Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy kwota około 20tysięcy


diablobal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Diablobal - zaraz Ci się od kolegów dostanie burę :tuk: i będziesz musiał :blagac: o wybaczenie :miga: .

A tak poważnie kwotę masz słuszną-można za nią już coś fajnego nabyć...ale najpierw musisz solidnie poczytać forum :) .

Potem poszukaj przyczepki ,która Ci się spodoba i będzie Ci odpowiadała ze swoim układem wnętrza i Twoimi możliwościami(dot.auta i prawka), wrzuć ją na forum ,a bankowo Koledzy Ci powiedzą co w niej piszczy i czy warto się nią zainteresować :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie jestem nowicjuszem,  DMC ciągnika to 2080 kg czyli przyczepe moge ciagnać do 1420kg DMC tak ?

znalazłem taką przyczepke http://otomoto.pl/knaus-gold-as-gold-T4046631.html własnie w takim stylu bym czegoś szukał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie jestem nowicjuszem,  DMC ciągnika to 2080 kg czyli przyczepe moge ciagnać do 1420kg DMC tak ?

znalazłem taką przyczepke http://otomoto.pl/knaus-gold-as-gold-T4046631.html własnie w takim stylu bym czegoś szukał .

Witam DMC nic nie mówi ile możesz ciągnąć , tylko ile masz w dowodzie wpisane, ile kilogramów z chamulcem najazdowym taką możesz pod siebie podpiąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą przyczepkę tydzień temu. :skromny: Rozważałem zakup właśnie tej czyli Knausa albo Hobby. Knaus bardzo ładny, zadbany, jednak bardziej przypadł mi do gustu stojący kilka metrów dalej Hobby De Luxe 450  http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,822.html NIewiele droższa, bodaj 22900 do negocjacji, ale młodsza, większa, ciekawy wystrój wnętrza, większy zamrażalnik w lodówce (istotne dla mojej żony), okno dachowe nad sypialnią, wlew wody z zewnątrz no i bardzo znana, niemiecka firma.

Tak jak Ty miałem budźet 20000, ale ostatecznie nie kupiłem Knausa, ani Hobby. Podczas sobotniej, drugiej wizyty w Center-Campie zauroczył mnie stojący obok Fendt 450 z 2004 roku za jedyne 25900. Tak więc budżet przewaliłem o 25%, ale trudno. Dla mnie to zakup na lata. Tobie też poradziłbym Hobby lub Knausa z naciskiem na Hobby. Jak wszedłem do środka, to w moim 120 kilogramowym odczuciu podłoga była dużo solidniejsza (stabilniejsza) niż w Knausie (ale to moja subiektywna ocena). Obie bardzo zadbane, suche bez niepokojących zapachów. Tak czy inaczej tak jak pisali przedmówcy za 20000 zł. jest wybór i weź pod uwagę nieznaczne przekroczenie tej kwoty :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie jestem nowicjuszem,  DMC ciągnika to 2080 kg czyli przyczepe moge ciagnać do 1420kg DMC tak ?

znalazłem taką przyczepke http://otomoto.pl/knaus-gold-as-gold-T4046631.html własnie w takim stylu bym czegoś szukał .

 

Nowicjuszem raczej nie jesteś bo rejestrację masz na forum w 2012r :yes:

Witam DMC nic nie mówi ile możesz ciągnąć , tylko ile masz w dowodzie wpisane, ile kilogramów z chamulcem najazdowym taką możesz pod siebie podpiąć .

O właśnie, DMC to nic nikomu nie mówi a jeszcze lepiej by było jakbyś tak w profilu napisał jakie autko

bo to na pewno tylko pomoże w tym jaką przyczepkę mogą Ci koledzy polecić.

A o tym co można i  ile holować to nawet nie pytaj tylko poczytaj............ jest co czytać :]

Powodzenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taką przyczepke http://otomoto.pl/knaus-gold-as-gold-T4046631.html własnie w takim stylu bym czegoś szukał .

Ło matko, Boga się w Center Campie nie boją żądając 20 kafli za prawie 16 letnią budkę :miga: . Toż to już staruszka, no chyba że złotem inkrustowane ma wnętrze :]

Bym się głęboko zastanawiał czy warto dać za nią 10 tys. PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, Boga się w Center Campie nie boją żądając 20 kafli za prawie 16 letnią budkę :miga: . Toż to już staruszka, no chyba że złotem inkrustowane ma wnętrze :]

Bym się głęboko zastanawiał czy warto dać za nią 10 tys. PLN.

 

no i właśnie na takich klientów patrzą nasi rodzimi handlarze.... wiek przyczepy nie ma znaczenia - nie patrzę też na wyposażenie bo nie mam czasu. Cena pewnie ma do urwania teraz zimą 1000-2000zł - a jeżeli przyczepa jest warta tych pieniędzy to może wcale nie ma nic do urwania.

 

ja bym się wcale nie zastanawiał czy dać za nią 10K bo nie dał bym - szkoda jazdy bo na miejscu okaże się że trup.

 

P.S

nigdy nie byłem u tego sprzedającego, nie wiem co mają na placu, wnioskuję tylko po cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem układ wnętrza w Hobby dużo wygodniejszy. Osobiście nie jestem zwolennikiem takiego układu jak w zalinkowanym Knausie. Mniejsze łóżko po rozłożeniu bardzo fajnie blokuje przejście. Pomyśl najpierw jaki układ Ci najbardziej odpowiada, i takiej budki szukaj. Za 20000 już trochę można..... Jeśli chodzi o jakąś konkretną markę....wiele jest fajnych (osobiście kupił bym jakiegoś niemca).

Edytowane przez tatadyrektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym układ z pełnym łóżkiem trudno mi pisac gdy mam male doswiadczenie na co zwracac uwage pewnie wyjdzie po pierwszym wyjezdzie :)

znalazlem cos takiego http://otomoto.pl/burstner-fun-400st-2002r-przedsionek-900kg-T3901550.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę by było głupio po zakupie przekonać się że układ wnętrza nie taki. Co innego w przypadku poszukiwań budki za niewielkie pieniądze, wtedy stan jest najważniejszy.....układ wnętrza, wyposażenie, marka- trzeba iść na kompromis. W twoim przypadku zakup musi być raczej bardziej przemyślany, bo daje już niezłe możliwości. Przejedź się na jakiś najblizszy plac z przyczepami i oglądaj, trochę Ci to poukłada w głowie względem wymagań. Zalinkowany Burstner- mniejsze łóżko ma  90 cm. szer. - trochę mało, bo szukasz przyczepy 4 osobowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie mam wbite przu O1 2000kg

 

Witam !

Swoim samochodem możesz holować przyczepę o DMC 2000 kg. (hamulec przyczepy uruchamiany z miejsca kierowcy), natomiast przyczepa mająca hamulec najazdowy, może mieć w Twoim przypadku DMC 1563 kg. i ani kilograma więcej (oczywiście, może być mniej ;)  ).

Ło matko, Boga się w Center Campie nie boją żądając 20 kafli za prawie 16 letnią budkę :miga: . Toż to już staruszka, no chyba że złotem inkrustowane ma wnętrze :]

Bym się głęboko zastanawiał czy warto dać za nią 10 tys. PLN.

 

Jeśli przyczepa jest sucha i utrzymana w dobrym stanie, to jest to normalna cena moim zdaniem i wiek w przypadku przyczepy nie ma nic do rzeczy.

Widywałem i wciąż widuję kilkuletnie przyczepy, które nie są nawet warte wspomnianych przez Ciebie 10 tysięcy, mimo młodego wieku. Co więcej, im młodsze, tym gorzej wykonane i więcej wad fabrycznych. Z obserwacji tego, co teraz jest na rynku i z tego, co czytam o "nowych" przyczepach na np. niemieckich forach karawaningowych, jasno wynika, że obecna jakość przyczep (już od przełomu 1999/2000) pozostawia wiele do życzenia. Osobiście pokusiłbym się o stwierdzenie, że wiele wad jest celowo zamierzonych jeszcze podczas projektowania.

Na tle obecnej rzeczywistości, często kilkunastoletnia przyczepa jest dużo bardziej trafionym zakupem, niż ta kilkuletnia.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię (od kilku dni mam :]  ) taki układ wnętrza.

 

Zapachy z kuchni nie lecą do przedsionka, ciepłe powietrze z wylotu lodówki również.

Ale ta zalinkowana przez Ciebie już jakiś czas jest i nikt jej nie kupuje...

A tu podobna, świeżutka :)http://otomoto.pl/burstner-ventana-400-ts-T4159903.html

Edytowane przez Ewa0208 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię (od kilku dni mam :]  ) taki układ wnętrza.

 

Zapachy z kuchni nie lecą do przedsionka, ciepłe powietrze z wylotu lodówki również.

Ale ta zalinkowana przez Ciebie już jakiś czas jest i nikt jej nie kupuje...

A tu podobna, świeżutka :)http://otomoto.pl/burstner-ventana-400-ts-T4159903.html

 

faktycznie ciekawy układ jak na takie maleństwo :)

 

P.S Gratuluję zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.