Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać Saab 9-3 2.0T na LR Freelander


liwiusz333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Walczę obecnie z małym dylematem.

Mam przyczpekę o DMC 1380kg i ciągam ją sobie C4 Picasso 1,6 HDI, który jest naszym rodzinnym autkiem. Ale jak to Citroen potrafi mieć czasami trochę problemów. Generalnie daje rade, ale podczas manewrowania z przyczepką oraz ruszania i zatrzymywania w korkach sprzęgło zaczyna dawac o sobie znać, po prostu smierdzi. Nie chce zamieniac przyczepki na mniejsza, bo ją lubię. Czyli muszę zrobic jakiś ruch z holownikiem(ami).

Mam jednocześnie Saaba 9-3 Aero 2.0 T (175KM) w wersji kabrio z roku 2001. To autko służy mi do dojeżdżania do pracy, itp.

Citroena nie zamienię.

Myślę nad tym, żeby albo dostosować Saaba (zamonotwac hak) albo zamienić go na inne autko. Mam prawko jazdy tylko B, czyli rozglądałem się za autkami o dmc do 2100kg, tak żeby zostało mi wystarczająco rezerwy na przyczepkę.

Zwróciłem uwagę na Freelandera oraz na Kia Sportage. Mógłbym ewentualnie dopłacić trochę do interesu (wymiany autka), ale nie powiem abym o tym marzył.

Wiem, że Saab da radę. Po zamianie na ww. modele zyskałbym na przestronności, ale niekoniecznie na jakości.

Co o tym sądzicie? Czy jest w ogóle sens bawić się w taką zamianę?

Może jest ktos kto holuje przyczepkę podobnym Saabem?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Walczę obecnie z małym dylematem.

Mam przyczpekę o DMC 1380kg i ciągam ją sobie C4 Picasso 1,6 HDI, który jest naszym rodzinnym autkiem. Ale jak to Citroen potrafi mieć czasami trochę problemów. Generalnie daje rade, ale podczas manewrowania z przyczepką oraz ruszania i zatrzymywania w korkach sprzęgło zaczyna dawac o sobie znać, po prostu smierdzi.

..................................................

Dwumasę masz w nim?

Jeśli tak to może wstawić normalne wzmocnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ciągasz przyczepy często, więc załóż hak do Saba i nie kombinuj.Dość dużo jeździ Freelanderów po przekładkach z anglika z nie oryginalnymi maglownicami (dużo pisania do tłumaczenia dlaczego). Co do Kia Sportage to z opinii znajomych użytkowników nie polecam. Dobrym autem w tym segmencie byłaby Toyota Rav 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ciągasz przyczepy często, więc załóż hak do Saba i nie kombinuj.Dość dużo jeździ Freelanderów po przekładkach z anglika z nie oryginalnymi maglownicami (dużo pisania do tłumaczenia dlaczego). Co do Kia Sportage to z opinii znajomych użytkowników nie polecam. Dobrym autem w tym segmencie byłaby Toyota Rav 4.

I honda CR-V też bym polecił .

 

Tego saba Liwiusz333 nie zamieniaj na żadne z wymienionych przez siebie, bo to nie jest dobry pomysł :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

OnionSkin - tak mam dwumasę. I nawet kiedys rozważałem wymianę sprzęgła. Ale auto było jeszcze do niedawna na gwarancji. Może to rozważę w przyszłości. Ale ja i tak chcę mieć drugie auto do przyczepy. By Citroen jest rodzinnym autem i na codzień jest używany przez żonkę. A ja chce mieć mozliwość robienia weekendowych, i nie tylko wypadów, niekoniecznie z żonką. Bo jej nie zawsze się chce.

 

kmtaxi - jezeli chodzi o problemy z Freelanderami, przeróbki anglików i inne usterki to też dośc dużo się naczytałem na forum ale i tak podoba mi się to auto w pierwszej generacji i magia Land Rovera tez robi swoje.

 

Przemo.D - takie właśnie jasne rekomendacje chciałbym usłyszeć. W głębi duszy jestem przekonany, że ta zamiana nie miałaby sensu. Jeszcze jakbyś tylko mógł nieco rozwinąć dlaczego to nie jest dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...................................

Zwróciłem uwagę na Freelandera oraz na Kia Sportage.

...........................

 

Są jeszcze do obczytania co to jest:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Peugeot_4007

http://pl.wikipedia.org/wiki/Peugeot_4008

 

Robione w Japonii- może się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwiusz tym kabrio chcesz z nami na wakacje jechać?? 

:bzik:

Dzięki za komentarz Miodzio. Bo się "walnąłem". Mam nie kabrio, ale coupe. Niestety też trzydrzwiowy. Poza tym dziewczyny ślizgają sie na skórze z tyłu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ciągasz przyczepy często, więc załóż hak do Saba i nie kombinuj.Dość dużo jeździ Freelanderów po przekładkach z anglika z nie oryginalnymi maglownicami (dużo pisania do tłumaczenia dlaczego). Co do Kia Sportage to z opinii znajomych użytkowników nie polecam. Dobrym autem w tym segmencie byłaby Toyota Rav 4.

 

Zapomniałeś dodać, że jak kupi dobrze przełożonego albo niezajechanego europejczyka to pojeździ.

Z silnikiem TD4: MW to 2080kg a DMC  przyczepy 2000kg. Napęd na 4, fajnie się jedzie i nie czujesz ciężaru przyczepy kiedy ruszasz ze skrzyżowania.

Szału może nie robi wyglądem wewnętrznym ale dla niewymagających wystarczy. Zresztą ja uważam, że zawsze można zmienić na inne... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapomniałeś dodać, że jak kupi dobrze przełożonego albo niezajechanego europejczyka to pojeździ.

Z silnikiem TD4: MW to 2080kg a DMC  przyczepy 2000kg. Napęd na 4, fajnie się jedzie i nie czujesz ciężaru przyczepy kiedy ruszasz ze skrzyżowania.

Szału może nie robi wyglądem wewnętrznym ale dla niewymagających wystarczy. Zresztą ja uważam, że zawsze można zmienić na inne... :]

Dobrze przełożony Freelander to niestety wymieniona ściana grodziowa (tego nie robią, chociaż jest niesymetryczna) i oryginalna maglownica (za niezłą kasę), zakładają z Opla (mniejsza wytrzymałość). Mogę jeszcze wiele wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym ewentualnie dopłacić trochę do interesu (wymiany autka), ale nie powiem abym o tym marzył.

 

 

 

Panowie - jeśli porady mają być merytoryczne to zejdźmy na ziemię. Cena uzyskana ze sprzedaży Saaba 2001 r. nie pokryje nawet 30% kosztu Peugeota 4008 i nie zbliży się do połowy 4007. Nawet jeśli w tych procentach się odrobinę mylę, to absolutnie nie ma mowy o sprzedaży Saaba i dołożeniu nic albo "tylko trochę" i kupieniu 4007/5008 czy ich braci z innymi znaczkami. Liwiusz chce "ewentualnie trochę dopłacić", a nie dołożyć 2/3.

 

Ja wtrącając się do wątku chciałbym jedynie prosić o nieco więcej konkretów o Kia Sportage (poprzedniej generacji, jeśli ma mieć cenę porównywalną do Saaba). Czemu nie jest polecana? Na co narzekają znajomi użytkownicy? Te informacje mogą być pomocne autorowi wątku, bo na pierwszy rzut oka to Sportage 2.0 diesel jest fajnym autem do przyczepy. Ale może czegoś istotnego nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrącając się do wątku chciałbym jedynie prosić o nieco więcej konkretów o Kia Sportage (poprzedniej generacji, jeśli ma mieć cenę porównywalną do Saaba). Czemu nie jest polecana? Na co narzekają znajomi użytkownicy? Te informacje mogą być pomocne autorowi wątku, bo na pierwszy rzut oka to Sportage 2.0 diesel jest fajnym autem do przyczepy. Ale może czegoś istotnego nie wiem?

DMC tego auta jest powyżej 2100 kg a takiego auta szuka  liwiusz333

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.