Skocz do zawartości

nowy kip i komis - ocena?


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

W przyczepach z Holandii tak jest, tylko, że my mówimy o instalacji elektrycznej auta, gdzie bezpiecznik światła tylnego przeciwmgielnego nie jest dostosowany do takiego obciążenia (lodówka ma około 120W)

Osobiście jeszcze nie widziałem tak podłączonej lodówki, natomiast pompki i oświetlenie jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gryzon na zdjęciach w twoim kipie o ile dobrze widze jest jeszcze stabilizator jazdy Al-ko. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie bo to fajna i nie tania rzecz.


W przyczepach z Holandii tak jest, tylko, że my mówimy o instalacji elektrycznej auta, gdzie bezpiecznik światła tylnego przeciwmgielnego nie jest dostosowany do takiego obciążenia (lodówka ma około 120W)

Osobiście jeszcze nie widziałem tak podłączonej lodówki, natomiast pompki i oświetlenie jak najbardziej.

 

Miodzio tak jak pisałem nie wiem jak to działa ale działa. Ja w samochodzie mam standardowy bezpiecznik 10A i nie ma problemu że coś się przepala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmc moze byc różne w zależności od wyposażenia i modelu cepy nawet tej samej marki, tabliczka twoim przewodnikiem, czekamy na recenzje jutro po oględzinach pozrowienia z Wawy od jarobaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec sprawa wyglada tak:) kupilem tego kipa ale nie odbylo sie bez wad:( chodź jestem swiadomy tego co muszę przy nim zrobić. A wiec tak niestety ale ma przeciek i ktoś po prostu zasmarowal jakins uszczelniaczem i trzeba to zrobić.jestem tego świadomy dla tego się zdecydowałem. Co do sprzedajacego czy nie wiedzial? Nie sadzę gościu od razu jak ku to pokazałem zszedł z ceny , ale mi to nie pasowalo wiec odpuscilem ale ze jeszcze szukalismy lodowki do drugiej przyczepy to pojechalismy do niego na firme. Okazuje sie ze gosciu naprawia przyczepy i kampery i to co zobaczylem u niego i po jego rozmoie z nami sprawilo dobre wrazenie. A wiec jak to si estalo ze ja kupilem ano po prostu byla zadbana nie zniszcona no i dobrze wyposażona wiec wziloem za i przeciw no i pertraktacje cenowe. A wiec z ceny 6900 zszedl na 6500 pozniej po przyjezdzie na 6000 i po negocjacjach wyszlo 5500 do tegoladny nie zniszczony przedsionek + drugi letni+ butla gazowa duza+ sropien + klucz + dwie opony + zaczep ze stabilizatorem bo ktos wymienil go na taki troche zwykly ze wskaznikiem + do tego masa uszczelniajaca do zrobienia budki + przylacze na 220v + kibelek ( i tak bedzie nowy chodz nie jest zniszczony ani ...).lodówka i ogrzewanie nawiew wszytko dziala. Decyzje podjolem swiadomie gdyż chyba nie kupil bym innej w tych pieniadzach i z takim stanem i wyposazeniem . Czy to dobry zakup okaze sie:) wszystkim chcialem bardzo podziekowacza pomoc i ukierunkowanie mnie na ewe.usterki, oraz za wyrozumialośc w odpowiedzi na moje pytania:) ide do butki przejrzec jeszcze wszytko i odezwe sie jeszcze wieczorem:)) pozdrawiam

Edytowane przez gryzon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidnie naprawisz nieszczelności i będziesz zadowolony :ok: Profilaktycznie zrób też listwe dachowa. Całą! Lepiej za jednym zamachem. To newralgiczny punkt i zawsze musi być solidnie uszczelniony.

Życzę duuuuuuużo udanych wypraw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o klinie ozdobnym chyba, tak? Pod klinem ukażą się łby śrub. Przy podważaniu staraj się w miarę równomiernie podważać listwę tak by nie pogiąć. Z pewnością będzie się mocno trzymać, co nie znaczy, że szczelnie. Na szczęście ogólnie nie jest to ciężkie i trudne :) Kto wie, czy znaleziony zaciek nie pochodzi od tego miejsca. 

A własnie, gdzie był zaciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tez na kilku KIPach, jak poprzedni właściciele ciągnęli bezbarwnym silikonem wzdłuż listew rogowych. Co prawda trzyma się to 2-3 lata max, ale też może w przyszłości pomóc. Szczególnie, że zabieg wychodzi tanio a wykonanie jest łatwe i szybkie.

Grunt znaleźć nieszczelność, rozebrać, wysuszyć, zmontować i cieszyć się szczelna budą przez dłuższy czas :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.