresie zimowym,bo kiedy za oknem aura zimowa to nie myśli się o takich inwestycjach no i kupno i same oględziny są utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gratuluję zakupu :yes: Przyczepka jak na ten wiek wygląda naprawde dobrze no i sprzedający dal dużo dadatków a icenę niezłą wynegocjowaleś.Mam nadzieję,że nieszczelność zlikwidujesz i będziesz zadowolony z nabytku.A tak z innej beczki to nie spodziewalem się,że tyle osób kupuje cepki własnie teraz w okresie zimowym,bo kiedy za oknem aura zimowa to nie myśli się o takich inwestycjach no i kupno i same oględziny są utrudnione.

Jaka zima, u nas sniegu niet, słoneczko świeci ładnie zachęca wiosnę do przyjścia. Kera 76 zobaczysz, jak się Gryzon pospieszy, to jeszcze na Waletynki wyjedzie cepką na rekonesans. :] Tak w ogóle Gryzon to wielkie gratulacje i powodzenia w uszczelnianiu i wyjazdach, do zobaczenia na trasie :drive::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon dostalem od niego i to jest masa poluretanowa klejaco uszczelniajaca. Listwe w srodku juz rozebralem i fakt mokre jest ale nie zgnilo jeszcze:) tak ze teraz przewiew jest musze butle nabic i zaczac grzac w srodku:) najfajniejsze jest rozprowadzenie ciepla bo urzyje tego do suszenia:) rozmontyje rurki polacze je i wprowadze pod listwe:) mam nadzieje ze wroci sztywnosc tego miejsca. A tak wogole to czy ktos smarowal kiedys zywica belki w srodku i czy to moze cos pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy cieszę się że wy się cieszycie:) tak jak ja:) teraz cepka wyjeżdża na postój do znajomego na działkę bo jednak w dużym mieście ciężko się nie martwić:( ale wymontowałem oświetlenie listwę zdjąłem aby schło. teraz zostało mi przerobienie oświetlenia na ledy:) plus zrobienie zabezpieczenia na dyszel tak abym nie musiał się martwic w lecie jak będzie stała pod domem.  możecie mi powiedzieć jakie zabezpieczenie było by najlepsze? wydaje mi się że blokada samego zaczepu + hamulec ręczy + alarm i chyba będę mógł spać spokojnie?może ktoś ma zdjęcie jakieś? mam w głowie jak to zrobić ale może jakaś podpowiedź. tak wiem może kupić ale patrząc na te tańsze to mam wrażenie że zrobione kiepsko, więc proszę o propozycję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil uzupełniony:)

Ale widzę,że z tego co piszesz to trochę znasz sie na temacie i potrafisz majserkować.Ja też powoli swoją dopieszczam ale i tak nie wiem do konca czy robie to dobrze.Pierwsza cepka to wiadomo ale staram sie zadbać o nią jak najlepiej potrafię,a czy zdalem z tego egzamin okaże sie w nabliższym sezonie ktory nadchodzi.Życzę sobie i Tobie aby był udany :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że masz AKS czy dostałeś do niej. Zakładam, że to AKS1300 (bo cepka lekka), więc najszybszym zabezpieczeniem będzie:

- wizyta na dowolnym szrocie i "kupienie za flaszkę" dowolnej kuli haka (odciętej/zdemontowanej) z dowolnego auta.

 

Zapinasz ją do stojącej przyczepy (żeby nie dało się podpiąć już do innego auta) i

- w AKS w fabryczne miejsce montujesz:

http://allegro.pl/zabezpieczenie-zaczepu-alko-aks-1300-al-ko-i3920429849.html

dzięki temu nie da się otworzyć zaczepu czyli wyjąć tej kuli a tym samym nie da się jej podpiąć do innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo jeszcze prościej, czyli kupić gotowe rozwiązanie:

 

post-8228-0-47680100-1391959184_thumb.jpg

 

lub metalowe

 

post-8228-0-52882400-1391959183_thumb.jpg

 

ewentualnie jeszcze coś takiego

 

post-8228-0-20914700-1391959184_thumb.jpg

 

Linki:

http://bhlew.info/sklep/product.php?id_product=467

http://bhlew.info/sklep/product.php?id_product=1915

http://www.przyczepy.info/?idz=oferta_menu&kat_1=Akcesoria

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze nie wiem jaki model bo leży w bagażniku:) jutro go obejrze i powiem jaki model. Czy sie znam - raczej nie poprostu czytam forum a ze motoryzacja jest mi bliska to cos tam se podubie:) powiedzcie czy jak dosusze cepke moge ja pomalowac pokostem to znaczy listwy te co odkrylem? Tak aby je dodatkowo zabezpieczyc? A i jeszcze jedno pytanie zauwazylem dwa uchwyty na bocznych sciankach tylnej sypialni. Sa one mniej wiecej nak zaslona sypialki czy to moze byc tak jak ny zabezpieczenie przed spadnieciem z lozka? Wiem przydalo by sie zdjecie a ze gapa ze mnie to nie zrobilem a cepke wywiozlem na przezimowanie i na dana chwile nie zrobie tego zdjecia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzon a powiedz z daleka ciągnąłeś przyczepkę? i jak ci się ja ciągnęło? Pytam bo mamy chyba podobnej mocy autka a ja swoją ciągnąłem ledwo 20 czy 30 km.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzon a powiedz z daleka ciągnąłeś przyczepkę? i jak ci się ja ciągnęło? Pytam bo mamy chyba podobnej mocy autka a ja swoją ciągnąłem ledwo 20 czy 30 km.

Powiem tak nie spodziewalem sie ze ona jest taka ciężka.ja musialem przejechac ok 100km wiec troszke ja pociągnąłem. Prowadzi sie bardzo dobrze nie szarpie nie skacze i odziwo przelatujace tiry nie robily jakiś dziwnych spadochronów. Jazda po trasie takiej zalesionej pomiedzy wiochami to 80-100 i bylo ok natomiast na s8 poczulem co to górki i otwarta przestrzen, predkosc do 100 i kazde dluzsze wzniesienie redukcja na 4 przy czym jazda caly czas na gazie:) ( blos ) a na bp bylo czuc ze jest mocniejszy. I budka waga 760 i dmc 1100. A u ciebie? A zapomnialem dodac ze zaczep bez stabilizatora bo stabilizator w bagazniku jeszcze:))

Edytowane przez gryzon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.