Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Marmur, dziękuję za powitanie!

 

Tunery MPEG-4 są kompatybilne w wstecz. Oznacz to, że bez problemu dekodują sygnał MPEG-2. My naszą siedzibę mamy w Szczecinie i np. odbieramy na dobrej antenie programy niemieckie w MPEG-2.

 

Co do zasilania, pozwól, że odpowiem jutro jak sprawdzę nasze pomiary w dokumentacji, podam wtedy dokładny bezpieczny przedział.

 

 

kolego a taki komplecik do auta jak na zdjęciu posiadacie w sprzedaży czyli uchwyt i monitor ??

http://mistral-rtv.pl/uniwersalny-uchwyt-do-odtwarzacza-dvd-p31.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marmur, sprawdzaliśmy model TV1561, pracuje on z powodzeniem na zasilaniu w zakresie 9,5V do 14,5 na pewno i stabilnie. Nawet schodziliśmy do 9V i też da radę, np. mamy w ofercie tzw. bank energii i gdy ustawiamy mu 9V to działa na nim parę godzin.

Edytowane przez Igor-Mistral (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek napisał:

Mistrala nie polecam, bo serwis umywa ręce, gdy coś się stanie. Mam przenośne DVD ich firmy, w którym dziecko wyłamało klapkę przykrywającą płytę. Nie da się tej części dokupić. Serwis zwodził mnie przez 3 miesiące, wymienialiśmy wiele maili i nic to nie dało. Brak części zamiennych, jak dla mnie, dyskwalifikuje sprzęt RTV.

A jak to jest z serwisem pogwarancyjnym?

Edytowane przez pkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur, sprawdzaliśmy model TV1561, pracuje on z powodzeniem na zasilaniu w zakresie 9,5V do 14,5 na pewno i stabilnie. Nawet schodziliśmy do 9V i też da radę, np. mamy w ofercie tzw. bank energii i gdy ustawiamy mu 9V to działa na nim parę godzin.

 

OK, dziękuję za informacje. To ważne przy zasilaniu TV z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a taki komplecik do auta jak na zdjęciu posiadacie w sprzedaży czyli uchwyt i monitor ??

http://mistral-rtv.p...za-dvd-p31.html

 

i co macie taki komplet na zagłówek w sprzedaży ??????

 

 

jakie wymiary ma ten tv http://www.mistral-rtv.pl/extra-cienki-telewizor-21-mpeg-4-usb-do-500gb-dwa-tunery-tv-p22.html

 

bo muszę sprawdzić czy mi wejdzie w półke w przyczepie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkos, serwis centralny znajduje się w Szczecinie.

W nawiązaniu do wspomnianej klapki, to powiem tak dysponujemy wszelkimi częściami zamiennymi i wykonujemy wszelkie naprawy gwarancyjne jak i pogwarancyjne. Co do tej sytuacji ciężko mi się wypowiedzieć bo jej nie znam. W serwisie od roku też jest nowy kierownik znacznie bardziej kompetentny, może to było powodem nieporozumienia.

 

mp-pp, mamy takie uchwyty i kilka sprzętów, które na pewno się wpasują w ten uchwyt, ale głównie przenośne odtwarzacze jak np. nasz nowy 10,2 cala. Bo to mocowania dla sprzętów 9-11 cali.

 

A ten model TV2150, jego cała specyfikacja jest w zakładce dane techniczne, a jago wymiary to: 52,6cm x 33,8cm (37,4 z podstawką) x 4,3cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem w zeszłe wakacja 21'' w Carefourze za 650 PLN LCD Full Hd. Nie powiem wam teraz z głowy firmy ale cos typu chińskie NoName. Prawda jest taka że i tak ten sam chińczyk wkłada te same podzespoły do NoName i do firmówki a potem tylko naklejają znaczki firmowe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkos, serwis centralny znajduje się w Szczecinie.

W nawiązaniu do wspomnianej klapki, to powiem tak dysponujemy wszelkimi częściami zamiennymi i wykonujemy wszelkie naprawy gwarancyjne jak i pogwarancyjne. Co do tej sytuacji ciężko mi się wypowiedzieć bo jej nie znam. W serwisie od roku też jest nowy kierownik znacznie bardziej kompetentny, może to było powodem nieporozumienia.

 

mp-pp, mamy takie uchwyty i kilka sprzętów, które na pewno się wpasują w ten uchwyt, ale głównie przenośne odtwarzacze jak np. nasz nowy 10,2 cala. Bo to mocowania dla sprzętów 9-11 cali.

 

A ten model TV2150, jego cała specyfikacja jest w zakładce dane techniczne, a jago wymiary to: 52,6cm x 33,8cm (37,4 z podstawką) x 4,3cm

 

 

dzięki za odp.będzie jakaś zniżka dla forumowiczów ??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do wspomnianej klapki, to powiem tak dysponujemy wszelkimi częściami zamiennymi i wykonujemy wszelkie naprawy gwarancyjne jak i pogwarancyjne. Co do tej sytuacji ciężko mi się wypowiedzieć bo jej nie znam. W serwisie od roku też jest nowy kierownik znacznie bardziej kompetentny, może to było powodem nieporozumienia.

 

No dobrze, czy możemy się jakoś w tej sprawie dogadać? W zeszłym roku wymieniłem z serwisem w Szczecinie tony maili, które nic nie dały. Może dzięki Twojej pomocy sprawa znajdzie pozytywne zakończenie. Model mojego odtwarzacza to Mistral 105HDATV. Będę mógł dokupić do niego brakującą i obiecaną przez serwis część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek, trudno mi to wyjaśnić, bo jak wspominałem ja sprawy nie znałem do tej pory, klapka naturalnie jest - poproszę wiadomość na prywatny to dogadamy szczegóły. A nasz pracownik z serwisu już się z nami pożegnał, nie byliśmy zadowoleni z pracy którą wykonywał, stąd może i to zamieszanie.

 

A jeśli chodzi o kwestie przyjemniejsze czyli RABAT, to mam zgodę na 5% rabatu na telewizory i inne produkty w naszym sklepie internetowym, jak i zamówieniach telefonicznych. W przypadku TV1561 daje to cenę 569zł, na hasło "forum karawaning" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę i ja swoje 3 grosze bo jakoś nie doczytałem tu referatu Świstaka. (szacun za zdolność przekazywania wiedzy)

1. Nie dajcie się zwieść niską ceną i zachętą że TV ma DVB-t bo to nie wszystko.

DVB-t musi być wyposażony w dekoder MPEG4 dla programów PL . Trzeba dokładnie się upewnić. Nawet napisać maila czy telefonicznie, bo potem są tłumaczenia że w opisie "wdarła się pomyłka"

MPEG2 dotyczy programów obcych krajów nie będzie odbioru programów PL.

 

2. TV na 12 V owszem, pogra, ale nie zaleca się rozładowywania akumulatora poniżej progu 10,7V mimo że TV może nadal poprawnie działać na niższym napięciu.

 

3. Pamiętajcie, że 1 V poniżej progu niby nic, ale to jest dla aku tak samo złe jak temperatura naszego ciała 34,6 i 38,6 tylko 2 st odchyłu od normy i jak się czujemy?

I tak samo jest z voltami w aku.

Odchyły o 1 V od normatywnego zakresu "dobrego samopoczucia akumulatora" (od poniżej 10,7 do 13,8V powyżej)

to nieunikniona destrukcja tego źródła zasilania.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa, oczywiście zgadzam się z tym co napisałeś jeśli chodzi o napięcie. Oczywiście "najlepsze" napięcie powinno oscylować w okolicach 12V, jest to podobnie istotne dla dobrego samopoczucia zarówno akumulatora jak i tv.

 

Jeśli chodzi o dvb-t, tutaj muszę rozwinąć wypowiedź przedmówcy. Rada ogólna dla chętnych, którzy chcą kupić dekoder do domu czy telewizor samochodowy. WAŻNE, w Polsce przyjęty standard dvb-t mpeg-4 i to wie prawie każdy. Jednak to, że docelowa fonia, która ma być stosowana we wszystkich kanałach telewizji cyfrowej w Polsce w przyszłości to Dolby Digital+ (AC3+), wiedzą już nieliczni. Najciekawsze jest to, że obecnie tylko dwa lub trzy kanały nadają w AC3+, która nadawana jest równolegle z fonią MPEG2 layer2 (ta fonia jest na wszystkich kanałach). W obieg zostało wprowadzonych bardzo dużo sprzętów, tunerów, które takiego rozwiązania nie obsługują, ale użytkownicy jeszcze tego nie wiedzą, do czasu... aż nadawana będzie tylko jedna fonia. Dodam oczywiście, że nasze sprzęty są przystosowane do pracy z jedną jak i drugą fonią.

Edytowane przez Igor-Mistral (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.