Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Yogi

Wydaje mi się że trochę przesadzasz jeśli nawet będzie 1mm luzu w otworach na śruby to jest chyba dopuszczalna odchyłka ale zaznaczyć nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Wydaje mi się że trochę przesadzasz jeśli nawet będzie 1mm luzu w otworach na śruby to jest chyba dopuszczalna odchyłka ale zaznaczyć nie zaszkodzi

Może przesadzam ...,  może  :hmm:

A jeśli będzie więcej niż 1 mm ? 

Fabrycznie montuje się oś i składa ramę na specjalnym stole montażowym, który zapewnia bardzo dokładne pokrycie wszystkich punktów mocowań itd.

Nie wiem, jakie są uwarunkowania podczas wymiany osi i jaki luz wyjdzie w danym przypadku, dlatego napisałem wcześniej o zadbaniu o stabilizację całości przed demontażem i oznaczenie. Chyba lepiej przesadzić w tą stronę, niż później zastanawiać się, jak będzie lepiej :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
erdis

Kristofer

Dzięki za cenne uwagi. Prace zamierzam wykonać w hali o równej betonowej posadzce. Do podparcia ramy zamierzałem użyć 4 kobyłek. w razie czego użyję 8.

Serwus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
inhalt

8 kobyłek podstawionych z głową na pewno da stabilizację. Ja nie wyobrażam sobie luzu 1 mm na osi. To jest dużo. A skutki nie będą widoczne od razu tylko po czasie.

Powodzenia w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

8 kobyłek podstawionych z głową na pewno da stabilizację. Ja nie wyobrażam sobie luzu 1 mm na osi. To jest dużo. A skutki nie będą widoczne od razu tylko po czasie.

Powodzenia w pracy.

O, właśnie !

Miałem to jeszcze dopisać, ale Kol. Inhalt mnie wyręczył, więc podkreślam te słowa, bo bardzo ważne :ok:

Między ramę, a kobyłki trzeba dać kawałki bardzo twardej gumy lub bardzo miękkiego drewna :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yogi

Nie  chodzi o luz który ma być na osi tylko o luz podczas montażu w otworach ramy i osi jeśli nie było by luzu to nawet śrub by nie można włożyć sądze  że  jeśli by oś musiała być idealnie w tym samym miejscu to zastosowali by jakieś kołki  lub jakieś stożki  na śrubach nakrętkach np tak jak w kole . Oczywiście   zgadzam się z dobrym  podstawieniem i zmierzeniem  rozstawu   nie zaszkodzi   ostrożność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yacek1969

Witam Kolegów.Właśnie wróciłem z urlopu i zauważyłem że przyczepka siedzi nisko(2000 km po Polskich drogach dało znać).

Czy w okolicy Poznania możecie polecić warsztat w którym wymienią mi gumy w wahaczach osi alko dmc 1300kg ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kogi

Ja tam nie wiem czy wystarczy tylko wymiana gum. Czytałem na forum o tym temacie i mowa jest o całkowitej regeneracji osi. Ja nie dawno wróciłem z Danii i stwierdziłem że buda troszkę krzywo stoi. Przed wyjazdem było ok. Prawa strona obniżyła się o około 1,5 cm i nie jest to wina amortyzatora czy krzywej podłogi w garażu. Wniosek, czeka mnie zimą regeneracja osi. I tak długo wytrzymała, 27 lat. Na polskich drogach 6 lat.

Edytowane przez Kogi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bruum

Witam!

Może robi to ktoś dobrze w Warszawie lub na wschód od niej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Mam taką oś i z lewej strony zauważyłem jakiś wyciek. Organoleptycznie jakiś smar. Kalamitki po 2 szt na stronę. Czy to oznacza jakiś problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz

W Hobby Delta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

No taką mam jak wszedłem pod budkę. Na bębnach pisze knott. Nie czytałem z osi tabliczki jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52
post-15177-0-73427500-1493987187_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

W Hobby Delta?

Dokładnie, masz rację - BPW nie produkuje osi o tej nazwie.

No taką mam jak wszedłem pod budkę. Na bębnach pisze knott. Nie czytałem z osi tabliczki jeszcze

Fotka nie pokazuje nic, poza tabliczką.

Jeśli Twoja oś ma lekkie wygięcie w kształcie V, to prawdopodobnie masz oś "Rondo Vᵗᵉᶜ".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Banan

Witam Wszystkich.

Proszę o pomoc.

Moja przyczepa przechylona jest na jeden bok. Osoba zajmująca sie na stałe regeneracją osi, po ogledzinach stwierdziła że jest to oś "delta" i tego na swojej prasie nie naprawi. Szukałem w całej Polsce i nie tylko. Wszędzie to wygląda bardzo słabo.

W jednej firmie, Pan z obsługi bardzo się zaangazował (za co bardzo dziękuję) i po wielu dniach poszukiwania napisał:

"Wyczerpałem już wszystkie możliwości odnalezienia osi w celu jej wymiany. Niestety nie posiada jej na stanie ani producent osi BPW, ani producent przyczep Hobby.

Zatem jedyną możliwością jest znalezienie firmy, która jest w stanie naprawić oś, lub wymiana całego podwozia."

Zatem moje pytanie:

- czy znacie firmę, która zregeneruje taką oś?

- czy wiecie może kto może sprzedać takie podozie?

PS Żal jest mi sprzedawać tej przyczepki za bezcen na części :-(

taliczka oś.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi