Skocz do zawartości

proszę o szybką pomoc - przyciągnięcie przyczepy sprowadzonej 2 miesiące temu z nl


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko oki,ale jak się ma dr nl ,umowę k-s, ubezpieczenie,przeglad zerowy,blachy zjazdowe z dr.,Ale teraz pytanie ,czy sprzedajacy ma blachy zjazdowe,tego nie wiemy.Jesli tak to na podstawie w/w dokumentów maozna jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ten luz że zarejestrowana i możesz sobie jeździć jak chcesz,a stan tej cepki musisz nestety sprawdzić ale moze jest jak należy


Tu masz ten luz że zarejestrowana i możesz sobie jeździć jak chcesz,a stan tej cepki musisz nestety sprawdzić ale moze jest jak należy

Jednak po zdjeciach myśle ze ma tylko jedno spanie co w twoim przypadku ja dyskwalikuje.Najlepiej popros o wiecej fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spania na bank ma 2, podkowa z przodu rozkładana w jedno duże, oraz na tyle jednoosobowe.

Więcej fotek by się przydało w dobrej jakości i doświetlonych :) zwłaszcza tych wewnątrz

 

I czy mi się wydaje czy założyłeś jej kolejny wątek... zaraz sam zaczniesz się w tym wszystkim gubić i będziesz skakał z jednego tematu do 2giego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Właśnie wróciłem z nowym nabytkiem do domu.

 

Jechałem z Poznania do Warszawy.  Moja sytuacja wyglądała tak:

 

1) przyczepa na holenderskich numerach wypisanych flamastrem + dowód holenderski

2) OC ubezpieczyłem od razu w Poznaniu na numer VIN przyczepy 

3) z ubezpieczeniem podjechałem na badanie techniczne

 

Po badaniu w drogę do Warszawy a po drodze ...... miałem dwie kontrole ITD :]

 

Podczas kontroli sprawdzenie : OC , badania technicznego, dowodu holenderskiego przyczepy , prawo jazdy , czy zachowane masy pojazdów oraz czy włączony viatoll (dwie kontrole i sprawdzanie w takiej samej kolejności)

 

Po kontroli - życzenia szerokiej drogi od panów z ITD :]

 

Odpowiedź na zadane pytanie czy można przy spełnieniu powyższych warunków  jeździć - oczywiście że tak :]

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję a byłeś już tak blisko problemów i mandatu za:

na holenderskich numerach wypisanych flamastrem

 

Widocznie panowie z ITD mieli lepszy dzień.

Nie mniej takie tablice nie są tablicami oficjalnymi (mają talkie same znaczenie jak polskie po zgubieniu i napisane flamastrem), czyli żadne.

Ale jeżeli tylko przedstawiciel prawa ma troszkę oleju w głowie to puści dalej.

 

Zastanawiam się tylko jak podejdzie WK u Ciebie. Jak dla mnie to powinien powiadomić Policję, że diagnosta wystawiający przegląd na tak przygotowane nr rejestracyjne popełnił wykroczenie. Ale zawsze można napisać oświadczenie, że po drodze gdzieś odpadły i po prostu na szybko takie zrobiłeś aby do domu dojechać. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak diagnosta mógł wystawić pozytywne zaświadczenie o przegladzie skoro chyba jak się nie mylę od października na przeglądzie muszą być blachy i to z papierami do nich,jeśli ich nie ma diagnosta wystawia zaświadczenie negatywne z powodu ich braku z tym sie jedzie do wk i pobiera czerwone-tymczasowe i z nimi znowu do diagnosty.Nie ma innej możliwości.Ja rejestrując swoją mialem blachy zjazdowe za które zaplacilem w D 105E,i przy rejestracji musialem je zdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjazd odpuszczam . w końcu skontaktowałem się ze sprzedającym i ustaliliśmy że na spokojnie ma załatwić przegląd i w tedy jadę po przyczepę, innego wyjścia nie ma.ma tez dosłać mi dokumenty mailem abym wiedział jakie ma.teraz jeszcze jedna przyczepa we wrześni czy ktoś może ją obejrzeć?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyczepa warta zakupu to problemy jaki tu opisujesz nie są problemami co do tablicy pisanej flamastrem, to Holandia jest w ue, i takie ma tablice więc policja w Polsce nie ma nic do tego, ale powtarzam jeżeli to są jedyne problemy przy zakupie tej cepki to to nie są problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok z tablicą już sie pogodziłem więc tu nie problem.jak będę miał przegląd polski i oc jadę w drogę jak nie będę miał trudno odpuszczam szkoda moich nerwów na tą zabawę.będę szukał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.