Skocz do zawartości

Nowe ceny winiet 2014


P_JA

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe ceny winiet na rok 2014

 

 

AUSTRIA

                                           

 

10-dniowa winieta     8,50€

       

 

Masa brutto pojazdu z  winietą 10-dniową (DMC)  jeżeli pojazd silnikowy jest do 3,5 tony włącznie, uprawnia do korzystania z dróg w okresie dziesięciu kolejnych dni kalendarzowych. 

 

2-miesięczna winieta  24,80€

     

 

Wyposażone w 2-miesięczne winiety samochody do 3,5 tony, mają prawo do korzystania z dróg w okresie dwóch miesięcy. 

Roczne zezwolenie  82,70€

     

 

Uprawnia do korzystania z dróg na rok kalendarzowy. 

 

 

CZECHY

 

Winiety Czechy 2014 
Koszt dla auta do 3,5t:
Roczna 1.500 koron

Miesięczna 440 koron

10 dniowa 310 koron

Winiety w Czechach 2014 mapa bez zmian w stosunku do 2013

 

SŁOWACJA

 

Wysokość opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji w 2014 roku dla pojazdów do 3,5 tony pozostanie bez zmian - informuje Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.

Najkrótsza 10-dniowa winieta kosztuje 10 € 

 

30-dniowa kosztuje 14 €  

 

roczna, która jest ważna do 31 stycznia 2015 roku kosztuje 50 € 

Winiety uprawniające do przejazdu po autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach I kategorii można kupić na wszystkich stacjach benzynowych na Słowacji. Dla samochodów osobowych z przyczepami, których całkowita masa pojazdu przekracza 3,5 tony, obowiązuje dodatkowa winieta /nakleja się na samochód ciągnący przyczepę/. Samochody campingowe oraz kampery powyżej 3,5 tony potrzebują również dwie winiety. 

 

 

 

 

SŁOWENIA

 

Od 2014 r. obowiązuje nowa kategoria pojazdów 2B, obejmująca dwuśladowe pojazdy silnikowe, których wysokość przekracza 1,30 m, a których maksymalna dopuszczalna masa nie przekracza 3,5 tony.

Kierowcy pojazdów kategorii 2B za przyszłoroczną winietę roczną będą musieli zapłacić 220€, miesięczną 80€, a tygodniową 40€. Lista samochodów objętych nowymi przepisami została udostępniona na stronie Zarządu Słoweńskich Autostrad (DARS).

Dla samochodów kempingowych oraz dwuśladowych pojazdów silnikowych, których wysokość nie przekracza 1,30 m, a maksymalna dopuszczalna masa nie przekracza 3,5 tony, ceny winiet kształtują się następująco: roczna 110€, miesięczna 30€, a tygodniowa 15€.

 

 

                          

    Roczna winieta          Roczna winieta                           

Roczna winieta dla bieżącego roku obowiązuje od 1 Grudnia poprzedniego roku do dnia 31Stycznia przyszłego roku (łącznie 14 miesięcy).
 
Winiety półroczne  
   Winieta miesięczna      Winieta miesięczna  

 

Miesięczna winieta jest ważna od momentu zakupu winiet do końca dnia, tyle samo w ciągu miesiąca od daty zakupu, lub do ostatniego dnia miesiąca na kolejny miesiąc, jeżeli taki dzień nie jest.

 

     Winieta tygodniowa    Winieta tygodniowa  

Tygodniowa winieta jest ważny przez siedem kolejnych dni kalendarzowych od daty określonej przez użytkownika w momencie zakupu.

 

 

Pozdrawiam  i szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kliknij na oba auta na mojej mapie,

dowiesz się więcej...  < zapraszamy

 

Mureck w punkcie A < paliwo tańsze niż w SLO i HR, płatność tylko gotówka.

 

Pozdrawiam,

Ir & Ed

PS

Jak oddalisz znajdziesz całość.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem na stronie podanej przez Ireda, to ta droższa opcja obowiązuje auto, które na wysokości przedniej osi przekracza 130 cm wysokości. Czy dobrze sobie to zinterpretowałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mureck - Ptuj   droga jest  normalna ??? bo ja mam duży zestaw

@jubi-tom

Objazd Mureck - Lenart - Ptuj przejachaliśmy wielokrotnie zestawem auto + przyczepa w obie strony,

 

więcej ... <   zapraszamy

 

Na tegoroczne (2014) "wygrzewanie kosteczek" do HR na pewno pojedziemy tym objazdem.

 

Pozdrawiamy,

Ir + Ed = seniorzy karawaningu

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mureck - Ptuj   droga jest  normalna ??? bo ja mam duży zestaw

 

W zasadzie normalna - tyle że w ubiegłym roku kawałek był rozkopany zaraz za Mureckiem, myśleliśmy że wjechaliśmy w jakieś pole a było to w środku nocy, ale po kilku-nastu??? -dziesięciu??? metrach wszystko wróciło do normy. Myślę, że w tym roku powinna być już ok bo to naprawdę był kawałeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coraz częściej trzeba przeliczać koszty podróży.

 

Commander, 

jeżeli chodzi o nie pobieranie opłat za przyczepę, w przypadku kiedy holownik nie przekracza 3.5t, to trzeba wymienić kraje; (oczywiście z tych opisanych w moim pierwszym wypracowaniu)

- Czechy

- Austria

- Słowenia

 

Koledzy skorygujcie proszę jeżeli "skłamałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.