Skocz do zawartości

Przetwornica


zenek513

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wlasnie wrocilem z Bierunia,zawiozlem aku gdyz mialem nowy w domu zelowy 100ah a ze zaliczkowalem w Camp Center przyczepke i czekam na odbior to przy okazji kupilem solar 130V i ta przetwornice http://tanicaravaning.pl/pl/p/Przetwornica-IPS-2000-12V-230V-15002000-W/1660 Do odbioru przyczepy ma byc wszystko zrobione z wymiana zarowek na ledy wiec zaraz po odbiorze opisze efekt koncowy pracy i moze jakies fotki wstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Sinus pełny czy nie - oto jest pytanie :D

 

Otóż - jeżeli potrzebujemy z takiej przetwornicy zasilać urządzenie wyposażone w zasilacz transformatorowy (stare telewizory, niektóre ładowarki, radia itp.) to TAK, potrzebujemy pełny sinus, jeżeli natomiast będziemy zasilać urządzenia wyposażone w zasilacz impulsowy (laptopy, LDC'ki, ładowarki do telefonów te nowsze itp.) to już jest wszystko jedno.

 

Urządzenia z zasilaczem impulsowym (nawet komputer stacjonarny) możemy zasilać nawet prądem stałym o napięciu nawet od 85 do 265 V - nie stanowi to dla nich różnicy, ponieważ w takim zasilaczu (przetwornicy) pierwszym elementem (poza filtrem EMI i zabezpieczeniem oczywiście) jest mostek prostowniczy :D, który zamienia nam prąd zmienny na stały :D

 

Więc jeśli ktoś planuje zakup przetwornicy i nie zamierza zasilać z niej urządzeń, w których występuje transformator czy silnik inny niż komutatorowy - nie musi kupować "pełnego sinusa".

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę powiedzcie czy warto coś takiego kupić bo nie mam zielonego pojęcia o przetwornicach.  http://allegro.pl/pt3-przetwornica-napiecia-samochodowa-1000w-usb-i3945444211.html

Chodzi o podłączenie laptop, komórki, wentylator itp bez odkurzaczy. A może ktoś poleci coś ciekawszego - proszę o link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie czy warto coś takiego kupić bo nie mam zielonego pojęcia o przetwornicach.  http://allegro.pl/pt3-przetwornica-napiecia-samochodowa-1000w-usb-i3945444211.html

Chodzi o podłączenie laptop, komórki, wentylator itp bez odkurzaczy. A może ktoś poleci coś ciekawszego - proszę o link

Laptop, komórka - bez problemu. Przy czym pamiętaj, że praca ciągła to 500W a nie 1000.

Wentylator... no może być problem.

Takie przetwornice nie dają sinusa na wyjściu. Niektóre silniki będą tylko buczeć - to zależy od ich konstrukcji, a nie uruchomią się.

Ważna rzecz: zapytaj, czy wentylator tej przetwornicy chodzi ciągle, czy włącza się dopiero przy wyższej temperaturze. Praca ciągła jest upierdliwa z powodu buczenia.

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie czy warto coś takiego kupić bo nie mam zielonego pojęcia o przetwornicach.  http://allegro.pl/pt3-przetwornica-napiecia-samochodowa-1000w-usb-i3945444211.html

...

Jak bardzo trzeba być perfidnym, by głupim ludziom oferować jakieś-coś wielkości paczki fajek o mocy 1000W

Nie mam tu uwag do kupujących to coś, ale do samego importera, na którego życzenie chińczyk za michę ryżu nabazgrał co popadło.

.

NIE WARTO wspierać sprzedaży produktów z przekłamanymi parametrami i to w tak perfidny sposób, bo głupi polaczek kupi.

Dziwię się że za niedotrzymywanie deklarowanych parametrów , temu gnojstwu nie dobiera się jakiś UOKiK czy  UKMiJ z siarczystymi mandatami wspierającymi gospodarkę PL

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo trzeba być perfidnym, by głupim ludziom oferować jakieś ...............

Mam nadzieję, że słowo głupi nie było do mnie :nono:  To, że ktoś ufa sprzedawcy nie oznacza od razu że jest głupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo trzeba być perfidnym, by głupim ludziom oferować jakieś-coś wielkości paczki fajek o mocy 1000W

Nie mam tu uwag do kupujących to coś, ale do samego importera, na którego życzenie chińczyk za michę ryżu nabazgrał co popadło.

.

NIE WARTO wspierać sprzedaży produktów z przekłamanymi parametrami i to w tak perfidny sposób, bo głupi polaczek kupi.

Dziwię się że za niedotrzymywanie deklarowanych parametrów , temu gnojstwu nie dobiera się jakiś UOKiK czy  UKMiJ z siarczystymi mandatami wspierającymi gospodarkę PL

 

:hop1:

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Volty też im się pokręciły w tej pisaninie :jump:

Przetwornica jest "The Best" :lol:

Przy okazji zobaczyłem, jaki jest obecnie zalew badziewiem na All....  :look: :look: :look:

Mam nadzieję, że słowo głupi nie było do mnie :nono:  To, że ktoś ufa sprzedawcy nie oznacza od razu że jest głupi

Jestem przekonany, że nie o Ciebie chodziło :nono:

 

P.S.

Jeśli już chcesz przetwornicę w tej cenie, to nie patrz na moc 1000 W :]

Np. ta będzie 100 x lepsza, mimo, ze 300 W

http://allegro.pl/przetwornica-modecom-12v-230v-300w-mc-c030-usb-i3935514615.html

 

Przynajmniej parametry wyglądają na realne, no i producent bardziej uznany :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pracę wentylatora przetwornicy, to w tych przetwornicach standardowych, najczęściej pracuje non stop.

Gdybyś chciał produkt naprawdę dobry (tu wentylator włącza się w zależności od obciążenia), to polecam np. taką:

http://allegro.pl/przetwornica-napiecia-24v-230v-waeco-pp154-150w-i3911947506.html

 

Niestety, ale tu nawet cena świadczy o tym, z jakim produktem mamy do czynienia.

Moc ciągła 150 W / chwilowa 300 W i w te parametry, jak i jakość tego, co na wyjściu możesz śmiało wierzyć, bez obawy o podłączony sprzęt (mimo, ze to tylko modyfikowany sinus).

 

Tu masz info z parametrami na stronie producenta:

http://www.my-caravanning.com/pl/produkty/systemy-zasilania/inwertery/WAECO-PerfectPower-PP-152-/-PP-154/36374

 

P.S.

Możesz jeszcze zerknąć do tego tematu, gdzieś tak od posta Kol. Kajmana

 

http://forum.karawaning.pl/topic/13539-po-co-12-v/?p=322030

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że słowo głupi nie było do mnie :nono:  To, że ktoś ufa sprzedawcy nie oznacza od razu że jest głupi

Kielek , absolutnie nie mam powodów by Ciebie obrażać.

To Sprzedawca robi sobie kpiny: "Ja sprowadzę 1000Wat a głupi i tak kupi"

Ty zapytałeś chociaż - bardzo słusznie.

Oto mój cytat:

...

Nie mam tu uwag do kupujących to coś, ale do samego importera, na którego życzenie chińczyk za michę ryżu nabazgrał co popadło.

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko  ;)  Ja po prostu taki jestem że wolę 100 razy zapytać niż 1 się sparzyć

No, a w statystykach konsumenckich jest na odwrót. Ludzie kupują ładne cyferki* a potem żale że hej...

*Udowodniona psychoza magii cyfr.

Więcej sprzeda się słabszych 100Watowych urządzeń , niż mocniejszych 115 Watowych.

Trzeba tylko na wierzchu to nabazgrolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zasugeruję Wam jeszcze inne rozwiązanie, które stosuję od 5 lat. - UPS

Mam UPS Ever ECO 500, czyli 500VA tj, 300W. Podłączam do niego akumulator 45Ah. Przy obciążeniu 120W zasobów energii wystarcza na około 2godz.

Ja zasilam z niego tylko sprzęt RTV, pompę wody i małą lampkę nocną. Pobór mocy nie przekracza wówczas 30W. Gdyby była potrzeba podłączam do UPSa akumulator od samochodu - 74Ah co wystarcza na bardzo długo.

Mój UPS nie daje pełnego sinusa, jednak nie stanowi to problemu.

Używany, w pełni sprawny Ever na Allegro kosztuje 30 - 60zł, zatem polecam rozważyć ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wlasnie wrocilem z Bierunia,zawiozlem aku gdyz mialem nowy w domu zelowy 100ah a ze zaliczkowalem w Camp Center przyczepke i czekam na odbior to przy okazji kupilem solar 130V i ta przetwornice http://tanicaravaning.pl/pl/p/Przetwornica-IPS-2000-12V-230V-15002000-W/1660 Do odbioru przyczepy ma byc wszystko zrobione z wymiana zarowek na ledy wiec zaraz po odbiorze opisze efekt koncowy pracy i moze jakies fotki wstawie.

Też się nad nią zastanawiałem swego czasu, ale przypadkiem zakupiłem przetwornicę AEG http://allegro.pl/przetwornica-dc-ac-aeg-st-1200-12-v-dc-230-v-ac-i3947799544.html - za 1/3 ceny z aukcji i dalej nie szukałem. Także Alan sądzę, że dobrze wybrałeś pomijając sklep, w którym przepłaciłeś 70zł za to tylko, że kupiłeś w sklepie caravaningowym - słowo tani w nazwie nijak ma się do rzeczywistości  :skromny:  normalnie masz ten sprzęt za ok 300zł

Edytowane przez Wodnik Szuwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zasugeruję Wam jeszcze inne rozwiązanie, które stosuję od 5 lat. - UPS

Mam UPS Ever ECO 500, czyli 500VA tj, 300W. Podłączam do niego akumulator 45Ah. Przy obciążeniu 120W zasobów energii wystarcza na około 2godz.

Ja zasilam z niego tylko sprzęt RTV, pompę wody i małą lampkę nocną. Pobór mocy nie przekracza wówczas 30W. Gdyby była potrzeba podłączam do UPSa akumulator od samochodu - 74Ah co wystarcza na bardzo długo.

Mój UPS nie daje pełnego sinusa, jednak nie stanowi to problemu.

Używany, w pełni sprawny Ever na Allegro kosztuje 30 - 60zł, zatem polecam rozważyć ten temat

Podłączałem telewizor 22cale 50W do identycznego ups-a zasilanie było około 50 minut.Po upływie tego czasu następowało wyłączenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.