Skocz do zawartości

Polska to Bangladesz. Jadę wywieźć śmieci do lasu !!!


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie na wsi absurdy dalej sobie bangladeszują. PSZOK jest, ale czynny raz w miesiącu. Do tego w sobotę. (po co jeźdizć odpoczywać, jak można stać w kolejce do pszoku...) No właśnie ustawiają się kolejki aut i trzeba kilkadziesiąt minut czekać. Część ludzi więc zaczęła przyjeźdżać w inne dni i zostawiać odpady przez bramą PSZOKa. Teraz wójt zainstalował kamery i straszy zgłaszaniem takich przypadków na Policję. Wygląda na to, że trzeba wrócić do sprawdzonej metody zostawiania śmieci w lesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Wygląda na to, że trzeba wrócić do sprawdzonej metody zostawiania śmieci w lesie...

Stwierdzenie godne politowania ... bo ciężko poświęcić jedną sobotę raz na jakiś czas, postać aż kilkadziesiąt minut w kolejce aby zostawić śmieci na PSZOK bo przecież trzeba odpoczywać .. najlepiej w tym zaśmieconym przez siebie lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepiej. PSZOK czynny codziennie ale mały zator to się robi tylko w soboty z rana jednak nigdy nie czekałem w kolejce dłużej niż 2-3 minuty. Wywiozłem już wiele przyczepek ale prawie wszystkie to BIO (krzaki,korzenie,darnie,skoszona trawa) bo moje ranczo trochę duże jest :) Resztę odpadów sumiennie segreguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gusia-s napisał:

Stwierdzenie godne politowania ... bo ciężko poświęcić jedną sobotę raz na jakiś czas, postać aż kilkadziesiąt minut w kolejce aby zostawić śmieci na PSZOK bo przecież trzeba odpoczywać .. najlepiej w tym zaśmieconym przez siebie lesie.

Gusia, Łza raczej ironizował ale niestety wielu tak postępuje. Ludzie chodzą na skróty i dlatego gmina musi wybrać albo częściej otworzy pszoka albo poniesie koszty usuwania dzikich wysypiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gusia-s napisał:

Stwierdzenie godne politowania ... bo ciężko poświęcić jedną sobotę raz na jakiś czas, postać aż kilkadziesiąt minut w kolejce aby zostawić śmieci na PSZOK bo przecież trzeba odpoczywać .. najlepiej w tym zaśmieconym przez siebie lesie.

oj chyba koleżanka nie wyczuła sarkazmu kolegi @Łza Włóczynutka  :blink:

Za to mogę pochwalić swoją gminę :yes:

dwa PSZOK-i czynne codziennie w godzinach 7-15 ; 8-17 i jeden z nich w soboty 8-16 , ponadto regularnie podstawiane kontenery na odpady gabarytowe praktycznie na każdym osiedlu !!

nawet jak "się nie załapiesz " na kontener w swojej okolicy , możesz sprawdzić na mapie i harmonogramie gdzie w danym momencie stoją kontenery :

https://gabaryty.ekosystem.wroc.pl/

https://ekosystem.wroc.pl/gospodarowanie-odpadami/wywoz-odpadow-wielkogabarytowych-harmonogram/

ponadto w zasadzie jak nie robisz remontu czy przeprowadzki to kontenery nie są potrzebne , bo z pod domu wywożą wszystko łącznie ze skoszoną trawą czy choinkami po świętach

(wystawiasz choinkę w dniu odbioru odpadów zielonych i panowie zabierają)

W PSZOK-u byłem raz , zapakowałem wszystko co uzbierałem przez siedem lat wokół domu łącznie z jakimiś starymi materiałami po budowie, farbami, oponami styropianem ITD.

Wszystko zostało przyjęte bez żadnych problemów - jeden warunek trzeba wszystko posegregować i wrzucać do odpowiednich kontenerów .

Osobiście dużo jeżdżę po swojej okolicy na rowerach , lasów i parków mam kilkanaście w swoim zasięgów i widzę bardzo dużą poprawę , także to naprawdę działa :yes:

Wyjątek stanowią złodzieje kradnący kable "na miedź" tu w dalszym ciągu spotykam od czasu do czasu w różnych zakamarkach ślady po wypalaniu lub pozostałości izolacji , ale tu żadna edukacja nie pomoże :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Gusia, Łza raczej ironizował ...

Raczej, być może, niekoniecznie?

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

oj chyba koleżanka nie wyczuła sarkazmu kolegi

A po czym to stwierdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym to stwierdzić? 
Nie wiem, nie znam kolegi ale sądzę że koleś który nie jedne góry na rowerze zjeździł , ciąga swoje dziecko w przyczepie rowerowej po Alpach i opisuje relacje ze swoich wypraw nie wywozi śmieci do lasu ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.