Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej wykorzystać do tego celu laptopa ? Mam tak zrobione i w jednym mam dvd, internet, TV Sat (dekoder na kartę N-ki) no i normalnego kompa. Co jeszcze można chcieć. Oglądanie świeżo zrobionych zdjęć, czytanie e-booków itp itd. Odpowiednia przystawka, do tego wcale nie droga na USB załatwia wszystko. Energetycznie niewiele to bierze prądu (czytaj Watów).

Laptop jako TV to nieporozumienie.Słabe głośniki, widoczność tylko przy patrzeniu na wprost,brak możliwości zawieszenia na wysięgniku.Wydaje mi się że optymalna wielkość to 19- 22 cale. Do tego wysięgnik za ok.60 zlotych z allegro (ceny sklepowych zaczynają się od 150 zł.) Tego mojego Sharpa puszczałem z akumulatora przez zwykłą przetwornicę 150 watową-działa bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mistrala nie polecam, bo serwis umywa ręce, gdy coś się stanie. Mam przenośne DVD ich firmy, w którym dziecko wyłamało klapkę przykrywającą płytę. Nie da się tej części dokupić. Serwis zwodził mnie przez 3 miesiące, wymienialiśmy wiele maili i nic to nie dało. Brak części zamiennych, jak dla mnie, dyskwalifikuje sprzęt RTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wykorzystać do tego celu laptopa ? Mam tak zrobione i w jednym mam dvd, internet, TV Sat (dekoder na kartę N-ki) no i normalnego kompa. Co jeszcze można chcieć. Oglądanie świeżo zrobionych zdjęć, czytanie e-booków itp itd. Odpowiednia przystawka, do tego wcale nie droga na USB załatwia wszystko. Energetycznie niewiele to bierze prądu (czytaj Watów).

 

jak podłączasz eNkę do laptoka ?

bo ja tego nie mogę ogarnąć :bzik:

 

tzn jest opcja czincze>usb, ale jak nie wiem jak jakość bo to analog i jak stabilność ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podłączasz eNkę do laptoka ?

bo ja tego nie mogę ogarnąć :bzik:

 

tzn jest opcja czincze>usb, ale jak nie wiem jak jakość bo to analog i jak stabilność ?

 

hehehehe wiosna idzie i kolegów się żarty trzymają :niewiem:

 

ale ja chyba też mam za mało wyobraźni.... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe wiosna idzie i kolegów się żarty trzymają :niewiem:

 

ale ja chyba też mam za mało wyobraźni.... :brawo:

 

jest takie rozwiązanie o którym pisałem, ale to analog

delock-video-grabber-composite-plus-s-video-amp-gt-usb-61769.jpg

 

a dodatkowo u mne nie ma wyjścia na czincze, czyli kolejna przejściówka z euro na czincze :bzik:

 

a może jest jakieś przejście hdmi>usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mówiłem że mam za mało wyobraźni??

 

 

ja w kontekście programów serwisowych - no wiesz dedykowanych dla konkretnego modelu.... program do ciągłego pomiaru ciśnienia w oponach, zużycia gazu z butli i ogolnie aerodynamiki podczas jazdy......

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować tv z odtwarzaczem dvd :niewiem: Ze 2 miesiące temu oglądałem....chyba Sharp'a z czytnikiem kart i usb....wpinasz przenośny dysk i gitarra, po za tym to był led i kosztował 899 zł.... Nie kupuj tego szajsu z Twoich linków. Aha i dvbt podstawa, bo nawet już niedługo w Polsce nic nie obejrzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam monitor LG M237WDP jedna wada 230v ale na przetwornicy bez zająknięcia idzie ma wszystko co potrzeba a i tak żeby N podłączyć muszę mieć 230v wiec nie szukałem 12 volt-owego

 

4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam u siebie tunera sat i zwyklego monitora lcd 19" z zasilaniem 12V i wejsciem video in, sprawdza sie bez problemu.

Jakies monitory widze tu: http://allegro.pl/r19l340-bez-wad-dsub-av-svhs-wyprzedaz-hit-hurt-i2164599041.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym polecał to cudo:

http://www.mistral-rtv.pl/extra-cienki-telewizor-21-mpeg-4-usb-do-500gb-dwa-tunery-tv-p22.html

mam używam i mam podłączony dysk 1T (akurat taki miałem pod ręką)

matryca dobrze świeci .......... no i full HD plus tuner cyfrowy mpg4, nie bez znaczenia jest fakt że zasilany 12V poprzez zewnętrzny zasilacz z 220 na 12.

" Na dniach" będę u nich to mogę zapytać czy jakiś rabat forumowy dadzą :-)

 

albo tańszą 15 ale tego nie miałem w łapie więc się nie wypowiadam

http://www.mistral-rtv.pl/doskonaly-tv-led156-mpeg-4usb-do-500gb-12v-mistral-tv1561-p20.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przymierzam się do 15,6 Mistrala. 12V/18W, MPEG-4, więcej chyba mi nie potrzeba. Koledzy z CT mają zniżkę na ten sprzęt więc może i my się załapiemy. Na CT ten model ma dobre opinie.

 

Alternatywnie rozważam Funai Catana, LED 19" 230V/30W. W sklepie Funai.pl były po 499zł ale zeszłorocznych już nie ma a tegorocznych jeszcze nie ma. Dodatkową ich zaletą była 5 letnia gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Igor z firmy Mistral, kłaniam się i pragnę się przywitać, bo użytkownikiem na forum jestem nowym. Jako, że nasze telewizory zostały wywołane wcześniej w poście, chciałbym się uczestniczyć w dalszej części dyskusji, dlatego też założyłem konto oficjalne. Mam nadzieję, że nikogo to nie razi.

 

Na co dzień w firmie Mistral, zajmuję się m.n. pomocą w wyborze sprzętu i anten do kamperów, przyczep kempingowych, ciężarówek i busów. Myślę więc, że pomóc mogę, a nasze sprzęty po części celowane są taką grupę odbiorców jak Wy i mamy myślę ciekawą i rozwijającą się ofertę.

 

Z chęcią odpowiem na każde zadane tutaj pytanie, zachęcam do dalszej dyskusji. I od razu odpowiadam na post marmura, zniżka gwarantowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Igor.

 

Miło Cię gościć na naszym forum.

 

Dziękuję w imieniu swoim i innych użytkowników za szybką reakcję na temat,

 

Pozwolę sobie ponowić pytanie które zadałem na forum CT: Czy Wasz produkt poradzi sobie z sygnałem kodowanym w MPEG-2?

 

I zadam kolejne pytanie: czy TV jest przystosowany do zasilania napięciem z przedziału 10,5 - 14,4 V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur, dziękuję za powitanie!

 

Tunery MPEG-4 są kompatybilne w wstecz. Oznacz to, że bez problemu dekodują sygnał MPEG-2. My naszą siedzibę mamy w Szczecinie i np. odbieramy na dobrej antenie programy niemieckie w MPEG-2.

 

Co do zasilania, pozwól, że odpowiem jutro jak sprawdzę nasze pomiary w dokumentacji, podam wtedy dokładny bezpieczny przedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.