Skocz do zawartości

W poszukiwaniu do 1200kg DMC


ketrab

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, co nieco się już naczytałem i sądzimy z żoną iż wiemy co nam potrzeba na naszą pierwszą przyczepkę tak by spędziła z nami kilka najbliższych lat. Przesiadamy się z namiotu :)

 

Mamy Volvo V70 rok 2004 2,4 benzyna 125kW DMC2280kg, MW 1359kg którego z zamiłowania prędko nie zmienimy :)

 

I do kompletu poszukujemy przyczepki:

0 BEZWYPADKOWA !!! NIE zawilgocona, zatęchła i takie tam oczywistości

 

1 przyczepy z łózkiem piętrowym (2ka dzieciaków) + podkowa rozkładana na łóżko (2ka dorosłych) + Łazienka pośrodku (może być bez prysznica) + Kuchnia

 

2 buda mieszkalna do 4,8 metra to chyba max

 

3 DMC 1200kg lub 1100kg ale tylko przy niskiej MW (tzn aby te przysłowiowe 100 - 150 kg ładowności jednak miała) to tak dla świętego spokoju by wsadzić do niej ponton z silnikiem (bo przy 2ce dzieciaków kanapy już nie złożę tak by zapakować wszystko do bagażnika a teraz jeszcze znów wózek wrócił a w boxie na dachu jadą ciuchy i śpiwory i inne lekkie graty)

 

4 rok 2004 lub nowsza :) bo to już wnętrze bardziej nowoczesne - ale wiadomo stan wygrywa w razie gdyby tak co do czego

 

5 stabilizator

 

6 roleta lub przedsionek

 

7 ciepła H2O bardzo konieczna nie jest ale mile widziana

 

8 tylko  niemiecka ( HOBBY, LMC, FENDT, BURSTNER )

 

9 ogrzewanie z rozprowadzeniem

 

10 kuchnia, gaz/230/12 z lodówką taką większą :) (ale nie aż z tych pod sufit - he he) tylko taka od blatu do podłogi

 

11 okna z roletami i moskitjerami, gdyby była też taka w drzwiach to fajnie

 

12 WC kasetowe wyciągane z zewnątrz

 

13 totalny max po długich rozmowach to 30tys pln ale wiadomo... trochę taniej = dużo lepiej i oczywiście już beż doinwestowywania na dzień dobry

 

14 mam nadzieję że nie jesteśmy zbyt wymagający... :)

 

zlokalizowaliśmy takie sztuki które się nam dość podobają:

 

http://allegro.pl/lmc-400-2007-8r-4-osobowa-z-przedsionkiem-hobby-i3844835157.html

 

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,777.html

 

http://otomoto.pl/hobby-hobby-400-kb-de-luxe-easy-T3909543.html

 

była jeszcze jednostka kolegi Ivana (Fendt 410) choć już to prawdopodobnie nie aktualne (dziś się ma okazać)

 

Prosilibyśmy bardzo o jakieś wypowiedzi na temat tych 3ech (do Bierunia być może uda mi się podjechać w pt. lub sob.)

Dzięki wielkie :) pozdrawiamy Bartek i Dominika

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej marki nie wymieniłeś ale też się mieści w 1200 DMC

Adria 502 DK. 960 kg MW - łóżka piętrowe, łóżko w środkowej częsci przyczepy, duże łóżko z przodu, łazienka a w niej wszystko co możliwe, WC kaseta,kuchnia 3 palniki, lodówka.

Ja też poszukiwałem przyczepy do DMC 1200 kg i miałem podobne wymagania i wybrałem Adrie. Chyba największa przyczepa z tych co wymieniłeś i najniższe DMC, Adria to taka trochę Ikea moim zdaniem :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez jestem w trakcie szukania przyczepki jutro jade do Bierunia tutaj jest wlasnie mowa o tej co sie wam podoba http://forum.karawaning.pl/topic/15830-pro%C5%9Bba-o-ocene-pomoc/ pozdrawiam

A tu znalazlem taka sama a inna waga http://otomoto.pl/burstner-fun-480tk-przedsionek-2005r-T4111075.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, faktycznie Adrii nie wymieniłem bo choć ten model na serio fajny i można wyszukać 1200 DCM (choć wiekszosc ma DCM 1300kg) to wielkość budki 5,2 metra  :blagac:  - może rozważę na 2gą :) jak już mi dzieciaki podrosną a dalej bedą chciały jeździć z nami :)

Nawet ten Burstner 480TK już mocno duży :oslabiony:

No chyba że moje obawy są nieuzasadnione i taką dużą manewruje się równie miło i przyjemnie... to proszę mnie naprostować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkładane łóżko w Hobby, to raczej porażka. Chyba , że dla malucha dla nastolatka troszkę bardziej

wyrośniętego to już nie.

Mam takie łóżko w Burstnerze, więc wiem co piszę.

Długość przyczepy 4 m. a niecałe 5 m. w zasadzie na drodze nie będzie miała

dla Ciebie znaczenia. Jak cofniesz z cztero metrowa to i z piecio metrowa dasz rade. 

Natomiast na kempingu ogromne, oczywiście na plus.

Burstner ma jeszcze jedna niewątpliwą zaletę. zaletę dodatkowy stolik, lub spanie.

DMC. liczona jest z pełnymi zbiornikiem wody i zbiornikiem w toalecie. Chyba , że jest 

jeden do wszystkiego. Do tego jeszcze wchodzi butla gazowa.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkładane łóżko w Hobby, to raczej porażka. Chyba , że dla malucha dla nastolatka troszkę bardziej

wyrośniętego to już nie.

 

DMC. liczona jest z pełnymi zbiornikiem wody i zbiornikiem w toalecie. Chyba , że jest 

jeden do wszystkiego. Do tego jeszcze wchodzi butla gazowa.

 

1 To istotna informacja z tym rozkładanym łóżkiem, a mógłbyś opisać z czym są kłopoty, niedogodności??

 

 

2 Odnośnie Burstnera to mam pytanie czy chodziło Ci o MW liczoną wraz z pełnymi zbiornikami i butlą gazową? bo to różnica in plus by była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak MW w każdej przyczepie jest liczone z wodą i butlą gazową. Różnica między MW a DMC to ładowność.

Jeśli masz powiedzmy 150 kg ładowności to możesz sobie dodać wagę wagę wody jeśli będziesz jechał z pustymi zbiornikami.

Jeśli jedna butla gazowa to nie musisz jej liczyć jako ładunek.

Rozkładane łóżko ma jedną zaletę. Nie zajmuje miejsca, błyskawicznie się rozkłada.

U mnie takie łóżko miało a w zasadzie ma 50 kg " ładowności" - podane przez producenta.

Natomiast jak się kładło dziecko o wadze-ok. 45 kg to dolna płyta już się dosyć ładnie uginała.

Spód to dwie dosyć cienkie płyty łączone na całej długości zawiasami.

Jestem pewien, że piętrus na stałe ma większą " nośność" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak MW w każdej przyczepie jest liczone z wodą i butlą gazową. Różnica między MW a DMC to ładowność.

Jeśli masz powiedzmy 150 kg ładowności to możesz sobie dodać wagę wagę wody jeśli będziesz jechał z pustymi zbiornikami.

Jeśli jedna butla gazowa to nie musisz jej liczyć jako ładunek.

Rozkładane łóżko ma jedną zaletę. Nie zajmuje miejsca, błyskawicznie się rozkłada.

U mnie takie łóżko miało a w zasadzie ma 50 kg " ładowności" - podane przez producenta.

Natomiast jak się kładło dziecko o wadze-ok. 45 kg to dolna płyta już się dosyć ładnie uginała.

Spód to dwie dosyć cienkie płyty łączone na całej długości zawiasami.

Jestem pewien, że piętrus na stałe ma większą " nośność" 

DMC to dopuszczalna masa całkowita więc nie ma różnicy czy masz wodę w zbiornikach czy butla pełna czy pusta - w sumie w czasie kontrolnego ważenia przyczepy na drodze nie możesz mieć większej wagi niż wpisane DMC przyczepy w jej papierach. Zrozumiałe jest, że gdy zbiorniki puste możesz załadować więcej innych "maneli" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed  w sumie nie bardzo wiem o co Ci się rozchodzi.

Tłumaczysz to samo co ja. Oczywiście, że masło jest maślane.

Dla kolegi ketrab było istotne, czy brak przykładowo 50 litrów wody w przyczepie.

Pozwoli mu załadować dodatkowe 50kg. bagażu  i taka odpowiedź otrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co mi wiadomo to Stefan46 kupił kamperka i ma do sprzedania ładną przyczepkę, zadbaną i na poziomie ...

 

Dzięki sprawdziłem DMC już mnie nie puszcza :( max to 1200kg

 

marko6 i ed :) spokojnie panowie wiem na czym polega różnica międzi MW a DMC,

i info iż niska ładowność nie musi być jeszcze pomniejszana o płyny i gaz jest dla mnie w tym wypadku istotna :)  dzięki

 

pytanie czy jest to stała zasada u wszystkich producentów niemieckich przyczep??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że dane te są z momentu sprzedaży w saloni nowej sztuki. Potem, każda modyfikacja, poprawa komfortu, itd ( np: dołożony mower, solar, itp.) Wchodzą już w ładowność cepki a nie w jej MW w papierach.

Polecam poczytać wątek "ile ważą Wasze cepki" czy jakoś tak. Wiele osób się zdziwilo, nie ukrywam, Ja również. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.