Skocz do zawartości

jedna czy dwie osie....


Arturo43

Rekomendowane odpowiedzi

Do holowania zapewne większy komfort jazdy zapewni Ci dwuosiowka natomiast wszelkie manewry ręczne przy ustawianiu na placu tudzież kempingu będą już o wiele trudniejsze no chyba , że doposażony będziesz w moverek to i tu nie ma mocnych :)

Jakoś kiepsko widzę reczne manewrowanie przyczepą na kempingu ktora waży około 1500kg, i to bez znaczenia czy dwie osie czy jedna. Chyba że kemping wybrukowany i w poziomie.

 

 

Edytowane przez dzoker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżdziłem dwuosiowym Detleffsem 700 ( 2000 kg ). Holownik LR Disco3 - 3000 kg.  Nas jest dwoje. Zamieniłem na Fendta 560 jednoosiowego.( 1700 kg ) Holownik waży 2500 - 2700 kg.  Obecny zestaw jest stabilniejszy, szybszy, lepiej prowadzi się na zakrętach. Nie mam i nie będę miał movera, ustawiam zawsze autem.

Jeżeli holownik jest cięższy od cepki o tonę to bez znaczenia jest ile ma ona osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś kiepsko widzę reczne manewrowanie przyczepą na kempingu ktora waży około 1500kg, i to bez znaczenia czy dwie osie czy jedna. Chyba że kemping wybrukowany i w poziomie.

. Właśnie dlatego sugerowałem moverka bo sam przerabiałam jednoosiowego Fendzika 550 Tg mw 1370kg i lekko nie było ;) a wykręcić dwuosiówkę to musi być już mega wyczyn. Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem dwuosiowym Detleffsem 700 ( 2000 kg ). Holownik LR Disco3 - 3000 kg.  Nas jest dwoje. Zamieniłem na Fendta 560 jednoosiowego.( 1700 kg ) Holownik waży 2500 - 2700 kg.  Obecny zestaw jest stabilniejszy, szybszy, lepiej prowadzi się na zakrętach. Nie mam i nie będę miał movera, ustawiam zawsze autem.

Jeżeli holownik jest cięższy od cepki o tonę to bez znaczenia jest ile ma ona osi.

Jestem tego samego zdania. Ciężar auta niweluje wszystkie zachcianki przyczepy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chciałem kupić HOBBY 560 (jedna oś) ale zastanawiam się nad HOBBY 660 ze względu właśnie na 2 osie. Holownik to Renault Trafic.

Ja stałem przed takim samym dylematem. Wygrał układ wnętrza i jedna oś. Jak by był taki sam z dwiema to bym też brał.

Jaki masz silnik w tym traffiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ile stracisz więcej rocznie?? Dwie stówki? Jest o czym debatować??

Hmmmm...są tacy ,którzy ze względu na 30 złotych viakoopy zrezygnują z większej i wygodnej przyczepy oraz wygodnego holownika

na rzecz chechławego holownika i ciasnej przyczepy.

 

Tak ,że 2 stówki to może być nie lada wyzwanie  :]  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a więc tu przeniesiono mój temat...a ja myślałem, że Ktoś go usunął :]

No więc mam Trafika 2.0, który w oryginalnie miał 115 KM ale został podkręcony do ponad 140 :skromny:.  Z obecną przyczepą o DMC 1500 jakoś sobie radzi.

Zastanawiam się nad zakupem przyczepy Hobby i wybieram między modelem 560WHU a 660WFC :hmm:.  Układy mają bardzo podobne a główna różnica to ilość osi no i oczywiście DMC. 

Jeśli chodzi o manewrowanie na kempingu to planuję wyposażyć przyczepę w mover. Bardziej interesuje mnie różnica w holowaniu przyczepy jedno i dwuosiowej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ci sami wydają na alkohol o wiele więcej niż kosztował by ich Viatoll i tam już nikt nie marudzi że drogo :D :D :D .

Domoino, nie zaczynaj...

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez mafik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.