Skocz do zawartości

Polska to Bangladesz. Jadę wywieźć śmieci do lasu !!!


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Można tez wywieźć bezpłatnie na wysypisko, z którym masz umowę. U mnie np. jest problem z tworzywami, rok nie mogą przetargów zakończyć i chcąc nie chcąc segreguję i raz na 3 miesiące jadę z plastikami na wysypisko (8km). Można tez zostawić przy koszu (czy w koszu) - też zabiorą. Tylko w segregacji chyba nie o to chodzi...

 

Do lasu może i bliżej, ale jak już się wyjechało z domu to... można zawieźć  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mi się w tym temacie podoba podejście potomków III Rzeszy. Prawie każdy sklep posiada automaty w których można oddać za kasę butelki szklane, PET i puszki. 90% opakowań jest poddawane recyklingowi i to mi się podoba :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś były skupy butelek w których można było sprzedać każde szkło po napojach spożywczych, ale to było w czasach kiedy masło wyjęte z lodówki nie chciało się rozsmarowywać a z kilograma mięsa robiło się 0,7 kg szynki a nie 1.5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze oddawałem skrzynki do selgrosa, nie sprawdzali żadnych papierów i przyjmowali bez gadania

od tego roku ma być lepiej bo wchodzą nowe przepisy

http://www.wykop.pl/ramka/1794368/od-stycznia-2014-wchodzi-nowa-ustawa-kaucja-na-butelki-podrozeje-dwukrotnie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lasu to grzech wielki i nic Cię  nie usprawiedliwia zeby tam wozic szkło jako karawanignowiec

...

Aaależ Kolego, nie bierz mojej deklaracji na poważnie. Jestem odpowiedzialnym człowiekiem. Prędzej podniosę i wrzucę gdzie trzeba niż odwrotnie.

To tylko moja gorycz w zawartych słowach ze w takim bezsensownym kraju żyję.

.

Oczywiście nadal mam te skrzynki w bagażniku a jutro...

...

Ponieważ jest to jednak doraźnie kuszące rozwiązanie, poeksperymentowałem trochę i okazało się, że położenie na wierzch skrzynki jakiejś płaszczyzny ( z deseczek lub nawet z grubej wykładziny dywanowej) skutecznie zabezpiecza przed pękaniem.

...

... jutro zawiozę do stodoły. Dorobię drewniany blat i będę miał podest do mycia/polerowania kampera.

Butelki żule zagospodarują.

Mi się w tym temacie podoba podejście potomków III Rzeszy. Prawie każdy sklep posiada automaty w których można oddać za kasę butelki szklane, PET i puszki. 90% opakowań jest poddawane recyklingowi i to mi się podoba :]

Mieszkając tutaj widzę jak to wygląda w D i widzę jak to udaje że wygląda w PL .

Stąd dziś rano niemal omdlenie ze wściekłości , że mimo "europy" wszystko jest pozorne, niedograne. Poczułem się wręcz upokorzony i za PL jest mi przed Niemcami po prostu wstyd.

.

Nadal jednak nie mogę pojąć, dlaczego P A R A G O N  jest podstawą przyjęcia butelek i typowych skrzynek do sklepu, hurtowni...  bo taki jest jakiś debilny przepis i to nie tu u mnie w mieście, tylko w PL!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jednak nie mogę pojąć, dlaczego P A R A G O N  jest podstawą przyjęcia butelek i typowych skrzynek do sklepu, hurtowni...  bo taki jest jakiś debilny przepis i to nie tu u mnie w mieście, tylko w PL!!!

 

Transport i magazynowanie kosztuje, a zysków z tego niema. W PL liczy się tylko kasa, a w DE kasa i środowisko. Na początku stycznia, byłem świadkiem w DE jak szła Turczynka z dzieckiem. Dziecię około lat 6, wypluło gumę na ulicę. Matka to olała.Widział to miły zielony ludek i pobrał od niej 10 Euro. Coś tam lamentowała, ale nie było zmiłuj. Niestety nie znam niemieckiego i nie wiem co jej gadał. Cała sytuacja miała miejsce przy moim aucie pod Realem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu ale ten horror trzyma w napięciu :look:

 

Po przeczytaniu pierwszego postu pomyślałem "człowiek zwaryjował  :puk:  ... a taki fajny był  :swiety:  a teraz co  :niewiem:  do lasu śmieci  :chaja:  ... :hmm: nadzieja że żartował lub las to przenośnia  :hmm:  '' aż w końcu jest  :excl:   druga strona i powraca wiara w ludzi :winner::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt Kit, prawdziwy horror -  trzeba mieć nerwy.

.

Teraz sedno dla tych co wczytali się powierzchownie icon_smile.gif

Do pracy jechałem, czasu nie było, pewien byłem że bez problemu w każdym sklepie, wszak 3 lata tego nie robiłem a ustawa śmieciowa jest, to i porządek jakiś zapewne też jest...
A tu POLSKI ZONK!!!

Nie szukałem śmietnika, tylko zagospodarowania - chodzi o to żeby śmieci generować jak najmniej, żule wszytkiego też nie ogarną.
 

Wiem, to nie sklep żąda paragonu lecz chory przepis blokujący zwykłe przyjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W administracji miasta powinna być jakaś komórka zarządzająca śmieciami. Zapytaj ich co masz zrobić. W poprzedniej rzeczywistości śmieciowej obdzwoniłem wszystkie służby związane z porządkiem, ochroną środowiska i ratownicze z zapytaniem, gdzie mogę pozbyć się rtęci . Wszyscy olali problem odsyłając mnie "gdzieś" bo może "tam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sorry że zapodaje taki temat, ale nie mam się gdzie wyżalić. [/size]

Nie macie pojęcia jaki w tej chwili jestem wściekły! [/size]

.[/size]

Chcę się pozbyć 2 skrzynek plastikowych po piwie, w tym jedna z butelkami. [/size]

Jedna to ŻYWIEC druga to LECH. Prawie 3 lata piwa nie piję a chcę tylko troszkę miejsca w garażu zyskać. [/size]

Chciałem to zdać w sklepie, poinformowano mnie że nie skupują. Ja na to że nie chcę pieniędzy, tylko oddać żeby do śmietnika nie wyrzucać. [/size]

- Nie, nie możemy przyjąć, jedź pan do hurtowni. [/size]

W hurtowni: [/size]

- Nie, nie skupujemy i nie przyjmiemy. Paragon musi być. [/size]

Ja na to że jak kupowałem to było dawno i nie mam paragonu. [/size]

- Musi być inaczej nic nie zrobimy. [/size]

Szlag!!! [/size]

Do śmietnika nie wrzucę bo selekcja. [/size]

Na chodniku nie zostawię bo straż miejska i mandat. [/size]

Polska polityka, a mogłem przecież to przewidzieć [/size]icon_sad.gif [/size]

Jadę do lasu. [/size]

Oby Pan Bóg wybaczył mi moje grzechy za kretynów w PL. [/size]

Sorry, nie mam wyjścia. [/size]

Może mała inspiracja ?

scan skrzynki schody.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.