Skocz do zawartości

Certyfikaty gazowe


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Być może nie rozumiemy się do końca ale to nie miejsce na tłumaczenie sobie swoich racji.

 

Jasne, lepiej postawić wszystkich przed faktem dokonanym, niż dyskutować, no brawo, brawo.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Niemczech kosztuje sprawdzenie gazowe z plakietka od 26€ do 30€, zalezy gdzie sie robi, jest pelno warsztatow ktore sie tym zajmuje, ale przewaznie robi sie odrazu z TüV-em.

Obowiazkowe jest dla kamperow, dla przyczepek dobrowolne... przy przyczepkach jedynie do czego moga sie doczepic w instalacji gazowej to to ze ma sie weze powyzej 10-lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając gorliwość naszych mądrali u nas będzie dla wszystkich, a węże do 3 lat. :hmm:

A ile kontroli można będzie robić, a mandatów ile...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek l, Strasznie widzę masz optymistyczne nastewienie do życia w dniu dzisiejszym. :hmm: Spokojnie u nas wszystko ma planowane opóźnienie, więc nic tak szybko nie da się uchwalić. Najpierw musi w porządku obrad się znaleźć, później zgłosi się formalny wniosek, czy można okno w sali otworzyć i tak to jakoś zleci jeszcze przez jakiś czas. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Ryszard, u nas ustawodawstwo trwa strasznie długo, za to jak już coś uchwalą,

to się okazuje, że głupiej to już nie można było. :hmm:

 

Pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule nie podano żadnych statystyk ile to sprzętów kempingowych uległo awari na skutek niesprawności instalacji. Zgadzam się, że instalacja gazowa powinna podlegać sprawdzeniu.I tak diagnosta dokonujący przeglądu w ramach tych 78 zł powinien sprawdzić przewody gazowe(podobnie jak w autach LPG).Natomiast lekkie przyczepy sprawdzamy podczas 1 przeglądu. I co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że instalacja powinna byc sprawdzana i to za każdym przeglądem (oczywiście w ramach tych 78zł) - ostatnio dokonując przeglądu sam poprosiłem diagnostę o tę usługę i zrobił to bez szemrania -bez żadnej dopłaty :hmm: (sprawa ta chodziła mi po głowie od samego zakupu ) - teraz po prostu lepiej się czuję :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies ktos napisal ze niedlugo beda nam sprawdzac grile gazowe :hmm:

 

A za jakiś czas pewnie wymyślą następne tablice ostrzegawcze bo przecież przewozimy niebezpieczny materiał wybuchowy w postaci nabitych butli gazowych :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

temat gazu nie jest prosty w naszym buszmeńskim społeczeństwie.

Pokutuje jeszcze kult sznurka i drutu.

W zeszłym roku miałem do czynienia z właścicielem firmy KENA z Wrocławia.Czynny karawanignowiec i dealer.

Puścił w prasie dla ludzisków reklamę.Darmowy,słownie D A R M O W Y przegląd instalacji gazowych w kampingach.Wrocław duży jest więc wiary powinno być ze dwa kilometry w kolejce do badania.Prawda?

Zgadnijcie ilu przyjechało skorzystać z darmochy i możliwości sprawdzenia bezpieczeństwa własnego zadku???? Ilu ????

N I K T. pozostawiam to bez komentarza :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że instalacja powinna byc sprawdzana i to za każdym przeglądem (oczywiście w ramach tych 78zł) - ostatnio dokonując przeglądu sam poprosiłem diagnostę o tę usługę i zrobił to bez szemrania -bez żadnej dopłaty :hmm: (sprawa ta chodziła mi po głowie od samego zakupu ) - teraz po prostu lepiej się czuję :hmm:

 

No właśnie, okazuje się, że jak ktoś ma potrzebę sprawdzenia, to jest to możliwe i bezbolesne.

Zatem co planuje nasz dzielna " Caravaningowa Grupa Bezpieczeństwa " ?.

Bo jak nie wiadomo o co chodzi....

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota i jeszcze raz głupota ! Instalacja powinna być sprawna , co do tego nie mam wątpliwości i Osobiście mogę swoja Niewiadkę poddać kontroli choćby dzisiaj i wiem ze jest lepiej wykonana od każdej instalacji fabrycznej / nawet tej Germańskiej / Przyczepka to nie samochód gdzie sie wsiada i jedzie i bardzo dużo ludzi zapomina o sprawdzeniu jego potrzeb . karawanignowiec to zazwyczaj fanatyk który nie dopuści do nieszczelności w swojej kochance . Niemcy w większości jeżdżą na ,,wypożyczałkach,, i tam trzeba to wszystko kontrolować . Instalacja powinna być sprawdzana podczas bieżących rocznych przeglądów a nie do wypasania dodatkowymi kosztami użytkowników przyczepek .

 

Cała sytuacja sprowadziła mnie do refleksji . ! Praktycznie kuchenka gazowa w środku , nie jest mi potrzebna i chyba to wszystko wypierniczę i nakleję sobie z tyłu naklejkę ,, UWAGA BEZ GAZU ,, Będzie to jeszcze jeden pzyczynek dla wykonania certyfikatu dla tego typu przyczepek !

 

Na namiotach proponuję naklejke - GAZOWY - lub BEZ GAZOWY - przecież butla , kawałek węża i palnik to tez instalacja !

 

Naszym mądralikom zanim popatrzą na zachód proponuje palnąć sobie dwie naklejki . Jedna na czole a drugą na d--e .

Nie zawsze co Niemieckie to mądre , a nawet wręcz odwrotnie ! / Z pełnym szacunkiem dla narodu Niemieckiego /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś okazję spać koło gościa któremu w nocy płonęła przyczepa.Byłem dosyć daleko więc akurat mnie za bardzo nie przypiekło.Prowizorki w elektryce zawiodły.Nie było za wesoło.A co by było jakby to był jakiś "Adam Słodowy" od gazu.BUM.

Tu raczej nie ma powodu do żartów.Przesadzać nie ma co ale jaka jest mentalność w narodzie to widać było na przykładzie wrocławskim. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.