Skocz do zawartości

Sharan ,Alhambra ,Galaxy camper van przerobka


Kindzior

Rekomendowane odpowiedzi

I jak idą  prace Kindzior z adaptacją ?

Bo tak patrząc na Twoje rozwiązanie

 

post-8248-0-06318900-1394934532_thumb.jpg

 

pomyślałem sobie że w tej wolnej przestrzeni między dwoma skrzyniami można by wstawić  trzecią  skrzynie wysuwaną spod blatu łóżka  na rolkach na zewnątrz.. Po bokach skrzyni klapy stanowiące drzwiczki unoszone do góry w pozycje poziomą  blokowane tworzyły by blat stolika, a wewnątrz zastawa (talerze gary itp). Wówczas po wysunięciu i rozstawieniu po obu stronach dostawiasz krzesła i biesiadujesz pod klapą .

Jak by się  dobrze obcykało konstrukcję  to ta wewnętrzna skrzynia mogła by wyjeżdżać  na zewnątrz na tyle daleko by jeszcze poza stołem mieć  w niej wbudowaną  kuchenkę  lub zlew .

 

 

A tu gotowiec do wzięcia :)

 

i jeszcze jedna oferta , może nie do kupna ale do podpatrzenia rozwiązania

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Można by jeszcze daszek spinany z klapą wykombinować i poszerzyć przestrzeń biesiadną :).

W sumie szkoda że starsze SGA nie mają suwanych drzwi bocznych-tylnych tak jak amerykańce i  nowy Sharik  przedsionek z boku mógłby być większy.

 

Nawiasem mówiąc podobne rozwiązania z przeróżnymi kombinacjami skrzyń jak Kol. Kindzior pisze i pokazuje na autku, były stosowane w wielu przyczepkach namiotowych, miałem taką jak skodziną jeździłem, rozwiązanie sprawdzało się b. fajnie - może tu by coś warto podpatrzyć i zaadoptować, z ciekawostek w rodzimej polskiej chyba to nazwa JBL odpinało się tył i powstawała kompletna kuchnia w przedsionku.

 

Jeszcze kilka linków:

archiwalna oferta na gratce "spalnik" żywcem jak dachy Westfalii, tyle ze chyba przejście do sypialni dla szczupłych :) sypialnia na górze a na dole living room :).

 

na camperteam.pl - co prawda Kangurek ale parę pomysłów można by zaadoptować

 

niemieckie forum SGAF - jeden z wątków

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Sharik ma jeszcze jedną podstawową zaletę względem starego po złożeniu całości siedzeń pozostaje płaska powierzchnia o długości 218cm bez foteli przednich ruszania. wiec??? kto ma ten kombinuje zainspirowaliście mnie tym tematem.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po złożeniu całości siedzeń pozostaje płaska powierzchnia o długości 218cm ...

 

:look:  nieźle :ok:  daje to możliwości :hmm:  ... a jak wysokość wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość płaskiej powierzchni wynosi 110cm bez 1 mm ale to jest mierzone przy brzegu. w najwyższym punkcie jest 124cm.. :) aaa i zmierzyłem dokładnie wczoraj długość to do foteli od dołu długość wynosi 227cm a do środka oparcia 218cm. na schemacie widać długość do zagłówka 208cm :) wiec jest co zabudowywać. :)

wiec do siedzenia trochę mało ale można zrobić składanie i rozkładanie i już.. coś się kiedyś pomyśli.

post-5064-0-11415900-1395046661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie.

W następnym tygodniu pierwszy 3 dniowy wypad. Na wszelki wypadek wykupilem plac z hook up. Wczoraj skończyłem przedsionek. Założenie jest takie ze w trakcie otwierania klapy rozklada sie przedsionek i odwrotnie. Wiec nawet w wietrzny i deszczowy dzień i tak jestes suchy jak wychodzisz z samochodu.

Nie mogę dodac foty. Wrzuce później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój co prawda nie jest vanem, ale podobną zabudowę zrobiłem w musso 4x4 i na kilkudniowych wypadach ze szwagrem na ryby sprawdza się w idealnie. A i całodzienne wypady z małymi dzieciakami się udawały. Pod podłogą cały ekwipunek kempingowy - fotele, stolik, skrzynia z kuchnią, zbiornik z woda i inne przydatne duperele. W bokach skrzyni pierdoły motoryzacyjne plus saperka, siekiera, piłka. Między kanapą a skrzynią parasol wędkarski i plandeka 4 x 5 m do rozpięcia na aluminiowych masztach w razie niepogody.

 

IMAG0354.jpg

Zdj%25C4%2599cie0482.jpg

SDC16845.jpg

SDC13261.JPG

 

Ale że nie mamy wielkich wymagań, i przyzwyczajeni do ciasnoty na łodzi to wcale nam nie przeszkadzało że troszkę nisko nad głową. Najważniejsze że nad woda, gwieździste niebo nad głową i świeże powietrze ze szczyptą dymu okraszone dobrym trunkiem :)

Edytowane przez Czeczen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

W następnym tygodniu pierwszy 3 dniowy wypad. Na wszelki wypadek wykupilem plac z hook up. Wczoraj skończyłem przedsionek. Założenie jest takie ze w trakcie otwierania klapy rozklada sie przedsionek i odwrotnie. Wiec nawet w wietrzny i deszczowy dzień i tak jestes suchy jak wychodzisz z samochodu.

Nie mogę dodac foty. Wrzuce później

 

Bardzo prosze o zdjecia i opis konstrukcji :) Ja kombinuje z namiotem nakladanym na klape (tak jak w australijskich Toyotach-minikamperach), ale Twoj koncept wyglada na wygodniejszy. 

 

ps

Zmienilem auto i wreszcie mam odsuwane boczne drzwi :) I odrobine wiecej miejsca w srodku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

f5bdc625dee892f75d44deb9e336ea7a.jpg

Witam

Kiedyś znalazłem coś podobnego, gość zrobił całą fotorelację, materiały i wymiary. Całość wkłada się do auta w dwie osoby, jak nie potrzebne do pionu i do garażu. Bardzo pomysłowe i ciekawie rozwiązane, dostęp do powierzchni pod materacami od strony drzwi i tylnej klapy. Miałem robić coś podobnego, ale doszedłem do wniosku że od tego mam przyczepę, nawet na weekend a gdzieś dalej mały stary namiot jeszcze z Legionowa.

Pozdrawiam

Edytowane przez kwita (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze swoje pytanie - naprawde uwazacie, ze warto wydawac ponad 1000 zl na Webasto do takiego pojazdu? Zakladajac spalanie na postoju 2l lpg na godzine to wychodzi 16l na "nocke" czyli 13e (wybaczcie, ze policze po tyle po ile kosztuje mnie to za granica). Czyli dobre 20 nocy spedzone w samochodzie w zimie - a raczej zakladamy, ze to samochod nie na ekstremalne wypady.

Zastanawiam sie (syn rosnie, pewnie bedziemy wiecej jezdzic) nad malym agregatem 220V i "farelka" na zimniejsze noce - polowa kosztow Webasta a dodatkowo mamy 220V na postoju. 

 

Macie jakis sposob na estetyczne i wygodne zasloniecie szyb? Nie potrafie znalezc dedykowanych mat na szyby do Sharana (mam na mysli takie alumaty jakie zaklada sie na np. przednie szyby kamperow). 

Spojzcie jak to jest rozwiazane w tej Previi: http://cars.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-estima-aeras-s-edition-previa/6090241 mozna zaslonic przednia czesc, tak zeby pasazerowie mieli jasno a kierowca ciemno :) Tylko do Sharana srednio takie szyny pasuja :(

 

Skąd te informacje o zuzyciu gazu przez webasto we VW Sharan na poziomie 2 l gazu ???

Żaden piec w domu chyba tyle nie uzywa ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zakupić Sharana, to albo będzie miał dogrzewacz (czyli webasto które uruchamia się poniżej 10 st.C podczas jazdy, można je przerobić na postojowe dokłądajac dodatkowe aku-fabrycznie montowane pod przednim fotelem pasażera, sterownik i kawałek wiązki). Reszta elementów jest lub kupić Sharana z typowym Webastem, które działa podczas jazdy i postoju. nie znam ile może zużywać na godzinę, u mnie działa na ropę, idzie tego niewielka ilość, zresztą silnik zużywa na wolnych obrotach 0,6l/h.

Moje zdanie jest takie, że warto mieć Webasto, w zimie lub chłodniejsze dni, wsiadasz do auta i po paru chwilach leci już ciepłe powietrze, silnik zawsze jest dogrzany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na forum,ale chciałbym dołączyć się do tematu który bardzo mnie zaciekawił.

 

Jestem posiadaczem Seata Alhambry 1.9TDI '99r w wersji Camper. 

 

Szukam paru pomysłów które mógłbym zaadoptować do mojego autka. Poniżej załączam zdjęcia i czekam na opinie

post-17143-0-90947600-1404154459_thumb.jpg

post-17143-0-15368300-1404154589_thumb.jpg

post-17143-0-78507600-1404154764_thumb.jpg

post-17143-0-67536200-1404154873_thumb.jpg

post-17143-0-32921400-1404155069_thumb.jpg

post-17143-0-86630000-1404155442_thumb.jpg

post-17143-0-80476300-1404155559_thumb.jpg

post-17143-0-90521000-1404155687_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny dach :ok:

 

 

...

 

Szukam paru pomysłów które mógłbym zaadoptować do mojego autka. ...

 

Ale pomysłów dotyczących czego? :hmm: wyrka, stoliczka,zasłonek, ogrzewanka itd itd :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.