Skocz do zawartości

Nowe ceny winiet 2014


P_JA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie odkryłam, że na stronie ADAC  jest zakładka, w której można zaplanować podróż, a na końcu rozpiski podróży są informacje na temat przepisów drogowych i cen paliw w każdym z przejeżdżanych państw oraz na temat rodzajów i cen winiet. Dodatkowo mogą podać kempingi i raststaetten po drodze.

http://maps.adac.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uwaga do mapy SK post #19.

Nowo zbudowana ["wstawka" R3 = winieta] na drodze #65 z Martin do Żiar nad Hronom. Nasza ulubiona droga.

Można R3 ominąć jadąc bez winiety drogą #14 przez Bańską Bystrzycę do Zvolen > Węgry.

"Pułapkę" zaznaczyłem zielonym kołem, niżej.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

SK można wciąż przejechać bez winiety jadąc w stronę H.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do mapy SK post #19.

Nowo zbudowana ["wstawka" R3 = winieta] na drodze #65 z Martin do Żiar nad Hronom. Nasza ulubiona droga.

Można R3 ominąć jadąc bez winiety drogą #14 przez Bańską Bystrzycę do Zvolen > Węgry.

"Pułapkę" zaznaczyłem zielonym kołem, niżej.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

SK można wciąż przejechać bez winiety jadąc w stronę H.

Jeżeli masz rację, to Słowacja nadal będzie dla mnie zagadką. Miałam nadzieję, że oni swoje strony aktualizują, a ta wyglądała na dosyć oficjalną. Niestety znalazłam kolejną, tez poważnie wyglądającą z nieco różniącą się mapą. http://www.dialnicnenalepky.sk/spoplatnene-useky Droga o której piszesz jest na niej wykropkowana, ale nie jest wymieniona w spisie "nalepkowych"

Spoplatnené úseky diaľnic a rýchlostných ciest

D1

Bratislava Vajnory - Hričovské Podhradie (križovatka D1 a D3), 173 km

Ivachnová - Jánovce, 84 km

Jablonov - Fričovce, 22 km

Svinia - Prešov západ, 8 km

Prešov - Budimír, 20 km

D2

Brodské (SK/CZ) - Bratislava Lamač, 55 km

Jarovce (križovatka D2 a D4) - Čunovo (SK/HU), 9 km

D3

Hričovské Podhradie (križovatka D3 a D1) - Žilina Strážov, 9 km

D4

Jarovce (SK/A) - Jarovce (križovatka D2 a D4), 2 km

R1

Trnava - Banská Bystrica, 158 km

Nitra západ - Nitra Kynek, 2 km

R2

Budča (križovatka R1 a R2) - Zvolen, 3 km

R4

Košice - Milhosť (SK/HU), 14 km

R6

Beluša (križovatka D1 a R6) - Púchov, 1 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Droga o której piszesz jest na niej wykropkowana, ale nie jest wymieniona w spisie "nalepkowych"

@nomadka

Autostrady SK < info z 10 marca 2014r.(zerknij na prawy dolny róg)

 

Na tej mapie ten odcinek "PUŁAPKA" między Martin i Żiar nad Hronom jest teraz nazwany R3

 Úsek uviedli do prevádzky 23. novembra 2010.= Odcinek został oddany do eksploatacji w dniu 23 listopada 2010 roku.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam tą stronę, ale założyłam, być może niesłusznie, że np 2km odcinek autostrady, czy drogi szybkiego ruchu nie musi być płatny, nie mówiąc już o obwodnicach. Szukałam więc strony z wyraźną podpowiedzią, gdzie obowiązują nalepki. Można znaleźć kilka i niestety różniących się (na podanej przez ciebie też jest taka mapka http://www.dialnice.szm.com/index.html) Trzeba chyba przyjąć wariant najmniej optymistyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy gdzieś kupię winetkę na Czechy jadąc od Gliwic w kierunku Gorzyczek, czy ewentualnie mogę wjechać na Czechy bez i kupić na pierwszej napotkanej stacji za "miedzą", bo z tego co kojarzę to tam nie ma jako takiej granicy z urzędami jak np. na Cieszynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek możesz kupić winietkę na autostradzie w Czechach - pierwsza stacja benzynowa jest zaraz za granicą PL-CZ.

Raz się zdarzyło, że nie było tam winietki takiej jak potrzebowałem, ale na stacji na pierwszym czy drugim zjeździe w Ostrawie bez problemu były do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy gdzieś kupię winetkę na Czechy jadąc od Gliwic w kierunku Gorzyczek, czy ewentualnie mogę wjechać na Czechy bez i kupić na pierwszej napotkanej stacji za "miedzą", bo z tego co kojarzę to tam nie ma jako takiej granicy z urzędami jak np. na Cieszynie...

Jak zjedziesz z A1 w Świerklanach to za rondem w kierunku na Gorzyczki ok 100 m po prawej stronie obok salonu samochodowego jest taka mała budka i tam sprzedają winiety tylko nie wiem czy 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko winiety czeskie sprzedawane są w Polsce z przeważnie dość wysoką marżą...

Zgadza się bo w Polsce jest taka stara tradycja że jak Polak jedzie na wczasy za granicę to trzeba go oskubać jeszcze w kraju :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy gdzieś kupię winetkę na Czechy jadąc od Gliwic w kierunku Gorzyczek, czy ewentualnie mogę wjechać na Czechy bez i kupić na pierwszej napotkanej stacji za "miedzą", bo z tego co kojarzę to tam nie ma jako takiej granicy z urzędami jak np. na Cieszynie...

 

Konkretnie na A1 tu kupisz za 440 koron i zapłacisz kartą wg aktualnego kursu. Ten odcinek jest jeszcze bezpłatny więc nie ma pośpiechu aby kupować po naszej stronie. W ubiegłym roku wyszło taniej jakieś 14 zeta.

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.