Skocz do zawartości

Samodzielne tankowanie LPG


ADAMiEWA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tankuję wszystkie samochody klientów na jednej stacji,więc nawet chłopaki do mnie nie wychodzą,na kilku stacjach podczas naszych wyjazdów tankowałem sam,ale jak piszę ,że dystrybutor obsługuje pracownik stacji to nie wychodzę przed zaprzęg i grzecznie czekam aż przyjdzie.

Kilka razy za granicą też sam tankowałem ( chyba nawet w Austrii). Teraz zawsze pytam pracownika co on na nowe prawo o samoobsłudze?......

odpowiedzi są przeróżne, a co niektórzy nawet nie mają pojęcia,że coś takiego istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli nie PISZE, że SAMOOBSŁUGA to samemu nie wolno".

tzn. w połowie tankowania przyszedł obrażony Pan i tak mnie przywitał, a na koniec mnie pożegnał stwierdzeniem, że następnym razem wyłączą mi dystrybutor podczas tankowania. Jednak pistolet był już wymieniony na nowy i dlatego troszkę z nim polemizowałm rozładowując tym samym sytuację...

A stacji widuje coraz więcej np nowy Orlen na początku ul. Lwowskiej w Tarnowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE tam kobieta czy facet - kwestia nauki. Nawet małpę można nauczyć. Poza tym uważam że tankowanie gazu jest operacją znacznie bezpieczniejszą od tankowania benzyny, zresztą podobnie jak zasilanie gazem auta jest bezpieczniejsze niż w przypadku benzyny - ale to inny temat.

Samo tankowanie w przypadku i paliw ciekłych i gazowych nie jest trudne, a też uważam że bardzo dobrym pomysłem jest wymóg trzymania przycisku na dystrybutorze w czasie tankowania.

Poza kwestią techniczną to samodzielne tankowanie gazu jest super sprawą bo wreszcie nie będziemy usieli czekać zanim gościu nas zauważy, ubierze się i wolnym krokiem podejdzie aby nam zatankować autko.

A kobieta sobie poradzi... tak jak sobie radzą przy tankowaniu paliwa czy oleju... niedawno byłem świadkiem jak dwie laski podjechały i wyszły z auta,  pracownik stacji z kanciapy nie zdążył wyjść by zatankować im benzyny, jak dwóch klientów podbiegło i pomogło przy tankowaniu :) - szczerze mówiąc sam też miałem na myśli aby im pomóc ale zanim się ruszyłem to już miały pomocników :slina:  i tak się zastanawiam - jak można się utrzymać na tak wysokich obcasach ?! Ale jakby miały tankować gaz, a zawór był by w dolnej części zderzaka... hmm to chyba nikt by nie pomagał :) - Ta samoobsługa przy tankowaniu to nie taki głupi pomysł :):yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają te pistolety których używałem

post-7979-0-53999400-1390165093_thumb.jpg

post-7979-0-73821600-1390165127_thumb.jpg

Pozatym mało prawdopodobne jest odjechanie z dystrybutorem, z wężem to co innego. Na szkoleniach pokazują takie filmy.

Podczas tankowania włącznik pompy, przycisk, musi być trzymany non stop. Puszczenie go powoduje przerwanie tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Holandii od dawna się tankuje samemu i nikt nie robi sensacji. Żadnych guzików nie trzeba trzymac, nie jest to ciekawa sprawa przy instalacjach które się tankuje kilka minut, a np. pada deszcz. Wąż jest na specjalnej szybkozłączce i odjechanie z nim powoduje rozpięcie tego węża. Część zostaje przy dystrybutorze, część przy samochodzie. Żaden gaz nie ucieka, przećwiczyłem to osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.