Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy


alferek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Marek jestem z Mysłowic i szukam swojej pierwszej przyczepki ,bo całe życie jeździłem z dziewczyną - zoną i teraz dziecmi pod namiot ,jak wiadomo człowiek sie stażeje i staje coraz bardziej wygodny ,i chciał by mieć przynajmniej troszkę luksusu - no to w sumie za duzo powiedziane ,ale wracając do tematu szukam jakiejś raczej taniej przyczepki którą bedzie holował nasz rodzimy holownik jakim jest Polonez , niestety na coś większego i mocniejszego po prostu mnie nie stać , co do przyczepy to mam przeznaczone na nią 5 tyś zł + na jakieś opłaty więc cen nie jest powalająca na kolana , ale wiecej na pewno nie dozbieram więc też nie mam co zwlekać z zakupem ,co szanowne grono osób mogło by mi polecić w tej cenie ? ,najlepiej w okolicach woj śląskiego , bo raczej nigdzie dalej na poczatek bym nie chciał sie poruszać z przyczepką , tym bardziej że w życiu nigdy nic nie holowałem zadnym samochodem , moje wymagania co do wyposażenia to

1.lodówka

2.piecyk do gotowania

3.woda w kranie

4.jakieś ogrzewanie

5.jak była by z dostawką to był bym bardzo zadowolony

moja rodzina to 2 + 2

Dziekuję za uwagę i czekam na jakieś miłe informacje ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podobny temat masz tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/15950-przyczepa-z-jednym-spaniem-typu-salonka/

W jakim wieku masz dzieciaki ? Ile Polonez ma wbite w DR, odnośnie możliwej DMC przyczepy ? Uzupełnij profil, będzie łatwiej coś doradzić.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mam znajomego ma hobby 85rok i chce sprzedac ceny nie wiem dokladnej jest z Piekar Slaskich wiec masz blisko zobaczyc ja.Przyczepka stoi juz od jakiegos czasu bo kupil sobie domek letniskowy jesli pamietam dmc1100 i chyba 450 wymiar jesli cos pisz priv i posle ci numer tel. Moge ci nawet jutro zrobic fotki mam do niego bardzo blisko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dwa wyrka (2 +2). W tej cenie to kibelek przenośny. Maszynka do gotowania, zlewozmywak, umywalka, piecyk. Porozglądaj się za francuskami. Nie są drogie i lekkie dla holownika. Szukałbym cepki do maksymalnie 800- 900 DMC. ze wskazaniem na 800 - 850 DMC


Witaj mam znajomego ma hobby 85rok i chce sprzedac ceny nie wiem dokladnej jest z Piekar Slaskich wiec masz blisko zobaczyc ja.Przyczepka stoi juz od jakiegos czasu bo kupil sobie domek letniskowy jesli pamietam dmc1100 i chyba 450 wymiar jesli cos pisz priv i posle ci numer tel. Moge ci nawet jutro zrobic fotki mam do niego bardzo blisko pozdrawiam

Alan, za ciężka !

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobrym kierunku, waga i wielkość.

Na Twoją załogę przy tych ograniczeniach wagowo finansowych

raczej bez namiotu się nie obejdzie.

Tyle tylko , że musisz kolego zadać sobie nieco trudu i szukać samemu.

Potem zapodajesz linka do swego faworyta i zaczyna się ocena i dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie przyczepy u znanego mi handlarza.

Można znaleźć u niego dosyć dobry towar- suchą przyczepę.- kiedyś znalazłem, ale nie tę którą zachwalał.

Można też nieco wtopić- pokazałem mu miękkie miejsce. To zrobił wielkie zdziwione oczy.

Ktoś go wychwalał pod niebiosa a potem  tydzień po kupnie okazało się , że podkleił sklejka miękkie miejsce- zamaskował.

Ja go bym jednak nie skreślał. Czasem ma całkiem sensowny towar.

Trzeba uważać jak tu u handlarza.

            Trafko , przy takim ograniczeniu cenowym i wagowym. Przenośne WC w przedsionku to też jakieś wyjście.

Jasne , że nie idealne. Jednak zawsze jakieś.

W mniejszej hobby krzyczy ślad po zacieku przy dachowym wywietrzniku.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu oczekiwać, że w tej cenie trafi się budka bez skaz.

Muszą być i trzeba się tylko pogodzić z tym że trzeba będzie troszkę pomajsterkować.

Dużą ich zaletą jest ich wiek, czasy solidności, ale ze względu że odległe to nie można ich przeceniać

Jechać oglądać i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenośne WC w przedsionku to też jakieś wyjście.

Jasne , że nie idealne. Jednak zawsze jakieś.

Wydaje mi się, że przy DMC przyczepy 800 - 900 kg wielkość łazienki jest na tyle duża, że WC przenośne spokojnie wejdzie. Można szukać wersji z podnoszoną umywalką i wtedy spokojnie WC mamy w cepce, a nie wystawiamy du... w przesdsionku. Jakiś dodatkowy, podwieszany namiocik w przedsionku jako kabinka ? czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Całkiem przypadkiem trafiłem na taką budkę, myślę że za takie pieniądze może być sensowną propozycją!

http://emicar.otomoto.pl/chateau-przyczepa-kempingowa-T4146649.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port!! było by milo jak byś w końcu zaczął czytać ze zrozumieniem i bardziej sensownie odpowiadał.

Gość jeździł do tej pory z namiotem. Więc z tymi sprawami jakoś sobie radził.

Myślę tu raczej o dzieciach, o ich nocnych wycieczkach do sanitariatu.

Ja jako dorosły mimo , ze mam stacjonarkę to korzystam ze swojego WC raczej sporadycznie.

A du.....  tam wcale nie wystawiam , wole się przejść do normalnego kempingowego sanitariatu.

Co innego bywa z dziećmi.

Przy deklarowanej kwocie i wadze przyczepy a idzie to niestety w parze z wielkością.

Przy dwójce małych dzieci wolałbym mieć więcej miejsca do spania, nawet kosztem pomieszczenia na przenośne WC

Jasne, ze to nie jest idealne wyjście z sytuacji, że chciało by się więcej  ale  trzeba mierzyć

siły na zamiary.

Dla dzieci przenośny kibelek w przedsionku , to może nie szczyt marzeń, ale zawsze jakieś wyjście.

Ludzie jeżdżą pod namioty i radzą sobie niejednokrotnie z dziećmi za pomocą nocnika!!!!!!!

A w przyczepach niejednokrotnie prysznic zastępuje duża miska w przedsionku i farelka- dalej mam

na myśli dzieci.

Dorośli zawsze jakoś sobie lepiej poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.