Skocz do zawartości

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej


liwiusz333

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.06.2020 o 07:58, marshall28 napisał:

Ma ktoś może sprawdzony środek do czyszczenia maty Arisol ?

Nie wiem, czy nada się do Arisola ale używałem ostatnio płyn Tenzi do plandek

image.png.b1531d2ef0d1194023a8c169f265e1fc.png

i plamy schodziły doskonale.

Do czyszczenia użyłem pianownicy a potem całość nakładką myjki ciśnieniowej do mycia kostki i efekt okazał się zaskakujący bo puściły największe plamy.

IMG_20210501_144330.thumb.jpg.581a3c3ca3d49ea51ea263f38f248c9d.jpg

IMG_20210501_145229.thumb.jpg.42077bb4feb63f10428254676b641e3b.jpg

IMG_20210501_145245.thumb.jpg.6df6dcaa62ad4919665b2748465c859e.jpg

Nie wiem jednak jaką mam podłogę, bo otrzymałem w spadku.

Może ktoś rozpozna co to za produkt?

IMG_20201231_114359.thumb.jpg.652b0cf63a2017bf0264b20dd1ff4e99.jpg

Bardzo mocna i dość sztywna o gramaturze 11kg/24m2 = około 460g/m2

Nie mogę znaleźć lepszych zdjęć splotu ale wygląda jak Isabella Bolon jeśli tak jest, to jest wykonana z winylu.

Zastanawiam się również, czy nie przeciąć tej podłogi na dwa kawałki, bo jest pod wymiar przedsionka, my go raczej nie będziemy używali a markiza ma tylko 4 m. Obsługa tak wielkiej podłogi jest trochę upierdliwa. Z drugiej strony, może podłoga w tak dużym kawałku jest dość cennym produktem i lepiej ją sprzedać a kupić mniejszą.

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podczas ostatniego wyjazdu(a zarazem debiutanckiego z przyczepa) ,mielismy dzialke z dosyc grubym tluczniem.I tak myslalem,ze cienka mata niewiele by tu pomogla.

finalnie kupilem maty puzle

acjZZ3.jpg

60x60cm,grubosc 1 cm....jak to sie bedzie spisywac,sam jestem ciekaw...ale mam nadzieje ze dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Oizo76 napisał:

Podczas ostatniego wyjazdu(a zarazem debiutanckiego z przyczepa) ,mielismy dzialke z dosyc grubym tluczniem.I tak myslalem,ze cienka mata niewiele by tu pomogla.

finalnie kupilem maty puzle

acjZZ3.jpg

60x60cm,grubosc 1 cm....jak to sie bedzie spisywac,sam jestem ciekaw...ale mam nadzieje ze dobrze.

Wydaje mi się, że możesz mieć z tym lekkie problemy. Jeżeli te puzzle ułożysz na idealnie płaskim podłożu np. kostka, to tak będziesz zadowolony, ale na podłożu nierównyn gdzie na jednym metrze kwadratowym będziesz miał nierówności to cię szlag trafi jak będą ci się te puzzle wypinać na łączeniach. Sam użytkuje takie puzzle na swojej siłowni i wiem jak się zachowują kiedy po nich chodzisz itd. Dla sprawdzenia możesz rozłożyć jedno opakowanie na byle jakiej trawie i spróbuj po tym chodzić.

Edytowane przez Niunius07 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.05.2021 o 12:43, Niunius07 napisał:

Wydaje mi się, że możesz mieć z tym lekkie problemy. Jeżeli te puzzle ułożysz na idealnie płaskim podłożu np. kostka, to tak będziesz zadowolony, ale na podłożu nierównyn gdzie na jednym metrze kwadratowym będziesz miał nierówności to cię szlag trafi jak będą ci się te puzzle wypinać na łączeniach. Sam użytkuje takie puzzle na swojej siłowni i wiem jak się zachowują kiedy po nich chodzisz itd. Dla sprawdzenia możesz rozłożyć jedno opakowanie na byle jakiej trawie i spróbuj po tym chodzić.

Masz racje,zobaczymy jak to sie sprawdzi.

jak cos bedzie nie tak,dokupie podloge/dywan dedykowany do mojego przedsionka.Poki co mam jeszcze carpet z namiotu,mysle ze przykryje 2/3 podlogi.

 

Jutro wyjazd-Walia wzywa,okaze sie zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem uchwyty do podłogi Isabella i okazało się, że to zestaw "zrób to sam".

IMG_20210521_174511.thumb.jpg.d391df0177c358558b8b283b75abfd04.jpg

Ponieważ nie ma instrukcji a sam prawie odruchowo pozbyłem się jednej z części, zamieszczę krótką relację z montażu dla potomnych. Szczególnie, że są dostępne filmiki na których są tylko dwie części.

Ten zestaw to 4 uchwyty i każdy sklada się z 3 części

IMG_20210521_174910.thumb.jpg.9968d998ea401580e61824930359e620.jpg

tą środkową maleńką

IMG_20210521_174954.thumb.jpg.f0c299f21ac22f3344140c24f223f404.jpg

umieszczamy w odpowiednich gniazdach i tak powstaje "szczęka" chwytająca podłogę

IMG_20210521_175006.thumb.jpg.1158bcda9305471dfc2862cd9f9cb7b4.jpg

na to nasuwamy ostatnią część klinującą

IMG_20210521_175248.thumb.jpg.6182a222499dd0ed77b1c86a0822fe3f.jpg

Klin po nałożeniu uchwytu na podłogę, powinien być tak dociągnięty aby o niego zaczepić szpilkę (tak jak na powyższym zdjęciu ostatnia "żabka").

Po złożeniu, całość jest ruchoma ale trwale połączona, w takim sensie, że się nie rozczłonkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej, potrzebuję coś do przedsionka Isabella w rozmiarze niestety niestandardowym bo 3x5m znalazłem matę Arisol ale nie wiem bo widzę że zdania są podzielone, są jakieś inne w takim wymiarze ?? Czy jednak Arisol będzie ok?

Znalazłem jeszcze eurotrail: 

https://mpcamp.pl/pl/p/Wykladzina-do-przedsionka-Multi-Carpet-300x500cm-EuroTrail/41943

Arisol:

https://allegro.pl/oferta/wykladzina-przedsionka-mata-podloga-300x500-cm-10634512277

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że teraz dopiero piszesz, a masz coś więcej do powiedzenia czym się różni od arisola? Masz porównanie?? I w tym linku nie ma tego rozmiaru..

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Klimator napisał:

Szkoda że teraz dopiero piszesz, a masz coś więcej do powiedzenia czym się różni od arisola? Masz porównanie?? I w tym linku nie ma tego rozmiaru..

Bolona mam kilkanaście lat i złego słowa nie powiem. Żadnych dziur od krzeseł czy też przetarć i dalej jest w znakomitej kondycji. 

Arisol-a kupiłem do drugiej przyczepy i nie za bardzo mi przypasowała. Jest bardziej sztywna żeby nie powiedzieć plastykowa w porównaniu z Bolonem co nie oznacza ,że szybciej polegnie . Bolon bardziej jest taki elastyczny (winyl)  fajnie się ją układa i po paru dniach nie widać jak był "łamany" przy zwijaniu. 

Dodam ,że zawsze było podłoże trawiaste bo pewnie szybciej "zużyjemy" wykładzinę np. na kamieniach.

Musisz śledzić i pewnie uzupełnią rozmiary ja swoją kupiłem w ProCampie.

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.