Skocz do zawartości

Sharan ,Alhambra ,Galaxy camper van przerobka


Kindzior

Rekomendowane odpowiedzi

aha co do przeróbki dogrzewacza w ogrzewanie to już gdzies kiedyś opisywałem ale znaleść teraz nie moge :oslabiony:  a więc w skrócie dokładasz do swojej instalacji trójnik z zaworami, dodatkową pompke wody i sterowanie Jak nie czujesz się mocny w mechanice to zleć to komuś i myśle że w 1000zł sie zmieścisz :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdz tak jak kolega Ci pisał po lewj stronie auta na wysokości tylnych drzwi za progiem.

Pierwsze oględziny bez schylania się pod auto można rozpocząć od wklejki znajdującej się na górnej części pasa przedniego . Po podniesieniu maski powinna być widoczna czarna wklejka z napisem WEBASTO .

Jest to już pierwsza informacja , że takie ustrojstwo jest lub było .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze oględziny bez schylania się pod auto można rozpocząć od wklejki znajdującej się na górnej części pasa przedniego . Po podniesieniu maski powinna być widoczna czarna wklejka z napisem WEBASTO .

Jest to już pierwsza informacja , że takie ustrojstwo jest lub było .

W obu moich Sharanach niema nigdzie naklejek informujących o piecu. Dodam że kupując niedawno drugiego Sharika sprzedawca z komisu zapytany czy webaso jest sprawne odpowiedział  " to wersja bez webasta " . Nie wyprowadzałem go z błędu żeby mi nie doliczył :)

 

Odnośnie przeróbek do pełnej wersji postojowej (z zegarem lub pilotem rc ) wcale nie jest tak tanio zlecając  serwisowi. Około 2500-3000zł  i więcej .

Samemu można rozbudować mieszcząc się  w kwocie 300zł. Z dodatkowym akumulatorem 300 + akumulator.

 

No ale w przypadku Kolegi lewa tylna kanapa przysłania wyloty z tylnej nagrzewnicy mieszczącej się  nad tylnym nadkolem więc od udrożnienia nawiewów wypadało by zacząć. Tylna nagrzewnica przy pracy webasta daje najwięcej ciepła gdyż  jest w obiegu pierwsze 20 cm za piecem.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma, to lepiej kupić typ compact, który ma zintegrowaną pompkę obiegu cieczy i pompkę paliwową. Nr 1 jest chyba urządzeniem cyfrowym (CAN). Powinien być analogowy jak pozostałe. Taki compact miałem zamontowany w Galaxy. http://www.elcar.krakow.pl/hydronic5c.html

1. http://allegro.pl/eberspacher-hydronic-ii-h-d5s-h-252337-diesel-12v-i3891461122.html

2. http://allegro.pl/eberspacher-hydronic-d5wsc-komplet-i3899575955.html

3. http://allegro.pl/hydronic-d5wsc-webasto-eberspacher-idealne-i3891420616.html

4. http://allegro.pl/hydronic-b4wsc-b5wsc-sam-agregat-i3899707689.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze swoje pytanie - naprawde uwazacie, ze warto wydawac ponad 1000 zl na Webasto do takiego pojazdu? Zakladajac spalanie na postoju 2l lpg na godzine to wychodzi 16l na "nocke" czyli 13e (wybaczcie, ze policze po tyle po ile kosztuje mnie to za granica). Czyli dobre 20 nocy spedzone w samochodzie w zimie - a raczej zakladamy, ze to samochod nie na ekstremalne wypady.

Zastanawiam sie (syn rosnie, pewnie bedziemy wiecej jezdzic) nad malym agregatem 220V i "farelka" na zimniejsze noce - polowa kosztow Webasta a dodatkowo mamy 220V na postoju. 

 

Macie jakis sposob na estetyczne i wygodne zasloniecie szyb? Nie potrafie znalezc dedykowanych mat na szyby do Sharana (mam na mysli takie alumaty jakie zaklada sie na np. przednie szyby kamperow). 

Spojzcie jak to jest rozwiazane w tej Previi: http://cars.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-estima-aeras-s-edition-previa/6090241 mozna zaslonic przednia czesc, tak zeby pasazerowie mieli jasno a kierowca ciemno :) Tylko do Sharana srednio takie szyny pasuja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie to ja uważam że nie warto ale jeśli miało by to służyć tylko na te chłodne nocki mikrokamperowania Jednak ja Weba nie tylko do tego używam U mnie przede wszystkim chodzi już od jesieni by szybciej dogrzać auto i szybciej mieć ciepełko w kabinie, a to jest przyjemne :]

 

Co do szyb to tył najlepiej przyciemnić folią a wtedy pełne zaciemnienie w  środku możesz zrobić ze wszystkiego i z zewnątrz tego nie widać  Niewiem czy widziałeś fotki mojego tworu ale ja wykorzystałem najzwyklejsze alu szyny a jako zasłonki wykorzystałem koc polarowy za pare groszy Fajnie izoluje i zaciemnia :ok:  a całe rozwiązanie było śmiesznie tanie :D

 

Warto tez pomyśleć o wentylacji auta i tu świetnie spisują się owiewki na przednie szyby Przydaje się też szyberdach i uchylne tylne szyby Proponuje też wykonać moskitiery Oświetlenie wnętrza warto zmodyfikować i wykorzystać paski ledowe bo daje to mały pobór a duże możliwości i fajnie rozproszone światło Jak mi sie jeszcze jakies patenty przypomną to napisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominane owiewki na szyby można zakupić  na allegro dedykowane do Sharika od polskiego producenta.Posiadam takowe i sobie chwalę . Odnośnie foli na szyby można użyć  foli one way vision.

 

 

Co do pytania czy warto. Troche nie rozumiem , bo w pytaniu jest mowa o LPG a My rozmawiamy o webasto na dieslu.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na wszystkie informacje .Sprawdzałem  dogrzewanie ,mam ale nie działa czytałem ze w większości aut nie działa. Jak tylko deszcze odpuszcza wybieramy się na test ,mamy dobre śpiwory ciuchy termiczne ,nagrzeje auto przed snem termofor z gorąca woda w nogi i spanie na łyżeczkę  :] Jak bardzo zmarznę to może naprawie to webasto. Ostatnio oglądałem gadżety na TVN pokazywali lampkę na baterie słoneczne dmuchana 

http://www.youtube.com/watch?v=A6we11VhyZI#t=14

 

kupiłem polecam fajne światło nie za jasne  mała poręczna i długa żywotniość  16 h tak piszą. Wiec problem oświetlenia rozwiązany .

 

RadekNet 

Ja zrobiłem zasłonki z cienkiej pianki takiej jak karimata ,kupiłem na ebay przysawki do okien trochę foli srebrnej nakleiłem na zewnątrz i śmiga ale cały czas myślę żeby wykonać te torby zasłonki na tylne okna .Byłbyś zainteresowany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadekNet 

Ja zrobiłem zasłonki z cienkiej pianki takiej jak karimata ,kupiłem na ebay przysawki do okien trochę foli srebrnej nakleiłem na zewnątrz i śmiga ale cały czas myślę żeby wykonać te torby zasłonki na tylne okna .Byłbyś zainteresowany ? 

 

Tak. To by byla swietna sprawa na wyjazdy a i okna z tylu by byly zasloniete. 

 

Na allegro sa takie zaslonki, ale niestety tylko na szyby drzwi: http://allegro.pl/zaslonki-pod-wymiar-vw-sharan-przed-i-po-lifcie-i3924092871.html 

 

Podoba mi sie pomysl Kit'a z szynami i zaslonami z polaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadekNet Postaram sie cos zaprojektowac, zeby nie ingerowac w podsufitke mysle zeby byly one montowane za rączkę u gory na velcro rzepa i na dole na przyssawki jakos tak. Masz okna w automacie?

Cos na wzór tego

http://www.vanessa-mobilcamping.de/Volkswagen/Caddy-life-Roncalli/Zubehoer-80/zubehoer-packtaschen-caddy.html

Napisze wszelkie informacje na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do allegro

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Zas%C5%82onki+pod+wymiar+vw+sharan+

 

Niestety ts zaslonki sa zrobione z siatki wiec uchronia tylko przed owadami, nadal slonce wtargnie do srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też mnie gdzieś trochę  podobne zapędy biorą bo na szybki wypad niby fajna sprawa, wykonanie zabudowy jest do zrobienia w miarę prosto i tanio, trzymać ją miałbym gdzie bo miejsca w chałupie jest dość.

Zastanawiam się tylko czy w kontekście mojego przypadku gdzie buda i Sharik pod chałupą stoją obok siebie ma to sens - wiadomo całkiem inna polka jak ktoś nie ma budy lub garażuje ją gdzieś dalej od domu.

Czytając  wątek szukałem plusów dla mnie - jedynym plusem w moim przypadku byłaby chyba opisywana możliwość wjazdu tam gdzie nie wjadę z budą .

Przed wyjazdem trzeba wywalić fotele i uzbroić  na mini-kampera po przyjeździe na odwrót, niby godzin to nie zajmie ale to w sumie tyle samo o ile nie więcej co wrzucić parę betów do budy i ją samą na hak,  grzania u mnie w Sharanie nie zrobi bo b+lpg a w budzie mam, kibelek w budzie jest, wygoda zdecydowanie większa w budzie, holowanie Sharikiem lekkiej budy żaden problem, manewrówka tu i owszem  bez porównania solo a zestaw ale ileż jej jest :)

 

Czy może się starzeję i zniewieściałem na budzie i dawny duch wagabundy i majsterkowicza we mnie osłabł ? :)

Warto czy nie warto ?   Ot  osiołkowi w żłoby dano :)

 

A wyprostować się - też się da, są do SGA dachy jak do T4 - tyle że to już konkretna kasa, na alledrogo był uniwersalny chyba z jakiegoś amerykana tak na 1/2 dług SGA używka za 500zł jeszcze wisi w zakończonych ale to tak i tak  konkretna przeróba.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.