Skocz do zawartości

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej


liwiusz333

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.07.2019 o 12:21, Boas43 napisał:

Ja mam taką tylko że mniejsza. Przez 3 lata zero zużycia. Gramatura jest duża i przez to też lekka nie jest, ale przynajmniej wiatr nie porywa i zbędne są mocowania.

https://allegro.pl/oferta/podloga-kempingowa-villa-soft-deluxe-300x550-7876210523?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

z braku prawdziwego bolona na składzie i rozmowie ze sprzedawcą kupiłem tego softa de lux - po sezonie mogę też potwierdzić jego walory , prawie jak bolon

trochę lżejsza i drobniej tkana, ale tak samo plastyczna i łatwa w utrzymaniu w czystości, przepuszczalna dla wody

i po umyciu jej na zimę wygląda jak nowa, wszystko idealnie się umyło i zmyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałam podłogę typową do przyczepy. Gumowa w drobniutką siateczkę. Była bardzo dobra dopóki nie zetknęła się z podłożem gliniastym /na niej rosła trawa, nad Gardą/ i dopadła nas ulewa. Zaraz starałam się spłukać. Guzik, dziurki się zatkały a wyglądała okropnie. Kupiłam ją w Niemczech w sklepie z art.kempingowymi. Tania nie była. Skończyło się tym, że została pocięta na kawałki i rozparcelowana do różnych celów. W ub.roku kupiłam na Allegro grubą z oczkami wierzch srebrny a spód brązowy. Mocna układa się super. W użyciu jeszcze lepsza. Kosztowała 1/3 ceny tamtej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mundek28 napisał:

A podłoga firmy Arisol rozprowadzana przez Bergera-czy ktoś taką używał?

miałem przez chwilę , i cieszę się że jej już nie mam :swiety:

brudna była od samego patrzenia na nią, nie do domycia po sezonie absolutnie żadną chemią, bardzo lekka i nie układająca się po podłożu

moja po jednym wyjeździe gorzej wyglądała niż bolon po czterech sezonach (nie licząc uszkodzeń bolona na chorwackich kamieniach)

porównując do villasoft to bardzo długo schnie

2 godziny temu, Larysa napisał:

Gumowa w drobniutką siateczkę.

chyba bardziej siateczka oblana taką miękką porowatą gumą

jeśli to to o czym myślę to faktycznie niezdatne do dłuższego użytku, ale za to miłe dla stóp

chociaż niektórzy podobno sobie nią chwalą

 

 

 

jak dla mnie tylko bolon (kinetik) albo tańsza i trochę lżejsza jego imitacja (villa soft)
 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka z zeszłorocznego Dusseldorfu: 

IMG_20180901_103245.thumb.jpg.2c9af45a55b7b5f0aa184fa1e3d8b678.jpg

 

Płytki składane z obrzeżem . Ciekawe ile to wytrzyma , szczególnie na trochę gorszym terenie.

Wygodne będzie do mycia, gorzej z komfortem deptania na bosaka

W Ikei można takie kupić drewniane albo plastikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mundek28 napisał:

No ale ile to waży i ile miejsca zajmuje po złożeniu?

Zbyt dużo .....mam takie cudo z Ikei na balkonie , na słońcu bardzo się nagrzewa .Na wyjazdy wg.mnie zajmuje zbyt dużo miejsca ...

Osobiście za namową kolegów czekam na dostawę Villa soft w odpowiednim dla mnie wymiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz żałować mam już drugi lub trzeci sezon tą podłogę, którą już tutaj chwaliłem na forum (villa soft) i nie widzę żużycia jej wogóle.

Ja od samego poczatku przy zakupie patrzałem na gramaturę podłogi -- nie słuchałem tutaj dobrych rad, że aristol czy bolony sa dobre - chociaż wszyscy rzucili sie na nie ;) Kupilem ville soft w kolorze biało granatowym i nie żałujemy decyzji. Jedyną wadą jej jest opakowanie - torba rozpruła się przy rączce. No i jest ciut ciezsza niż inne produkty, ale tutaj bodajże mamy gramaturę 580...

 

https://images.app.goo.gl/TeMWkMqFPR9ZUbhR6

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile czasu upłynęło od ostatniego mojego wychwalania sztucznej trawy.

Kolejny kamper a trawa ta sama od kilku lat. Jednak muszę kupić nową, nieco większą o metr. Dotychczasowa nadal spełnia swoją rolę.

Jest łatwa w użytkowaniu o szerokim rozmachu, od podwijania przez wiatr do zamiatania naniesionych nieczystości.

Zwinięta sposobem, zajmuje tyle miejsca co butla gazowa 5kG a waży kilka kG. Wożę w spec pokrowcu bo czasami zwijam ją mokrą i zanieczyszczoną.

Dla stóp całkiem przyjemna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat mamy Safari. Nie będę za bardzo zachwalać bo chyba jedyny jej plus to waga. Frufa na wietrze i trzeba przypinać, a jak przypinam to robią się dziury... Ale służy wiernie już z 8 lat. Łatwo się brudzi, łatwo się zamiata i pierze. Na wietrze i słońcu schnie błyskawicznie. Mamy jeszcze kawałek sztucznej trawki (jakieś 1x2 metry chyba) i z tej trawki jestem bardzo zadowolona. Kładę przed wejściem do kampera i zanim tam wejdę wytrę buty porządnie co jest pożądane na piaszczystym terenie albo jak trochę popada na świeżo skoszonym trawniku. A taki mały kawałek też łatwo wysuszyć czy wytrzepać. Ale na większymetraż trawki chyba bym się nie zdecydowała bo ciężkie cholerstwo i zajmuje dużo miejsca. No ale co kto lubi. Wszystko i tak wyjdzie w praniu i każdy sam metodą prób i błędów z czasem  znajdzie idealne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 23:15, effka69 napisał:

Od lat mamy Safari. Nie będę za bardzo zachwalać bo chyba jedyny jej plus to waga. Frufa na wietrze i trzeba przypinać, a jak przypinam to robią się dziury... Ale służy wiernie już z 8 lat. Łatwo się brudzi, łatwo się zamiata i pierze. Na wietrze i słońcu schnie błyskawicznie. Mamy jeszcze kawałek sztucznej trawki (jakieś 1x2 metry chyba) i z tej trawki jestem bardzo zadowolona. Kładę przed wejściem do kampera i zanim tam wejdę wytrę buty porządnie co jest pożądane na piaszczystym terenie albo jak trochę popada na świeżo skoszonym trawniku. A taki mały kawałek też łatwo wysuszyć czy wytrzepać. Ale na większymetraż trawki chyba bym się nie zdecydowała bo ciężkie cholerstwo i zajmuje dużo miejsca. No ale co kto lubi. Wszystko i tak wyjdzie w praniu i każdy sam metodą prób i błędów z czasem  znajdzie idealne rozwiązanie

Ja mam 3 lata Safari, jestem mega zadowolony i pozwolę się nie zgodzić z paroma stwierdzeniami:

1. "Frufa na wietrze i trzeba przypinać" - oczywiście jak każda lekka podłoga nie przypięta będzie fruwać, jeśli nie ma pełnych ścian lub nie jest obstawiona dobrze meblami z każdej strony, albo nie przypięta. Nie można tego oceniać jako wady tej konkretnej podłogi.

2. "a jak przypinam robią się dziury" - jeśli dziurawisz szpilkami bezpośrednio to oczywiście, że robią się dziury. Od tego są klipsy.

3. "Łatwo się brudzi" - ja tego absolutnie nie zauważyłem. Wszystko co się wyleje, znika po przetarciu, mokre chusteczki załatwiają 99% "wypadków", ale zaznaczam, że my chodzimy po wykładzinie na bosaka - buty zawsze zostają poza wykładziną, więc nie nanoszę na nią dziadostwa.

Ale w związku z tym, że zanakupiłem nowe zadaszenie i podłoga jest ciut za krótka, mam pytanko do Was - czy użytkuje ktoś podłogę podobną do Safari, ale o wymiarach 450x250 (Safari jest tylko albo 4 albo 5 m, a 4 to u mnie teraz za mało, a 5 za dużo)?

Ja znalazłem coś takiego - ma może ktoś takie cóś?:

https://allegro.pl/oferta/wykladzina-mata-podloga-przedsionka-250-x-450cm-8387822721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę lat Aerotexa.  Cieplutki, super się dopasowuje do podłoża ale niestety ciężki i łatwo się brudzi. Za to fatalnie się czyści.

Teraz kupiłem Safari. Pierwsze wrażenie niezbyt pozytywne. Cienkie to i nieprzyjemne w dotyku. Za to leciutkie.

Przy pierwszym użyciu pojawiły się jednak plusy. Łatwo rozłożyć, praktycznie się nie brudzi i w kontakcie z gołą stopą wcale nie jest jednak jakieś be.

Jedyny minus jaki się pojawił to fakt, że wystarczy lekko wilgotna ziemia czy trawa pod spodem i wilgoć przechodzi na wierzch pod naciskiem stopy. Więc nóżki wilgotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.08.2019 o 08:26, Zulos napisał:

Ja znalazłem coś takiego - ma może ktoś takie cóś?:

Ja mam taką, chyba bardzo podobna:

https://allegro.pl/oferta/wykladzina-mata-podloga-do-przedsionkow-250x300-cm-6896637170?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=N2ZhNzk3OTUtYzgxYi00ZDk3LTk5NzMtY2E3MTIxNTdlZDgwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=922a8dee-2387-4286-a9af-bc0efa5a3180

Jest kapitalna lekka jak piórko, w dotyku stopy przyjemna, nie chłonie wody, łatwo się sprząta miotłą na kiju, pranie w pralce bezproblemowe. 

Ta z Twojego linka ma już widzę, ja nie wiedziałem że jakiś producent już takie coś zastosował, ale zrobiłem sam jakiś czas temu, na każdym rogu, ale i w kilku potencjalnych miejscach postawienia stolika i przybicia go szpilami (dzieci i pies wysokości stolika ;) ) ! 

 

473DE1C3-A635-4AEE-9B9B-A4099F8ED80D (1).jpeg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.