Skocz do zawartości

GRECJA 2013 (Lefkada? - Nigdy więcej !!!)


Sisar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A dlaczego ?

Przez meczaca droge czy z innych względów ?

 

Podczas jazdy napędzane tylne koła ,zaczęły się same ośki obracać i części zamiennych mało :)

 

:D chyba raczej chodzi o to dlaczego Lefkada - nigdy więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi nie o kółka i ośkę a o Lefkadę to jak dla nas za duża komercja, ciasno, do plaży trzeba z klifów schodzić,a i jazda do najłatwiejszych z przyczepą nie należy. Kempingi zapchane. Na dziko to ciężko... Ale na pocztówkach to ładną jest wyspą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ponoć na początku lipca najpóźniej powinno się trafić lub we wrześniu aby nie zaznać tłoku. Sama jeszcze nie byłam ale Twoje nigdy więcej ;) wcale mnie nie przeraża :D

W tym roku raczej nie, ale w następnym mimo wszystko będę się starała dotrzeć na Lefkadę - czy z :przyczepa:  :niewiem: zobaczymy ...

Zachodnie - klifowe wybrzeże jest przepiękne :bzik: i nie tylko na pocztówkach. A że ciężko dostępne - no cóż, gdyby takie nie było już dawno zabudowano by je hotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o pobycie...

Co widzieliscie, jak ceny w knajpach, sklepach, stacjach benzynowych. Jaki stosunek Greków do Polaków itd...

@Commander napisał:

Jaki stosunek Greków do Polaków itd...

W Grecji można często spotkać tubylców płynnie mówiących po polsku.

Przeważnie są to wygnańcy/komuniści którym  junta wojskowa  < zerknij

... dała szansę do wyboru:

1. więzienie w GR

2. wyjazd do demoludów, PL (Dolny Śląsk)  piosenkarka Eleni i inni mniej znani.

My spotkaliśmy potomków dawnej emigracji z PL do GR, czytaj post #43

Zapraszam do klikania zobaczysz którędy  jechaliśmy.

 

PS. Jeśli możesz to wrzuć jeszcze pare zdjęć...

 Lefkada  < zdjęcia, każde z tych zdjęć jest powiązane = zlokalizowane w terenie.

 

Sisar "wsypał" swoje zdjęcie chwała mu za to ale brak dokładnej lokalizacji obniża wartość załączonych fotek.

 

Nasze (bez Serbii i Macedonii) pełzanie do Grecji < zapraszam

 

W Debreczynie był ogromny MARKETplac, po wzmocnieniu finansowym jechaliśmy do Grecji na kemping Agria Triada.

Po odpoczynku jechaliśmy na kolejną "przebitkę"  do Aggelochori MARKETplac. Tak było.

 

Dojazd z kempingu  A - B <  zerknij

 

Kemping Agia Triada bardzo ładny, po południu wszystkie alejki zamieniały się w bazar, byliśmy tu wielokrotnie.

Kemping zbankrutował z powodu wojenki bałkańskiej koniec XX w. rozpętanej przez Slobodana Miloszewicza i jego kompanów.

Polecam lekturę oraz zapoznanie się z naszą skromną trasą post  #11 tego wątku.

 

Znajdziesz tam ikony GR: Olimp, Termopile, Ateny, Pireus, Korynt, Delfy, Meteory ... Bardzo polecam.

 

Przejazd = czołganie się przez Serbię i Macedonię jest zawsze stresujący oraz upodlający.

Dlatego dla osób mających krótki urlop polecam szybki i bezstresowy dojazd do Lefkady < zerknij

Wszędzie pomykasz autostradami, (autostrada wschodnia) aż do Brindisi godna polecenia tu nie mieliśmy nigdy problemów.

Najdalej na południe byliśmy u znajomych w Reggio Calabria, wracaliśmy zachodnim wybrzeżem też OK.

 

Pozdrawiam,

PS

Sisar o to mi chodziło i prawdę mówiąc przekonałes mnie tymi kilkoma argumentami do - NIE.

Commander nabieraj rozpędu, zachęcam do siedzenia w GR, naprawdę warto.

Edytowane przez petek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired...

Grecję znam od podszewki, gdyz moja siostra mieszka tam od 1987 roku. Byłem tam kilkanście razy, pierwszy w 1990 a ostatni z rodziną w 2009 roku.

Z tych wszystkich pobytów nie mam dobrych wspomnień ale ponoć postrzeganie Polaków w Unii bardzo sie zmieniło. Dlatego spytałem Sisara o kontakty z tubylacmi.

Wg moich doświadczen im dalej na południe tym gorzej. Raczej prędko mnie tam nie zobaczą...

 

Pozdrawiam i przepraszam za rozmywanie wątku Sisar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commander ale my po to przyczepy mamy żeby zupełnie w kontakty nie wchodzić. Moje kontakty zwykle kończą się na zameldowaniu i wymeldowaniu ;) wybrzeże mają fantastyczne :) szkoda, że daleko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już tak na ostateczne zakończenie kilkanaście zdjeć z Lefkady i z drogi na niej widziane głównie oczyma kierowcy (cały czas jadę ciągnąc przyczepe, czasami naprawdę było ciasno):

 

Te górki na 2 planie to właśnie Lefkada:

post-9163-0-16289300-1390660765_thumb.png

post-9163-0-17876900-1390660776_thumb.png

post-9163-0-86324400-1390660838_thumb.png

post-9163-0-72356800-1390660851_thumb.png

post-9163-0-80916300-1390660893_thumb.png

post-9163-0-40365900-1390660920_thumb.png

post-9163-0-85298000-1390660906_thumb.png

post-9163-0-29580100-1390660931_thumb.png

post-9163-0-56085900-1390660943_thumb.png

post-9163-0-40751800-1390660955_thumb.png

post-9163-0-96459000-1390660967_thumb.png

post-9163-0-81010500-1390660983_thumb.png

post-9163-0-79547200-1390660995_thumb.png

 

Tunel wyjazdowy z Lefkady:

post-9163-0-82756500-1390661007_thumb.png

Edytowane przez Sisar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest właśnie jak dla mnie, kwintesencja kempingowania - wolność, cisza, spokój, ludzi... brak :)

attachicon.gif20130822_145044.jpg

 

@Sisar

Proszę o podanie dokładnej lokalizacji tego miejsca widocznego na Twoim zdjęciu, współrzędne GPS mile widziane.

Rozumiem że jest to SURVIVAL bez opłat ? Napisz...

 

Z góry dziękuję, podaję nasze podobne miejsce prawie bez opłat.

Należało raz dziennie w tej KANTINIE   <  coś kupić, woda, piwo itp...

Po grubsze zakupy jeżdziliśmy do Epanomi.

Lokalizacja < zerknij, w panelu przy A masz współrzędne GPS tego miejsca.

Oprócz rodaków mieliśmy sąsiadów z NL, D i CZ...

 

Pozdrawiam,

PS

Wielkie dzięki za ostatnie zdjęcia.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.