Skocz do zawartości

Sharan ,Alhambra ,Galaxy camper van przerobka


Kindzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jestem posiadaczem Seata Alhambry 2004 .Do tej pory większość naszych wyjazdów odbywało się pod namiot (Outwell +aneks kuchenny ''made by me '') wiec auto jest bardzo praktyczne .Nasza 3 plus mnóstwo rzeczy na kamping ,ale od jakiegoś czasu szukałem informacji na temat w/w aut przerobionych na kampery .Chodziło mi o weekendowe wypady bez potrzeby rozbijania namiotu ,tzn dziki kamping. Po intensywnych  poszukiwaniach równiez na tym forum oraz furgovw znalazłem koncepcje jak to zrobić.Nie chciałem w żaden sposób ingerować w przeróbki auta tylko na zasadzie trzymania całego wyposażenia w garażu i w razie potrzeby zapakować  do auta i w drogę.Cały projekt do teraz kosztował mnie tyle co drewno i materiały około 500 zł .Wszystko wykonałem własnioręcznie o to efekty .Oczywiście jeszcze sporo zostało do zrobienia  ale mam potrzebuje waszego wsparcia  .Proszę o komentarze oraz uwagi .

 

Sypialnia

 

post-16038-0-58029100-1390500246_thumb.jpg

 

 

 

Jadalnia

post-16038-0-19261800-1390500290_thumb.jpg

 

 

 

resztę zdjęć dorzucę później jestem w trakcie produkcji kuchni ,lodówki  oraz zasłonek itp 

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj.

No , No... Jako posiadacz Sharana jestem pod wrażeniem . Bywało że też " dawałem tylnym fotelom wolne" i spałem na pace podczas krótkich wypadów.

Patrząc na Twoje wykonanie zastanawia mnie jednak fakt czy z tak wysokimi kanapami  mieścicie się  w pozycji siedzącej (wersja ze stołem)

Rozumiem że nie posiadasz webasta , albo wyjazdy plenerowe  tylko latem? Pytam bo widzę  że zabudowałeś tylną  nagrzewnicę.

 

Przy okazji jak odkopie gdzieś foty to wrzucę kilka fajnych rozwiązań  na tunning turystyczny naszego autka , może coś  się  przyda.

Pozdrawiam i czekam na kolejne Twoje foty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze jakieś zadaszenie czy mały przedsionek i w drogę :ok:

Własnie  poszukuje materiału z którego wykonane są namioty chce uszyć coś na zasadzie harmonijki membrany .Jak otworze klapę to od razu zrobią się ścianki przedsionka.Mam nadzieje . :skromny: Ze tak będzie ..

Właściwie o własnie szukam porady jak rozwiązać ogrzewanie ,webasta nie mam i nie chce zakładać , koce grzewcze rozładują baterie .Myślę ze najlepiej będzie jak przed spaniem zagotuje wodę i wrzucę do śpiwora termofor wiec na rano będę miał wodę do mycia jak znalazł .

Co myślicie o tym 

http://www.bchcamping.co.uk/Products/Categories/Camping/STOVES/COLEMAN-BLUECAT-PZ-CART-HEATER

 

 napisanie jest ze jest bez płomienia i nawet papier się nie zapali jak się przyłoży do palnika .

Niestety zrobiłem troszkę za wysokie ,moja żonka i synek ok ale jak troszkę garbaty muszę być lub siedzieć na wylocie przy otwartej klapie ale damy rade .Stolik jest ok ,uczty nie zrobisz ale zupkę zawsze .

Obie skrzynie maja szuflady 

post-16038-0-19023400-1390514435.jpg

 

w prawej bedzie maly palnik i schowek ,w lewej lodowka torba termiczna i schowek a 

 wylniej skrzyni ciuchy

 post-16038-0-16882900-1390514406.jpg

a zaczeło sie tak 

 

post-16038-0-20814300-1390514603.jpg

 

 

post-16038-0-42327300-1390514634.jpg

 

post-16038-0-55289500-1390514655.jpg

 

 

post-16038-0-01962800-1390514680.jpg

 

 

post-16038-0-96160800-1390514715.jpg

 

 

post-16038-0-88768400-1390514729.jpg

 

 

post-16038-0-70731700-1390514747.jpg

Wracając do tego bez płomieniowego palnika nie wiem jak bardzo musi być wentylowane pomieszczenie żeby się nie udusić ?

post-16038-0-61156700-1390514775.jpg

Edytowane przez Kindzior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec pozostaja tylko ciuchy termiczne i śpiwory oraz termofor lub power pack pisza ze po naladowaniu trzymaja 17h wiec mozna by było uzyc kocow 12v ale nie wiadomo na ile starczy czasu. Power pack jest dosc drogi, moze kupic ten palnik oraz czujnik dymu oraz czadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy palnikach na propan butan jednym ze składników spalin jest para wodna i to w nie małej ilości oraz przy dobrze wyregulowanym palniku dwu-tlenek węgla. W razie wypalenia tlenu w środowisku może i zazwyczaj powstaje tlenek-węgla, a jakie jest jego działanie na organizmy nie muszę pisać.Dlatego nie stosuje się spalania otwartego do ogrzewania pomieszczeń sypialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rozwiazanie :) Ja jednak ide w stal ;) Lozko ma miec rozsuwane czesci, tak zeby srodkowy rzad foteli mogl byc bez problemu uzytkowany lub (po zalozeniu namiotu na klape) dalo sie spac w ogole bez jego ruszania. Kacik "salonowy" bedzie po odwroceniu przednich foteli. 

http://parts.com.pl/oldtimer/index.php?subaction=showfull&id=1361528369&archive=&start_from=&ucat=11&go=wskazowki

 

A co do ogrzewania - mocno myslalem o webasto, ale dobry palnik to ok. 1500 zl. Zadalem sobie pytanie: ile razy w ciagu tych 6 lat jak mam Sharana musialem spac z wlaczonym silnikiem i wyszlo mi, ze taniej nie gasic auta.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam, co użytkownik chce osiągnąć. Samo poruszanie się na stojąco wewnątrz takiego vana jest :mlot: .Żeby się wyspać i załadować klamoty, wystarczy także kombi  z dużą przystawką namiotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam, co użytkownik chce osiągnąć. Samo poruszanie się na stojąco wewnątrz takiego vana jest :mlot: .Żeby się wyspać i załadować klamoty, wystarczy także kombi  z dużą przystawką namiotową.

 

Na stojaco?? Toc tam jest 120 cm wysokosci :P

Skoro piszesz, ze wystarczy kombi przystawka namiotowa to faktycznie nie rozumiesz idei ;) Zapewne na tej samej zasadzie co wielu ludzi nie rozumie idei jezdzenia z przyczepa kempingowa. Tlumaczenie chyba nie ma sensu... :)

 

ps

Nam takia konfiguracja z powodzeniem sluzyla na podroze Irlandia - Polska - Wlochy - Francja - Irlandia, gdzie glowna czesc urlopu mijala w bungalowie na kempingu. Cala zaleta takiego rozwiazania polega wlasnie na BRAKU koniecznosci rozbijania namiotu i mozliwosci zatrzymania sie na noc w kazdym miejscu. 

Edytowane przez RadekNet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmtaxi

Na codzień potrzebuje duze auto ale nie vana. Jesli jade pod namiot zaladuje caly sprzęt plus rowery. Jeśli potrzebujesz zabrać 7 osób wkladasz fotele i jedziesz. Lub wkladasz 3 skrzynki i materace i mam kampera. Większość przybrzeżnych parkingow ma bramki na wysokosci 2-2.10 m zeby nie wjeżdżać kamperami itp a sharan alhambra galaxy wchodzi bez problemu. Pozdrawiam

Jedziesz parkujesz otwierasz klape i piwko herbatę...

post-16038-0-55130700-1390561759_thumb.jpg

Niestety kombi nie masz takiej możliwości.

RadekNet

Bardzo bym chciał zobaczyt twoj projekt ale niestety link kieruje mnie zupełnie gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

?

Pomysł  fajny   mam galaxy  jeszcze w nim nie spałem ale  kiedyś zimą w sharanie  miałem okazje i orginalny piec   dał  rade auto rano odpaliło nie było problemu z aku

 

Masz na myśli webasto do dogrzewania wnętrza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro piszesz, ze wystarczy kombi przystawka namiotowa to faktycznie nie rozumiesz idei ;) Zapewne na tej samej zasadzie co wielu ludzi nie rozumie idei jezdzenia z przyczepa kempingowa. Tlumaczenie chyba nie ma sensu... :)

Ja to doskonale rozumiem, i dlatego u mnie wypoczynek = wygodna komunikacja, a nie wchodzenie i wychodzenie gdy jest kiepska pogoda na kolanach. Na krótkie wypady jest to do zniesienia. Bez namiotowej dostawki, którą trzeba dodatkowo rozbijać wygody nie będzie. Radzę taką zrobić, aby spełniała warunki zimowe z wewnętrznym ogrzewaniem, bo przy kiepskiej pogodzie pozostają bolące plecy.

Są vany o podobnej wysokości w których wysokość wewnątrz jest zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to doskonale rozumiem, i dlatego u mnie wypoczynek = wygodna komunikacja, a nie wchodzenie i wychodzenie gdy jest kiepska pogoda na kolanach. Na krótkie wypady jest to do zniesienia. Bez namiotowej dostawki, którą trzeba dodatkowo rozbijać wygody nie będzie. ...

 

Po Twoich słowach wnioskuje że jednak nie do końca rozumiesz idee microkampera :]  Na szybkie krótkie wypady jedziesz wtedy jak jest pogoda, jak jej nie ma nie jedziesz lub jak się załamie to wracasz, małe koszty i łatwość podróży to umożliwiają Na długie znów wypady poza zaletą ekonomiczną bo spalanie małe, możesz się szybko i bez ograniczeń poruszać (zakazy 2m wys. zakaz wjazdu przyczep i kamperów nie dotyczy, wjazdy do centrum itd) Jeszcze jest kilka zalet ale są też wady i to nie małe ale jak ktoś nie jest wymagający i to za akceptuje to można fajnie spędzić czas ... ale nie o tym tu temat ;)

 

Co do konkretnego przypadku, auta i zabudowy to jest fajna ale jak dla mnie to przekombinowana ;)  poprostu te wszystkie płyty skrzynki itd zabierają cenne miejsce na bagaż i potrzebne rzeczy W tym przypadku nie widze spakowania na dwa tygodnie rodziny 2+1 :hmm:  chyba że w gre wchodzą tylko krótkie wypady Co do ogrzewania to nie ma nic lepszego niż popularne Weba lub Eber ale troche to hałasuje i pozatym wymaga dobrego dużego aku lub najlepiej dodatkowego (zależnie mokre czy suche) Proponował bym też obracać przednie fotele bo niesamowicie zwiększa to przestrzeń i możliwości :] O mikro kamperach ruszyłem troche tematu tu http://forum.karawaning.pl/topic/6768-mikro-kampery/page-5 , jest tam też przedstawiony Nasz twór którym już troche objechaliśmy ;)

 

 

Fajne rozwiazanie :) Ja jednak ide w stal ;) Lozko ma miec rozsuwane czesci, tak zeby srodkowy rzad foteli mogl byc bez problemu uzytkowany lub (po zalozeniu namiotu na klape) dalo sie spac w ogole bez jego ruszania. Kacik "salonowy" bedzie po odwroceniu przednich foteli. 

http://parts.com.pl/oldtimer/index.php?subaction=showfull&id=1361528369&archive=&start_from=&ucat=11&go=wskazowki

 

 

Moge się mylić ale to zdjęcie Hondy kojarzy mi sie z wykonaniem kolegi z Odyssei.com :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.