Skocz do zawartości

W poszukiwaniu do 1200kg DMC


ketrab

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi dodatkami to też jest wesoło. Z czystej ciekawości chyba wezmę któregoś weekendu wagę i podliczę ile zabierałem kg gratów jadąc pod namiot, a nie raz już w mym kombiaczku było niemal pod dach :) a i box nawet się pojawił z czasem.

Inna sprawa że ciekawe ile tak na serio było z tych tzw przydasiów bez których można było żyć i to całkiem dobrze... :)

Chyba niestety tak już jest że jak mało miejsca to się mało zabiera i już a tak to kusi :) i myślę że to nie tylko u mnie problem.

Na szczęście mam sporą ładowność auta i w razie zbliżenia się do DMC przyczepki znów bedę mógł spakować po dach... bo widoczności z przyczepą to i tak w tylnej szybie miał nie będę :) aczkolwiek sądziłem że jak już poprawiać sobie komfort to nie tylko ten noclegowy :)

 

W sprawie niektórych wpisów na forum to i tak są takie które trzeba traktować z przymróżeniem oka bo bywają przejaskrawione. Do wszystkiego należy podejść ze zdrowym rozsądkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do sprytnych i pomysłowych obserwatorów z zacięciem dedektywistycznym

 

http://allegro.pl/fendt-saphir-410-z-namiotem-dvd-tv-wc-2006r-i3855624079.html

 

na foto 2 z przodu przed "przedsionkiem" na boku jest kratka wentylacyjna wraz z dostawiona listwą pionową do listwy poprzecznej foto 7 także widać ... ???

Macie jakieś pomysły na co po co??

czy tego typu przedsionek ktoś kiedyś używał? widział w realu? ewentualnie jakieś plusy (poza niższą wagą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem jakiejś kratki.

Wstawiona listwa maskuje wstawienie nowej blachy na ich łączeniach.

Ta przyczepa była tam walnięta

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy jest to stała zasada u wszystkich producentów niemieckich przyczep??

z ostatniego studiowania wyszło mi ze fendt:

1 jako MW traktuje pustą budke,

2 podaje ile wazy standardowe wyposazenie (woda + kabel + 1 lub 2 butle) i to dolicza do masy budki gotowej do jazdy

 

 

 

Z tymi dodatkami to też jest wesoło. Z czystej ciekawości chyba wezmę któregoś weekendu wagę i podliczę ile zabierałem kg gratów jadąc pod namiot, a nie raz już w mym kombiaczku było niemal pod dach :) a i box nawet się pojawił z czasem.

Inna sprawa że ciekawe ile tak na serio było z tych tzw przydasiów bez których można było żyć i to całkiem dobrze... :)

U mnie było podobnie: w 2 osoby zapakowałem kombi po dach (dzięki kratce sie nie wysypało do środka), tylne siedzenie poszyby i rowery na dach i byłem 100% pewien ze przekroczyłem DMC auta (MW 1340, DMC 1920)

na ostatnim wyjezdzie doszedlem do wniosku ze biore tylko to co używałem do tej pory i spakowałem się do rolety + rower na dachu.

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie do sprytnych i pomysłowych obserwatorów z zacięciem dedektywistycznym

 

http://allegro.pl/fendt-saphir-410-z-namiotem-dvd-tv-wc-2006r-i3855624079.html

 

na foto 2 z przodu przed "przedsionkiem" na boku jest kratka wentylacyjna wraz z dostawiona listwą pionową do listwy poprzecznej foto 7 także widać ... ???

Macie jakieś pomysły na co po co??

czy tego typu przedsionek ktoś kiedyś używał? widział w realu? ewentualnie jakieś plusy (poza niższą wagą)

Akurat ten fendt ma podwyższone DMC (MW 930, DMC 1200).

Przedsionek (wg znajomych co uzywali takie cos) "nie przylega do przyczepy i dosc mocno szelesci na wietrze"

 

Ta kratka to chyba dorabiana wentylacja do bakisty (przynajmniej tak twierdzili niektórzy sprzedający jak widziałem takie rzeczy).

Mogło też być coś uszkodzone, bo kolor pod kratką się różni.

 

Ta budka ma również dorabianą kasete WC, ale jest ona wyżej zamontowana (zdjęcie 3) niż u kolegi Ivana.

Czy ktoś zamontował ją na brodziku zamiast na podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić prawo jazdy E do B, prosto i szybko a DMC rośnie nam w paierach do około 7t., Ja osobiście z kolegą wybieramy się wiosną na taki kurs, który trwa od 1 do 3 dni, zawsze się takie prawko przyda, choćby z lawetą gdzieś polecieć. Kolega ma ciężkie auto i obecnie jego max na budkę to 1050 kg. Dlatego przymierzamy się do rozszerzenia uprawnień ... a przy odrobinie zachodu (nowa homologacja) można z budki zdjąć odrobinę DMC, gorzej jest jak chcemy dodać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak też chciałem się upewnić (bo kolega Ivan) porównując ją do swojej, również od razu to wyłapał :) ale miałem nadzieję iż może to jednak wynikało z innych okoliczności, (pomijając niezbyt sympatyczny kontak ze sprzedawcą).

Zaczynam chyba żałować że się nie zdecydowałem na tą Ivana...ale chyba po prosztu byłem jeszcze zbyt zielony i przepełniony wielkimi nadziejami na złoty środek :) a teraz... im więcej czytam i oglądam tym bardziej obawiam się że jak już coś mi przypadnie do gustu to ze szczęścia przeoczę jakąś mine :)

Pozostaje dalej szukać (no chyba że oględziny burstnera w Bieruniu będą owocne)

Idzie zima, spadną śniegi... może w tym czasie coś się gdzieś jeszcze pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jeszcze nie ma się czym chwalić...ale...

Byłem wczoraj w Bieruniu wraz z kolegą z naszego forum marko6 POLECAM SERDECZNIE forumowicza. Wszystko ze mną sprawdził centymetr po centymetrze każdą wątpliwość zgłaszał i dyskutowaliśmy na ten temat. Nie wywierał wpływu na decyzję. Zero presji. Pełen bezstronniczy przegląd wad. Bo o zaletach się nie mówi, każdy wszak wie co mu potrzeba do szczęscia.

Dzięki jego doświadczeniu zlustrowaliśmy tego Burstnera 480 TK dogłębnie (ponad 3 godziny) Dodatkowym plusem jest to iż sam posiada Burstnera i wie jakie miewaja boączki :) czasem już nawet fabryczne a to przydatna wiedza.

Teraz wiem co dolega i gdzie.

Osobiście uważam że jak na 10cio letnią przyczepę w takim układzie o DMC1200 kg to stan jest na serio bardzo dobry.

Większość minusików to na serio drobnostki na które wystarczy we własnym zakresie poświęcić jeden słoneczny weekend i będzie super.

Wpłaciłem zaliczkę i w przyszłą sobotę jadę z żoną.

Jak zrobią co mają zrobić, jak żonie się spodoba (a myślę że sie spodoba) może jeszcze sie coś potarguję :) to wtedy powiem że mamy przyczepkę :)

O center - campie też złego słowa powiedzieć nie mogę, jak na razie :)

 

Teraz na wypadek wszelki rozglądam się pilnie za wiatą w okolicy ale ciężko...

 

MARKU - wielkie wyrazy uznania :) Dzięki raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna głowa :) cenę stargowałem wcześniej, poza tym zaliczka jest zwrotna gdybym sie rozmyślił :) choć mam nadzieję że tak sie nie stanie. Ale jakieś tam jeszcze pole negocjacji mam w zanadrzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pochwalę się iż przyczepka już w domku :)

Z tego miejsca jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym nawet w najmniejszym stopniu. Bez Was było by to o wiele trudniejsze

:) :) :) DZIĘKI :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.