Jump to content
benio454

Norwegia

Recommended Posts

benio454

Witam kolegów kupiłem przyczepkę izamierzam sie wybrać do norwegi, czy ktoś ma jakieś fajne trasy i miejsca gdzie sie udać z przyczepom za odpowiedzi z gury dziekuje,,,,

post-15949-0-44647600-1389645552_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cezarr

Też mam taki plan z tym że nie sama Norwegia, jestem ciekawy co koledzy podpowiedzą :hmm:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czech

Piękne miejsce  i ciekawe okolice na wycieczki :

- Geiranger - fiordy, drogi "Trolów" i "Orłów"  http://www.norwegofil.pl/atrakcje/niezwykle-miejsca/geiranger-krol-fiordow.html

- akwarium w Alesund - widzę, że jesteś wędkarzem więc koniecznie trzeba być

http://nortus.pinger.pl/m/1633855

 

Byłem na tym kempingu - http://www.sande-camping.no - Kemping położony na terasach, nad turkusowym jeziorem wśród gór - coś jak Morskie Oko, tylko bez porównania większe. 

Z tego kempingu można się udać na pieszą wycieczkę górską : Skala 1848 m n.p.m. ,  jak również wybrać się na koniec jeziora i oglądnąć fragment lodowca.

Byłem tam 10 lat temu, ale od tego czasu nie znalazłem piękniejszego miejsca w Europie - to jak świat z bajki - polecam.

Edited by Piotrek (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heniekag

Witam kolegów kupiłem przyczepkę izamierzam sie wybrać do norwegi, czy ktoś ma jakieś fajne trasy i miejsca gdzie sie udać z przyczepom za odpowiedzi z gury dziekuje,,,,

Jeśli cokolwiek chcesz się naprawdę dowiedzieć to poświęć trochę czasu i przejrzyj to co już jest na forum. Później określ mniej więcej co chcesz zobaczyć, ile czasu chcesz na ten wyjazd poświęcić i zadawaj jakieś konkretne pytania. Nikt Ci raczej nie zaplanuje wyjazdu - musisz to zrobić sam a ewentualnie może ktoś Ci coś doradzi co powinieneś zmienić, na co zwrócić uwagę na swojej trasie.

No i przepraszam ale zwróć proszę uwagę jak piszesz - ja Twoje pytanie wziąłem za żart - mimo to, że sam mam bardzo duże problemy z poprawną pisownią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Volvex

Witam

 

Moją pierwszą podróż zagraniczną zaraz po zakupie przyczepki zrealizowałem właśnie do Norwegii. W skrócie to plan obejmował pozwiedzanie fiordów, Drabiny Trolli, Trasy Atlantyckiej /Kristiansund/, Trondheim i powrót drogą lądową /Szwecja-Dania mostem/,Malmo,Kopenhaga, później prom do Niemiec i do domu. Łączny czas wycieczki trzy tygodnie w składzie 2+2 przyczepka Adria holownik Land Cruiser. Analizując różne trasy i warianty uwzględniając miejsce zamieszkania /Śląsk/ wybrałem następujący wariant; autostradą z Katowic do University Danfoss w Danii /Nordborg/ jeden dzień, potem północ Danii Hirsthals tam nocleg i rano promem do Stavanger /około 12 godzin/ a później już tylko zwiedzanie leniuchowanie i moc niezapomnianych atrakcji. Skupię się tu na promie gdyż planując wycieczkę należy rozważyć mój wariant. Przeglądając rejsy i ich ceny u przewoźnika FIORD LINE zauważyłem,że co jakiś czas pomiędzy chorymi cenami trafiają się istne perełki. Ja na taką się załapałem i za powyższy zestaw pojazdów trzy osoby dorosłe + 1 zapłaciłem uwaga całe 30 euro - 6 miesięcy przed rejsem.Myślę iż do dzisiaj trafiają się u nich promocyjne ceny na tej trasie. My płynęliśmy w dzień więc odpadały ceny kabiny /istotne w kalkulacji/ wariant był o tyle świetny,że po podróży około 1400 km autostradą jest się już na promie i od następnego dnia wakacje w moim zdaniem najpiękniejszym rejonie Norwegii. Noclegi w większości na campingach  tylko i wyłącznie z powodu towarzyszącej nam załogi. Warunki do stania legalnego na dziko w Norwegii idealne. Ceny campingów były w 2010 roku na poziomie 70-100 zł za jednodniowy pobyt bez względu na standard campingu. Ceny wszystkiego innego ogólnie bardzo wysokie, ale zabierając ze sobą prowiant da się przeżyć.W naszym wypadku cenotwórcze były promy lokalne /płaci się za ilość osób + długość składu/ paliwo ceny jak u nas, reszta wstępy czy inne atrakcje bez restauracji do przyjęcia. Na przejazdy paliwo+promy+campingi /dom-dom/ wydałem około 3500 zł drugie tyle na przyjemności. Życzę udanych wakacji gdybyś potrzebował innych informacji to chętnie służę pomocą pisz na priva, zadzwoń lub przyjedź chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...