Skocz do zawartości

proszę o szybką pomoc - przyciągnięcie przyczepy sprowadzonej 2 miesiące temu z nl


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy i koleżanki proszę o pomoc w sprawie zakupu przyczepy. a więc tak przyczepa przyjechała do kraju ok 2 miesięcy temu jest w szczecinie a ja we Wrocławiu, gościu jak ją przywiózł to ją wymeldował i dostał tablice plastykowe - teraz pytanie jak ją przywieść do Wrocławia - czy wystarczy umowa kupna sprzedaży i ubezpieczenie wykupione u nas w kraju i te holenderskie tablice czy nie mogę jej w ten sposób przywieść ? co z przeglądem przyczepy? czy przy wymeldowaniu ona ma przegląd czy nie?

sprawa pilna bo mam czas do soboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obawiam się, że żeby było legalnie, to tylko laweta....  :oslabiony: Taki łamańce, z tablicami holenderskimi, dowodem holenderski, polskim przeglądem i ubezpieczeniem.... nie ryzykowałbym. Kontrola policji w porównaniu z kłopotami, jakie zaistniały by w przypadku jakiegoś zdarzenia drogowego, mogłaby sie okazać miłą pogawędką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też się to nie widzi zbytnio. Ale zawsze możesz pojechać 2razy :) Najpierw po papiery, blache i resztę świstków, a jak już sobie zarejestrujesz ( już nawet na DR tymczasowym) to na spokojnie bez nerw i na legalu wyprawa właściwa :) Poza tym zdaje mi się że 800km to masz w dwie strony więc może jednak warto??? a ponieważ jestem przekonany że chodzi o kip 40t to mam takie pytanko dlaczego nie piszesz tego w poprzednim wątku gdzie o niej już mowa??? Wydaje mi się że było by miło jakiś ład i skład forum trzymać a gwarantuję że temat i tak by nie został bez echa.

I miło ze strony kolegi kera76 że taką ładną fotorelację tam wkleił :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy problem nowy temat. kilometry liczysz w dwie strony czyli dwa wyjazdy to już się robi 1600km. kolega kera76 odwiedził Pana od przyczepki zdał fotorelacje i jestem mu bardzo wdzięczny. teraz tylko pytanie jak to zrobić aby koszt przyciągnięcia nie wyszły mega duże bo to już wchodzę w kolejny próg kwotowy. a pytanie z innej beczki co może mi zrobić policja jak mnie zatrzyma gdy będę miał przegląd i ubezpieczenie, umowę i te tablice ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketrab - nie dostaniesz DR bez pierwszego przeglądu w PL.

Gryzon ; albo sprzedający wykupi tablice tymczasowe i zrobi pierwszy przegląd - a wtedy z tymi tablicami (i ubezpieczeniem na nie),przeglądem i umową kupna wrócisz do siebie albo płacisz  sprzedającemu ,on Ci wysyła wszystkie papiery z umowa kupna i tablicą rejestracyjną i Ty sam bierzesz próbną tablicę,robisz ubezpieczenie i jedziesz po przyczepę. Na miejscu zrobisz przegląd i możesz swobodnie wracać.(na pewno kolega Kera powie Ci gdzie zrobić przegląd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy aż tak Ci sie spieszy??jedziesz juz tą cepą gdzieś??? Pamietaj, że jak sprzedajacy Ci zarejestruje i bedziesz wracał na miękkim DR to potem musisz liczyć na jego dobrą wolę, żeby Ci odesłał twardy. najlepiej, żeby sprzedający zarejestrowal, odebrał twardy, wtedy jedziesz czysty jak łza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan ja mówiłem o Tymczasowej tablicy rej takiej jaką się wykupuje np na tydzień i jedzie z nią do przeglądu.Z taką tablicą i ubezpieczeniem kolega mógłby zrobić przegląd na miejscu i spokojnie wrócić do siebie.

Jeśli sprzedający zarejestrowałby przyczepę "na siebie"-(uważam ,że to najbardziej komfortowa opcja dla kupującego-bo nie bujasz się z niczym tylko idziesz do swojego WK- .A i pewność legalności )- to nie trzeba się go o nic prosić . Nawet gdy kupisz na miękkim dowodzie. Miękki dowód + umowa kupna+wycieczka do swojego WK.Twardy dowód przyjdzie na kupującego do jego WK.( przecież nie ma zakazu zbywania pojazdu na miękkim dowodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółte niemieckie tablice

jak nie umiesz ich w niemczech załatwić poszukaj w necie pośredników, za jakieś 100 E dostanisz z ich prowizją, np dziś zamawiasz i jutro jadąc umówisz się gdzieś po drodze i dostaniesz od nich, wypełniasz, zakładasz na przyczepę i do domu,

ja tak zrobiłem jak z UK przywoziłem przyczepę na kołach, znalazłem przyczepę w UK, zamówiłem w necie tablice od takich pośredników, przysłali mi kurierem i na kołach do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nawet gdy kupisz na miękkim dowodzie. Miękki dowód + umowa kupna+wycieczka do swojego WK.Twardy dowód przyjdzie na kupującego do jego WK.( przecież nie ma zakazu zbywania pojazdu na miękkim dowodzie)

 

A to o ty nie wiedziałem... myślałem, że najpierw twardy musi przyjść do handlarza, a dopiero potem można iść do swojego WK... człowiek zawsze sie uczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu jakiś pośpiech, presję czasu. Jeżeli jego źródłem jest sprzedający to należy zwolnić tempo.

 

Przyczepę (i nie tylko przyczepę) po oględzinach i po podjęciu decyzji o zakupie należy po zakupie zabrać.

Przyjeżdżając za kilka dni mamy duże szanse kupić nie to, co wnikliwie oglądaliśmy przez kilka godzin.

Od prywatnego właściciela kupujemy przyczepę na niego zarejestrowaną, a z autokomisu z fakturą VAT.

 

Pozostałe kombinacje proponuję zostawić tym którzy maja dużo czasu do stracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Olo1,na tymczasowym DR czyli miękkim nie możesz zbyć pojazdu i kropka.


Nikt z nas nie wie czy sprzedający ma w ogóle jakieś tablice bo jesli nie to diagnosta zrobi przegląd z wynikiem negatywnym ze względu na ich brak(od pazdziernika zmienily sie przepisy i na przeglądzie muszą byc jakieś blachy oczywiście z papierami na nie),potem z tym się jedzie do wk i kupuje tymczasowe czerwone(ok. 60 zl) na miesiac kupujesz ubezpieczenie i mozesz sobie śmigać aż zalatwisz wszystkie formalności.No i po odbiorze czerwonych z powrotem na przegląd,ale to tyko formalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tak jak niektórzy poprzednicy radzili.

1. Idziesz do WK u siebie - bierzesz tablice tymczasowe (grosze to kosztuje chyba z 40 zł, lub coś koło tego)

2. Lecisz z tablicami do ubezpieczalni (kolejne 50 zł)

3. Jedziesz po przyczepkę - montujesz tablice - lecisz na przegląd
4. Wracasz spokojnie (oczywiście jak przejdzie przegląd) do domku...


Oczywiście to czy przyczepka ma komplet dokumentów czy też nie i inne sprawy związane
z rejestracją przyczepki z zagranicy to inna bajka. Poszukaj tematów o tym. Sporo było tego.
 

Edytowane przez marekp750 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.