Skocz do zawartości

Polska to Bangladesz. Jadę wywieźć śmieci do lasu !!!


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry że zapodaje taki temat, ale nie mam się gdzie wyżalić.

Nie macie pojęcia jaki w tej chwili jestem wściekły! 

.
Chcę się pozbyć 2 skrzynek plastikowych po piwie, w tym jedna z butelkami. 
Jedna to ŻYWIEC druga to LECH. Prawie 3 lata piwa nie piję a chcę tylko troszkę miejsca w garażu zyskać. 
Chciałem to zdać w sklepie, poinformowano mnie że nie skupują. Ja na to że nie chcę pieniędzy, tylko oddać żeby do śmietnika nie wyrzucać. 
- Nie, nie możemy przyjąć, jedź pan do hurtowni. 
W hurtowni: 
- Nie, nie skupujemy i nie przyjmiemy. Paragon musi być. 
Ja na to że jak kupowałem to było dawno i nie mam paragonu. 
- Musi być inaczej nic nie zrobimy. 
Szlag!!! 
Do śmietnika nie wrzucę bo selekcja. 
Na chodniku nie zostawię bo straż miejska i mandat. 
Polska polityka, a mogłem przecież to przewidzieć icon_sad.gif 
Jadę do lasu. 
Oby Pan Bóg wybaczył mi moje grzechy za kretynów w PL. 
Sorry, nie mam wyjścia. 

post-2083-0-19380000-1390901888_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co Ty !!!  :zlo:  ... Wystaw na aledrogo  

A tak na poważnie mam co roku podobny problem - pół garażu butelek. Czekam na tydzień upałów i wtedy do prowincjonalnego sklepiku. Im brakuje butelek do skrzynek to biorą - ale tylko w tedy.

I o dziwo nie ma problemu, że z innego browca   :puk:  Inaczej nie da rady. Taki kraj gdzie nawet zima się nie udaje  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zahacz jakiegoś jegomościa w stanie lekko podpitym pod sklepem. On weźmie na pewno i jeszcze podziękuje. 20 butelek po 35 gr plus dwie skrzynki po 8 plnów to zobacz ile on będzie miał za to browarków.

Ja tak robię. Tzn. mam skrzyneczkę, którą sobie wymieniam, a jak ktoś wpadnie na piwko ze swoim i butelek się uzbiera to stawiam w reklamówkach pod domem. Nigdy nie stały tam dłużej niż kilka godzin, bo mam takiego właśnie sąsiada wiecznie w potrzebie. Jak tylko z bystrzy, że stoją to od razu leci pytać czy może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lasu to grzech wielki i nic Cię  nie usprawiedliwia zeby tam wozic szkło jako karawanignowiec wiesz czym to grozi .z dwojga złego wrzuc to do smietnika albo zostaw koło niego to na pewno długo nie postoją :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas co dwa tygodnie jeździ duży kontener na śmieci wielkogabarytowe, stoły, wersalki, szafy itd. można sukcesywnie np po 7 - 8 opon (tym bardziej skrzynki) wystawić to u nas zabiorą. Nie wiem Tomku i Wojtku jak jest u Was ? Ale chyba coś takiego powinno być. Ja skrzynki bym pociął (co prawda jest to dodatkowa fatyga :mlot: ) i wrzucił do pojemnika na plastik. Butelki to faktycznie chyba rozgrabią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się pozbyć tego na zasadzie śmieci to ...

Gmina ma obowiązek odbioru śmieci od swoich mieszkańców - wszystkich!!!! nawet jeśli jest gruz, opony, sprzęt elektroniczny, duże meble itd...

Jeśli złożyłeś deklarację na odbiór segregowany, butle walisz do worka zielonego - SZKŁO a pojemniki po butelkach do worka żółtego - TWORZYWA SZTUCZNE, METALE I OPAKOWANIA WIELOMATERIAŁOWE.

Jeżeli płacisz za niesegregowane wszystko zanosisz do śmietnika jak leci.

 

Zanim przyjedzie śmieciarka, co dla kogoś okaże się cenne zostanie zabrane przed jej przyjazdem.

 

Ale że na pojemniki nie ma chętnych to dziw :D kiedyś taki pojemnik służył nam chwilowo za podest do przyczepki jak nasz się połamał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia-S napisała :" kiedyś taki pojemnik służył nam chwilowo za podest do przyczepki jak nasz się połamał. :)"

 

Przestrzegam przed zastosowaniem takiego pojemnika jako schodka (podestu) do przyczepy. Znajomej Pani wychodzącej z przyczepy na taki właśnie stopień , noga wpadła pomiędzy ostre kawałki popękanych ścianek. Noga poharatana, krew się leje, nie ma jak szybko się uwolnić z pułapki, potrzebna pomoc - jedna osoba to mało. Pozostały blizny.

 

Po tej informacji obejrzałem używany przeze mnie schodek-skrzynkę i okazało się że był już popękany w wielu miejscach . Wygląda na to, że pękanie odbywa się w różnych miejscach powoli i bez objawów. Któregoś dnia kolejne stąpnięcie jest tą kropką nad "i".

 

Ponieważ jest to jednak doraźnie kuszące rozwiązanie, poeksperymentowałem trochę i okazało się, że położenie na wierzch skrzynki jakiejś płaszczyzny ( z deseczek lub nawet z grubej wykładziny dywanowej) skutecznie zabezpiecza przed pękaniem. Niestety znika wtedy wygodna funkcja wycieraczki do butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj wieczorem jedziemy na łyżwy z dzieciakami - późno w tym roku zaczynamy bo lodowisko nie było jeszcze zamarznięte - zima dopiero co przyszła. A że dzieciaki małe to będą jeździły podpierając się właśnie na takich skrzynkach - może u Ciebie jest ktoś w potrzebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia-S napisała :" kiedyś taki pojemnik służył nam chwilowo za podest do przyczepki jak nasz się połamał. :)"

 

Przestrzegam przed zastosowaniem takiego pojemnika jako schodka (podestu) do przyczepy. Znajomej Pani wychodzącej z przyczepy na taki właśnie stopień , noga wpadła pomiędzy ostre kawałki popękanych ścianek. Noga poharatana, krew się leje, nie ma jak szybko się uwolnić z pułapki, potrzebna pomoc - jedna osoba to mało. Pozostały blizny.

....................

Ponieważ jest to jednak doraźnie kuszące rozwiązanie, poeksperymentowałem trochę i okazało się, że położenie na wierzch skrzynki jakiejś płaszczyzny ( z deseczek lub nawet z grubej wykładziny dywanowej) skutecznie zabezpiecza przed pękaniem. Niestety znika wtedy wygodna funkcja wycieraczki do butów.

 

Właśnie - dlatego mieliśmy na nim gumową grubą wycieraczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.