Skocz do zawartości

iwohank

Rekomendowane odpowiedzi

Łóżko jest składane tak, że np. na czas podróży można przerobić na garaż. Identyczne rozwiązanie jest w Burstner Premio 485 TK.

 

Co do pojemnika na wodę to jest zasilany z zewnątrz przez zawór w ścianie więc spoko bo nie trzeba wyciągać. WC też jest opróżniane z zewnątrz.

 

Jeśli chodzi o prysznic to raczej traktuję słuchawkę jako gadżet umożliwiający opłukanie nóg. Raczej nie planuję kąpieli na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus wypuścił kilka lat temu model deseo. Jest to model lekki i stosunkowo tani. DMC 400 LKK to tylko 1000kg, a ma łóżko piętrowe i podkowę. Niestety tylko niektóre modele mają WC, a jeżeli chodzi o prysznic to nie posiadają w ogóle. Za to prawie wszystkie modele mają podnoszone łóżko i dodatkowe drzwiczki. Oto link do przykładowego (niestety po niemiecku).

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/knaus-deseo-400-lkk-1-hand-mit-zusatzfenster-links-steinheim-berghe/186949939.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.modelDescription=deseo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&negativeFeatures=EXPORT


A co do szukania przyczep to mobile.de oraz keinanziegen.ebay.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podsunięcie Deseo - wyczaiłem je jakiś czas temu ale skreśliłem ze względu na kształt - przednia ściana pionowa więc przypuszczam, że spalanie byłoby koszmarne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weinsberg jest na pewno ciekawą opcję ze względu na cenę ale 400LK nie ma z przodu łóżka stałego a ja uparłem się na łóżko piętrowe, łózko stałe i w środku "kącik jadalny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podsunięcie Deseo - wyczaiłem je jakiś czas temu ale skreśliłem ze względu na kształt - przednia ściana pionowa więc przypuszczam, że spalanie byłoby koszmarne.

Trzeba na samochód osobobowy założyć spojler, przy holowniku busie lub vanie może to być bez znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spoilerem raczej bym się nigdzie nie wybierał - tym bardziej, że na dachu jest miejsce boxa i ewentualnie rowerów.

 

Aczkolwiek do spojlera sentyment mam. Się jeździło jako dziecko Fiatem 125 z klasyczną N-ką i spoilerem na dachu.

 

Trzeba na samochód osobobowy założyć spojler, przy holowniku busie lub vanie może to być bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ale gratulacje niezasłużone :(

Remont zleciłem profesjonalistom. Sam bym się chyba nie podjął rozbierać od zewnątrz.

 

A wracając do tematu. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy są jakieś znaczące różnice w jakości lub wykończeniu między Sterckeman'em a Caravelair'em?

 

Edytowane przez iwohank (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem 100% pewny ale wydaje mi się, że to są te same przyczepy z tą różnicą że Sterckeman jest sprzedawany na rynek UK a Caravelair na kontynent.

 

 

Strona Sterckeman

 

Strona Caravelair

 

Nie widzę między nimi różnicy oprócz tego ,że Caravelair ma o 2 modele więcej w ofercie.

 

 

PzDr

Edytowane przez muzyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są też Sterckeman'y produkowane na UK ale większość idzie na stały ląd (drzwi po prawej stronie).

 

Bardziej chodzi mi o to czy można uznać, że np. Caravelair to wyższa półka a Sterckeman to marka niskobudżetowa.

 

Z technicznych różnic to Sterckeman na pewno jest węższy. Zastanawia mnie czy są jakieś zasadnicze różnice w jakości wykończenia etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to bardziej kooperacja...coś jak  w Peugeot i Citroen często się spotyka (np. dostawczaki), od dawna Caravailery i Sterckemany wyglądają często bliźniaczo podobnie

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Z satysfakcją się pochwalę że zakończyłem poszukiwania. Wczoraj przywiozłem z niemiec przyczepę - Sterckeman Starlett 470 PE Kids z 2012 r.

 

W między czasie zmieniły się lekko oczekiwania bo od stycznia załoga będzie się składała z 2+3 :) stąd potrójne łóżko piętrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.