Jump to content
benio454

Norwegia

Recommended Posts

benio454

Witam kolegów kupiłem przyczepkę izamierzam sie wybrać do norwegi, czy ktoś ma jakieś fajne trasy i miejsca gdzie sie udać z przyczepom za odpowiedzi z gury dziekuje,,,,

post-15949-0-44647600-1389645552_thumb.jpg

Cezarr

Też mam taki plan z tym że nie sama Norwegia, jestem ciekawy co koledzy podpowiedzą :hmm:

Czech

Piękne miejsce  i ciekawe okolice na wycieczki :

- Geiranger - fiordy, drogi "Trolów" i "Orłów"  http://www.norwegofil.pl/atrakcje/niezwykle-miejsca/geiranger-krol-fiordow.html

- akwarium w Alesund - widzę, że jesteś wędkarzem więc koniecznie trzeba być

http://nortus.pinger.pl/m/1633855

Byłem na tym kempingu - http://www.sande-camping.no - Kemping położony na terasach, nad turkusowym jeziorem wśród gór - coś jak Morskie Oko, tylko bez porównania większe. 

Z tego kempingu można się udać na pieszą wycieczkę górską : Skala 1848 m n.p.m. ,  jak również wybrać się na koniec jeziora i oglądnąć fragment lodowca.

Byłem tam 10 lat temu, ale od tego czasu nie znalazłem piękniejszego miejsca w Europie - to jak świat z bajki - polecam.

Edited by Piotrek (see edit history)

Heniekag

Witam kolegów kupiłem przyczepkę izamierzam sie wybrać do norwegi, czy ktoś ma jakieś fajne trasy i miejsca gdzie sie udać z przyczepom za odpowiedzi z gury dziekuje,,,,

Jeśli cokolwiek chcesz się naprawdę dowiedzieć to poświęć trochę czasu i przejrzyj to co już jest na forum. Później określ mniej więcej co chcesz zobaczyć, ile czasu chcesz na ten wyjazd poświęcić i zadawaj jakieś konkretne pytania. Nikt Ci raczej nie zaplanuje wyjazdu - musisz to zrobić sam a ewentualnie może ktoś Ci coś doradzi co powinieneś zmienić, na co zwrócić uwagę na swojej trasie.

No i przepraszam ale zwróć proszę uwagę jak piszesz - ja Twoje pytanie wziąłem za żart - mimo to, że sam mam bardzo duże problemy z poprawną pisownią.

Volvex

Witam

Moją pierwszą podróż zagraniczną zaraz po zakupie przyczepki zrealizowałem właśnie do Norwegii. W skrócie to plan obejmował pozwiedzanie fiordów, Drabiny Trolli, Trasy Atlantyckiej /Kristiansund/, Trondheim i powrót drogą lądową /Szwecja-Dania mostem/,Malmo,Kopenhaga, później prom do Niemiec i do domu. Łączny czas wycieczki trzy tygodnie w składzie 2+2 przyczepka Adria holownik Land Cruiser. Analizując różne trasy i warianty uwzględniając miejsce zamieszkania /Śląsk/ wybrałem następujący wariant; autostradą z Katowic do University Danfoss w Danii /Nordborg/ jeden dzień, potem północ Danii Hirsthals tam nocleg i rano promem do Stavanger /około 12 godzin/ a później już tylko zwiedzanie leniuchowanie i moc niezapomnianych atrakcji. Skupię się tu na promie gdyż planując wycieczkę należy rozważyć mój wariant. Przeglądając rejsy i ich ceny u przewoźnika FIORD LINE zauważyłem,że co jakiś czas pomiędzy chorymi cenami trafiają się istne perełki. Ja na taką się załapałem i za powyższy zestaw pojazdów trzy osoby dorosłe + 1 zapłaciłem uwaga całe 30 euro - 6 miesięcy przed rejsem.Myślę iż do dzisiaj trafiają się u nich promocyjne ceny na tej trasie. My płynęliśmy w dzień więc odpadały ceny kabiny /istotne w kalkulacji/ wariant był o tyle świetny,że po podróży około 1400 km autostradą jest się już na promie i od następnego dnia wakacje w moim zdaniem najpiękniejszym rejonie Norwegii. Noclegi w większości na campingach  tylko i wyłącznie z powodu towarzyszącej nam załogi. Warunki do stania legalnego na dziko w Norwegii idealne. Ceny campingów były w 2010 roku na poziomie 70-100 zł za jednodniowy pobyt bez względu na standard campingu. Ceny wszystkiego innego ogólnie bardzo wysokie, ale zabierając ze sobą prowiant da się przeżyć.W naszym wypadku cenotwórcze były promy lokalne /płaci się za ilość osób + długość składu/ paliwo ceny jak u nas, reszta wstępy czy inne atrakcje bez restauracji do przyjęcia. Na przejazdy paliwo+promy+campingi /dom-dom/ wydałem około 3500 zł drugie tyle na przyjemności. Życzę udanych wakacji gdybyś potrzebował innych informacji to chętnie służę pomocą pisz na priva, zadzwoń lub przyjedź chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami .