Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać Saab 9-3 2.0T na LR Freelander


liwiusz333

Rekomendowane odpowiedzi

 Kia Sportage to z opinii znajomych użytkowników nie polecam

 

Ok Tom - przyłapałeś mnie ;-) DMC rządzi.

Ale i tak chciałbym poznać przyczyny słabych opinii o tym samochodzie. Coś się psuje? Albo inny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę bawię się ze znajomymi autkami 4x4 i tymi bardziej 4x4 i mniej. 

Jeśli chodzi o LR Freelander'a to radzę odpuść i nie myśl o tym aucie. Są tanie, nawet te oryginalnie wyprodukowane z kierownicą po "właściwej" stronie. Silniki jak silniki najlepsze nie są, ale tu jeszcze wada jest bardzo długi wał na którym szybko wyrabiają się łozysk ana podporach, a wtedy trzeba wymienić cały wał. Oczywiście można przerobić i mieć wymienne łożyska. Kosztuje to około 1000zł ale trzeba co jakiś czas włazić i wymienić te łożyska - a nie każdemu się chce. Dlatego też wiele tych aut ma zdemontowany tylny wał i mają napęd na przednią oś. Poza tym w pierwszej generacji tych aut bardzo słaba była elektryka (czyt. awaryjna). To co pisze to zebrane informacje od 3 znajomych którzy maja takie autka w różnych rocznikach i generacjach - mi się podobał i dlatego pytałem... i zrezygnowałem z zakupu.

 

Kia Sportage IIgen- małe autko. Nie wiem jakie ma DMC ale to malutkie autko. Kumpel ma taką kijankę z benzynowym silnikiem w gazie. Pali mu w mieście 15l LPG /100km ale ma napęd tylko na przód. Bagażnik mały, dla 3 osób może być od biedy.

 

Tradycyjny LR Discovery - to są sprawdzone fajne autka. Ale niestety - każde fajne autko z napędem 4x4 musi palić. 

Ja kupując auto dla rodziny z napędem 4x4 i takie którym nie bał bym się przejechać po czymś więcej niż tylko mokre liście to byłby jeep grand cherokee koniecznie z benzynowym motorem bo diesle się tam nie sprawdzą. Ale niestety to ciągnie za sobą dość duże koszta paliwa i dlatego na razie mam xsarę picasso :)

 

Jak podoba ci się c4 to kup c4 grand picasso z motorem 2.0. Są w wersji ze skrzynią manualną. Tym i pociągniesz i rodzinkę fajnie powozisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Jeśli chodzi o LR Freelander'a to radzę odpuść i nie myśl o tym aucie. Są tanie, nawet te oryginalnie wyprodukowane z kierownicą po "właściwej" stronie.

 Potwierdzam - tak szczęsliwego człowieka jak mój kumpel, kiedy udało mu się sprzedać freelandera dawno nie widziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.