Skocz do zawartości

Słowacja-Sturovo-kemping z basenami termalnymi


kielczanin

Rekomendowane odpowiedzi

Byliśmy chyba w 2007r. w Štúrovo na Autocamping TK VADAŠ  < zapraszam
Kemping przy basenach nie zrobił na nas jakiegoś wrażenia, taki sobie.

Štúrovo to takie senne miasteczko.

Pieszo dojdziesz do Esztergomi (Węgry) gdzie jest ładna starówka z bazyliką na górce nad Dunajem.
Statkiem (Dunaj) można zafundować sobie wycieczkę do Budapesztu i to wszystko.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

@kielczanin

To miło że szybko reagujesz.

Jeszcze dawniej koło Bratysławy zawsze nocowaliśmy na ogromnym kempingu (Senec) punkt A < na mapie

Przybliż oba punkty ... nasze byłe ulubione miejsce (A) niedaleko budynku sanitariatów.

Tu do dziś można przenocować w przyczepie z dostępem do sanitariatów w hotelu obok recepcji, nocowaliśmy.

 

Kemping w punkcie B omijaliśmy z powodu ceny, była 2 razy wyższa niż w Senec.

Żeby było taniej jeżdziliśmy zawsze senecką cestą ... odległe czasy. Teraz śmigamy tylko autostradami.

 

Nawet dziś ta cena w punkcie B < jest 2 razy niższa niż na kempingu Štúrovo ... porównaj.

 

Innymi słowy wejście na baseny w Štúrovo dziś jest bezpłatne poniważ cena jest zawarta w cenie opłaty za kemping.

W naszych wieloletnich wędrówkach z przyczepą pozbyliśmy się złudzeń. Nigdy nie wierzymy że coś jest bezpłatne.

 

Pozdrawiamy i zapraszamy do klikania, dowiesz się więcej...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem w Sturovie 5 razy mam tam znajomych . Sama miejscowość ma wiele polskich akcentów to tam odbyła się Bitwa pod "PARKANAMI" bo tak nazywała się ta miejscowość.A więc Sobieski jest dobrze znany. Miasteczko urokliwe leży na samej granicy z Wegrami, Granica na Dunaju. Po drugiej stronie mostu Miasteczko Esztergom z monumnetalną bazyliką to dla Węgrów nasze Gniezno. To dobra baza wypadowa do Budapesztu. Jest to najcieplejsze miejsce w Słowacji, w okolicznych miejscowościach winnice. Proszę pytać odpowiem myślę, że na większość pytań.

 

Poszukam fotek i je wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sam kamping to faktycznie jest rzekłbym normalny, dostajesz identyfikator, wjeżdżasz i stajesz gdzie chcesz, (czasem brak logiki w tym jak ludzie się ustawiają), ale na miejscu jest wszystko co jest potrzebne każdemu caravaningowcowi!!  W sezonie jest tu mnóstwo knajpek i barów, wesołe miasteczko i inne sklepiki. Zestaw obiadowy  to 6-7 Euro nawet w 4 gwiazdkowym hotelu Termal, wybierasz co chcesz. Ja w 2011 roku kiedy byłem tam ostatni raz za 4 osoby (2+2)  za pięć dni zapłaciłem 100 Euro. Czy to dużo?? uważam, że absolutnie nie, tym bardziej, że baseny w tej cenie, a tu jest naprawdę w czym wybrać: od basenu z chłodnieszą wodą tzw. sportowego poprzez duży bezpieczny  basen dla dzieci, basen ze sztuczną falą, basen z jak ja to mówie ze średnią wodą, po basen z Perlickovą wodą o temp  37,5 stopnia. Naprawdę ładne obiekty. Do tego dochodzą zjeżdżalnie, ale tu już płacisz na miejscu dodatkowo.Baseny są naprawdę świetne. Jest też kryty basen również w cenie pobytu. Znacie ceny wejśćna baseby w innych miejscach!!! Nie mówiąc o Bukovinie!!!???? Na terenie kąpieliska  (30 ha), są dwa zbiorniki tzw. ciepłe gdzie można powędkować. Jest również strefa dla naturystów ogrodzona płotem z trzciny. Dla mnie świetne miejsce, może dlatego, że za przewodnika miałem miejscowych znajomych, zjeździliśmy okolice i za każdym razem z tych pięciu zobaczyłem coś nowego.  Co kto lubi, ale ja uważam, że warto tam zajechać! Fotki mam w innym komputerze ale wieczorkiem je tu wkleję. Największy tłok jest w sierpniu, ogólnie jest dużo ludzi, ale miejsce jest zawsze teren jest naprawdę spory. Wejście przez elektroniczną bramkę, w jazd też kontrolowany. Jest bezpiecznie. A jeszcze jedno jest jednak dosyć głośno stąd należy rozkładać się jak najdalej od infrastruktury ( knaspki, dyskoteka, salony gier....itp)


A tu stronka kąpieliska i tego co jest na jego terenie

 

 

http://vadas.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu stronka kąpieliska i tego co jest na jego terenie

http://vadas.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=57   < jest to adres URL w "języku pogańskim"

@mikefoto

Zapraszam i zachęcam do klikania na "w górę" post # 4  < zerknij i czytaj w j. naszym = PL

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg za oknem przywołuje marzenia o wygrzewaniu się w ciepłym basenie. Oprócz Słowacji biorę pod uwagę oczywiście Węgry ale myślę ,że oba kraje zasługują na to by je odwiedzić. O wyborze oprócz warunków na kempingu i kosztów zadecyduje zapewne to czy będzie możliwość spędzić wspólnie czas z fajnymi ludźmi-bo o to przecież głównie chodzi w przygodzie karawaningowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżam wątek po 5 latach - był tam ktoś z Was może ostatnio?

Planuję majówkę Sturovo-Estergom.

Nie ma jeszcze cennika kempingu na ten rok - jakie były ceny w zeszłym roku i czy obejmowały aquapark?

Z informacji na stronie wynika, że sporo atrakcji jest otwartych od czerwca (zjeżdżalnie np. w zależności od pogody) - czy w związku ze stałym cennikiem na rok, w maju płaci się tyle samo, za połowę atrakcji??

Czy z Estergom płyną stateczki do Budapesztu, czy lepiej podjechać do Szentendre?

Będę wdzięczny za podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.