Jump to content

Caravalair

kapete
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś jest posiadaczem CARAVELAIR (BRASILIA 375 TD) mam kilkka pytanek do użytkownikow tej marki.

Pozdrawiam

Przede wszystkim, ma ogrzewanie TRUMATIC S-3000 i nie mogę go odpalić, może coś nie działa. takw ogóle przyda się kontakt z takm samym posiadaczem CARAVAIR.

Pozdrawaiam

Witam

jeśli to możliwe to opisz , jak odpalasz ogrzewanie i co się dzieje to postaramy się pomóc

Pozdrawiam

Przede wszystkim odkręcam kurek, następnie nastawiam pokrętło u gory urzadzenia na 5-6 i pstrykam tkim przyciskiem z przodu kilkanascie razy, ale nic sie nie dzieje. Może winny jest jakiś zawur gazowy, może jest czyms zapchany.

Tak też robię, (zapomniałem dopisać) ale nic się nie dzieje. :hmm::hmm:

Jak naciśniesz pokrętło powinieneś słyszeć syk płynącego gazu.

Albo powinien być odczuwalny zapach.

Spróbuj też zaobserwować działanie iskrownika.

Całkiem prosto możesz zdjąć pokrywę.

1- sprawdzamy czy jest gaz

2-otwieramy zawór na butli

3-otwieramy zawory w przyczepie

4-zapalamy kuchenkę(łatwo się zapala, wiemy czy jest gaz i czy zawory są otwarte, usuwamy powietrze z przewodów

5-jeśli mamy ręczny piezoelektryk sprawdzamy, czy w okienku widać iskrę

może głupie pytanie, ale czy gaz w butli jest? :hmm:

Inaczej, czy dopływa do odbiornika? Bo jest zimno i jeżeli w butli pozostał głównie butan, to mogą być problemy...

Tak oczywiści gaz w butli jest, próby dokonywalem latem - wiem .że zimą jest gorzej. Po odkęceniu butli i zaworów (kuchenki, ogrzewania) kuchenka dziala. Nic przy ogrzewaniu mi nie syczy i nie pachnie gazem Ach nie widzę iskry nawet jeśli odkręcę obudowę.

Powinieneś mieć oddzielny zawór odcinający ogrzewanie, ja taki mam pod zlewem. Poza tym sprawdź iskrę. A tak w ogóle to ja po zakupie przyczepy rozebrałem całe ogrzewanie i wszystko oczyściłem, a było co :hmm: A co do gazu, to póki nie ma mrozu, to nie powinno być problemu, ja przynajmniej na razie nie mam.

Tak, ja też mam osobny zawór, ale muszę sie do Twojej rady ustosunkować czyli przeczyścić wszystko. Wyślę Tobie meila z fotką zaworu. Powiedz, w którym kierunku on jest otwarty lub zamknięty, bo on jest inny od pozostałych zaworów i jest osobno.