Skocz do zawartości

nowy kip i komis - ocena?


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyznam, że przyczepka nawet nieźle na fotkach wygląda (biorąc pod uwagę jej wiek).

Może wypowiedzą się Koledzy, którzy mieli / mają te przyczepy, czy tam czegoś nie brakuje, ew. gdzie zrobić jeszcze foty.

A jak wygląda dach  i tam, gdzie powinien być panel ?

 

post-8228-0-54766100-1391439846_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, dlatego pisałem "jeśli.

Trzeba pamiętać przy oględzinach. Nie mówię, że tu tak jest, ale widywałem przypadki manipulacji na fotkach ofert  :hmm:

 

Solar zawsze możesz dołożyć, ale trzeba by było znać parametry oryginalnego kontrolera (jeśli nie został wymontowany - może Koledzy mający takie przyczepy, podpowiedzą, gdzie on powinien być).

Konkretnie max napięcie i prąd obsługiwanego solara.

Można też pominąć oryginalną część instalacji i zamontować panel o większej mocy i nowocześniejszy kontroler, na miarę obecnej chwili.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do tej przyczepki 100 km. Nie jest to dużo, wiec jeśli Ci się podoba, to jedź, wnikliwie oglądaj i negocjuj cenę (może ktoś z forum będzie w okolicy i Ci pomoże). Jak już wspominałem, to były dosyć trwałe przyczepki, więc jest duże prawdopodobieństwo, że wszystko będzie OK, ale i tak trzeba sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać, aby mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solar jest naklejony tuż nad wejściem. Żeby go zdemontować raczej trzebaby ciąć z poszyciem dachowym. Tafla panela nie ma ramy, jakiekolwiek podważanie odpada.

Nad szafą mamy panel sterowania, przetwornik pod przednim łóżkiem przy szafie. Tak jest w serii. Okablowanie idzie w ścianach/dachu - naocznie ciężko wyśledzić całość. Po powyzszym wątpię by ktoś chciał zdemontować panel - ewentualny późniejszy montaż nie będzie estetyczny.

W Kipach oglądaj z największą uwagą przednie narozniki w kufrach. Jeśli zacieki będą już wewnątrz budy przednią sciana raczej będzie już oplakana. Miejscem zacieku jest przeważnie polaczenie blachy dachuz plastikowym czołem. Listwa łącząca z czasem odchodzi od budy - warto profilaktycznie ja we własnym zakresie zdjąć i uszczelnic na świeżo.

Inne słabości praktycznie nie istnieją. Jak się zdarzą - przypadek albo uszkodzenie.

Tą budkę widzę w ogłoszeniach ok. roku - czasem oglądałem z ciekawości Kupy - w zeszłym roku swój sprzedałem (rodziców też - mieliśmy 2).

Powodzenia w poszukiwaniach! :ok:

Po zdjęciach niewiele pomogę - mimo dobrego wzroku za nic nie dostrzegam tego co np. Kristofer. Mistrz z niego! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś jechał przez Rawicz mogę pokazać moją i mankamenty na co zwracać uwagę  miałbyś porównanie jak by co to 692377310  ja mam tez 87 r     tylko dłuższą o 60 cm ale środek taki sam , zwróć uwagę na te cienie co koledzy pokazali bo one są w kolorze niebieski  a np. mój ma styropian niebieski  w łazience pękła mi rura spustowa  na opasce przymocowanej do ściany i też pojawiła się niebieska plama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś jechał przez Rawicz mogę pokazać moją i mankamenty na co zwracać uwagę  miałbyś porównanie jak by co to 692377310

 

... może lepiej na PW :niewiem:  ;)

Gryzon,

Kolega Szary napisał Ci kwintesencję, jeśli chodzi o solar i przód przyczepy, na dodatek są to wiadomości poparte doświadczeniem z użytkowania tych modeli przyczep. Z w/w powodów pytałem się poprzednio, jak wygląda dach bez panelu. Teraz już wiesz bardzo konkretnie, na co zwracać uwagę.

Swoja drogą, po słowach Szarego, zastanawiam się, w jakim celu ktoś zadał sobie tak duży trud i usunął ten panel, który prawdopodobnie uległ przy tym zniszczeniu ? Czy sprzedający mówił coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak odnośnie solara powiedział że go nie ma nie wnikałem jak zniknął ale w tym monecie na pewno będę musiał to sprawdzić bo jak ktoś go porezał to nie wiadomo w jakim stanie jest dach, narożniki oczywiście sprawdzę i nawet nie będę się spieszył:) przyczepka jakoś przypadła mi do gustu i nie tylko ten model ale ogólnie jako "kip" Yogi napisz na co zwrócić uwagę skoro masz taki model.o styropianie już wiedziałem bo teściu ma kipa tylko starszego i  u niego tez jest niebieski styropian. zastanawiam się co jak ktoś zdjął solar więc co zrobił z kablem od niego ? będzie dziura czy jak? ustawiam się na daną chwilę na piątek no chyba że coś się zmieni i będę mógł pojechać wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak ugrać coś na kasie jeżeli solar będzie zdjęty i wystawać będą kabelki.czy ktoś może potwierdzić że solar jest klejony i zdjęcie jego jest równoznaczne z uszkodzeniem dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O solarze to się nie wypowiem ale po za ty to taki sam ,przedniei tylne rogi ścian dokładnie podłogę koło stóp  i brzegi  .Oś czy równo stoi  za tymi płytami na boku łóżek czy nie ma grzyba    czy szafki nie poobrywane  ogólnie zwróć uwagę na wszystko .Ja swoją kupiłem  w tym komisie u pana Kazimierza Bilana    A ten panel sterujący na 12v  to posiada chyba każdy  3 przełączniki  jeden 220v drugi 12v a trzeci to diody kontrolne i amperomierz   2 bezpiczniki  jeden był z trnsformatora a drugi nie miałem okazji sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kip stosował oznaczenie napisem "Solar Powered" na tylnej ścianie zewnętrznej. Jeśli był fabryczny. Bez solara również bywały układy sterowania elektryką montowane nad szafą. Moduł nie oznacza,że fabrycznie był solar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o jeszcze jedną podpowiedź co zabrać akumulator butla gazowa jak się odpala ogrzewanie i lodówkę czy obie rzeczy poprzez przekręcenie do końca i trzymanie iskrownika? co na wyposażeniu? korba węże go butli gazowej są standardowe na butle 11kg? i czy posiadają już ten reduktor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.