Skocz do zawartości

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej


liwiusz333

Rekomendowane odpowiedzi

Ma może ktoś taki wynalazek z Decathklonu

 

https://www.decathlon.pl/p/podloga-do-namiotu-i-przedsionka-3x4-m/_/R-p-3745?mc=2855045

https://www.decathlon.pl/p/podloga-oddychajaca-3-x-2-5-m/_/R-p-145186?mc=8358566&c=Szary

Ta druga jakoś mnie bardziej przekonuje , pierwsza jak folia wygląda stosuje może ktoś którąś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam podobną do tej drugiej . Kupiona ze 30 lat temu, ani się nie chce zniszczyć, ani podrzeć. Zaletą jest to, że piasek przelatuje,a jak się coś rozleje to też nie problem :) . Łatwe w utrzymaniu czystości i zajmuje mniej miejsca niż ta plandeka z pierwszego linka. To moje to coś jak siatka powlekana spienioną gumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam tej z drugiego linku. Po namiocie została mi jedna sztuka, w tamtym roku dokupiłem drugą i używam. jest ok

Edytowane przez diversKRK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po raz kolejny, po kolejnym sezonie (chyba jak na razie 4 lub 5), bez cienia wątpliwości wskazuję na Safari (Arisol).

Wciąż nie chce być brudna - co się wyleje to znika pod mokrymi chusteczkami, wciąż szybko się czyści, zamiata - przez co składania jest szybkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Commander napisał:

A ja 3 rok nie wyciągnąłem podłogi z przedsionka. Też polecam.

Ano właśnie - są zasadniczo dwie metody. Ja reprezentuję tą drugą. Odkąd mamy bardzo łatwą w utrzymaniu podłogę, to jak jesteśmy w jednym miejscu dłużej niż 1 nocleg to zawsze rozkładamy. Po prostu lubimy chodzić na bosaka po naszym tarasie nie nosząc niczego do środka. To oczywiście też zależy od tego, jakie jest podłoże i pogoda (na krótkich postojach), ale na dłuższych zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 31.01.2022 o 08:09, Zulos napisał:

Ano właśnie - są zasadniczo dwie metody. Ja reprezentuję tą drugą. Odkąd mamy bardzo łatwą w utrzymaniu podłogę, to jak jesteśmy w jednym miejscu dłużej niż 1 nocleg to zawsze rozkładamy. Po prostu lubimy chodzić na bosaka po naszym tarasie nie nosząc niczego do środka. To oczywiście też zależy od tego, jakie jest podłoże i pogoda (na krótkich postojach), ale na dłuższych zawsze.

Dokladnie, to chyba kwestia przekroczenia przez swoj wlasny cien. Coraz czesciej przylapuje sie na tym, ze tej podlogi mi sie rozciagac nie chce (czasem to markizy tez nie). A jak juz to taki maly (awaryjny) wycinek gdzies rzucam i tez jakos wystarcza. Mimo ze ani z markiza ani z podloga specjalnie jakos duzo/dlugo roboty nie ma i tak samo zaden problem po powrocie (w razie potrzeby) pod domem/przed garazem wysuszyc, wyplukac. Ale tez (jak Commander) idziemy w strone minimalizmu. Krzesla, stol - na dluzszy pobyt ewentualnie szafka - tyle (kiedys 8 roznej masci krzesel wozilem - do dzis nie wiem po co :mlot:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy może ktoś ma wiedzę na temat wymiarów podłogi do przyczepy Adria Altea 542 przedsionek do tego mam tak jak na zdjęciu marki DoremIMG_20220523_150654.thumb.jpg.0940cecdc42b26ae5fc5641646b81204.jpg

Niestety nie mam możliwości rozłożenia przedsionka żeby zmierzyć wymiary.

Podłogę chcę kupić tak jak z linku poniżej.

https://www.obelink.pl/szary-dywan-namiotowy.html?lb=600 x 300 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile bez rozkładania przedsionka a mając w zasięgu przyczepę to można zmierzyć długość podłogi . Ale potrzebujesz drugi wymiar jakim jest głębokość przedsionka (szer.) 

Z autopsji podpowiem ,że ten drugi wymiar jest bardziej potrzebny. Bo o ile po długości możesz nadmiar - tu lepiej kupić dłuższy jak krótszy -zawinąć pod spód albo o ile można to sobie możesz odciąć. W przypadku głębokości czyli szerokości jakoś nie widzę tego obcinania lub zawijania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głębokość to przedsionek ma na pewno 2.4m . Czy jeśli kupię podłogę o głębokości 3 m to jest szansa że nie zniszczy się ona od postawieniu na niej rurek stelaża przedsionka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Robert77 napisał:

Jeśli chodzi o głębokość to przedsionek ma na pewno 2.4m . Czy jeśli kupię podłogę o głębokości 3 m to jest szansa że nie zniszczy się ona od postawieniu na niej rurek stelaża przedsionka?

A jakbyś podwinął od strony ściany (pod spód)?

Wtedy jakieś nacięcie po jednej, albo (i) drugiej stronie i w domu obciąć/skrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Robert77 napisał:

Jeśli chodzi o głębokość to przedsionek ma na pewno 2.4m . Czy jeśli kupię podłogę o głębokości 3 m to jest szansa że nie zniszczy się ona od postawieniu na niej rurek stelaża przedsionka?

Raczej bez śladu to nie zostanie. A gdzie będziesz wbijał śledzie mocujące ściany przedsionka jak podłoga będzie wystawała?

Dodatkowo (przynajmniej u mnie) ściany przedsionka mają takie przedłużenia, które na koniec podwijam pod podłogę i mocuje paroma szpilkami. W ten sposób mam idealnie wykończone połączenie ściana - podłoga. Ale w ten sposób podłoga musi być idealnie dopasowana do wielkości przedsionka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za rady praktyczne. 

Pozostaje jeszcze ustalić długość przedsionka. 

Na żadnej stronie internetowej nie znalazłem parametru długość przedsionka, A tak jak pisałem wcześniej nie mam za bardzo jak go teraz rozłożyć.

Na stronie producenta znalazłem informację że cała buda bez dyszla ma 6 metrów.

Czy podłoga o długości 6 m będzie wystarczająca czy iść 7?

 

IMG_20220609_132413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Robert77 napisał:

Na stronie producenta znalazłem informację że cała buda bez dyszla ma 6 metrów.

Czy podłoga o długości 6 m będzie wystarczająca czy iść 7?

 

IMG_20220609_132413.jpg

Ale czy przedsionek też ma taką długość?

Jak masz poprowadzoną likszparę po bokach? Czy przedsionek ma boczne ściany pionowo, czy po skosie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipert napisał:

Ale czy przedsionek też ma taką długość?

Jak masz poprowadzoną likszparę po bokach? Czy przedsionek ma boczne ściany pionowo, czy po skosie?

Tak to wygląda u mnie.

Więc myślę że raczej 6 będzie okej ewentualnie pozostanie mi trochę do podwinięcia.

 

Screenshot_2022-06-09-13-55-19-758_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.