Skocz do zawartości

Jak zamontować tablice wyróżniające?


Rekomendowane odpowiedzi

A pokaż mi zestaw, który ma poniżej 8m, chyba, że jeździsz maluchem z zapiekanką.

 

Idę zmierzyć mój zestaw.

Przyczepa średnia , auto stare ale z większych.

Z ciekawości zmierzę bo nigdy nad tym się nie zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i bardzo się cieszę, że są osoby (oprócz mnie), którym się podoba.

Tak więc udobruchany :) proponuję :):):) na zgodę i życzę miłego popołudnia.

Teraz znikam, bo muszę się przygotować (głównie) psychicznie do proszonej wizyty u mamusi (teściowej).

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym przeglądzie rejestracyjnym , nikt by nie dostał pieczątki bez tablic.

 

No właśnie że nie ma podstaw do tego , bo badasz samą przyczepę , nowe /towarowe / stojące do sprzedaży np. pod Castoramą też tablic nie mają , na kierowcy zespołu pojazdów powyżej 8 m ciąży obowiązek doposażenia zestawu w odpowiednie oznakowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko 10m , więc skoro tak to tablice nie dotyczą przyczep kempingowych.

Przy każdym przeglądzie rejestracyjnym , nikt by nie dostał pieczątki bez tablic.

Na przeglądzie byłem w czerwcu br. Pierwsze pytanie diagnosty (jeszcze przed wjazdem do Stacji) brzmiało: "Czy są tablice?"

Więc coś w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie diagnosty (jeszcze przed wjazdem do Stacji) brzmiało: "Czy są tablice?"

 

Odpowiedz wyżej

 

Wszystko się zgadza ale chyba nie będziesz ciągnął przyczepy siłą własnych mięśni... :) Przecież to jasne, że trzeba podhaczyć do jakiegoś auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To panowie co z policją , bo na pewno 95 % nas nie ma tablic i jeździ po drogach.

Dla policji łatwy kąsek na zarobek ( mandaty).

Dowiem się jak jest na prawdę , mam w pracy gościa , chodzący kodeks drogowy.

Ma ponad 50 lat i dalej się uczy , wykłada w WORD-ie i ostatnio prowadzi nowe szkolenia kierowców autobusów co mają prawko wydane przed 80 rokiem.

Dla ciekawostki ci co skończyli ten kurs mają prawko na autobus na 5 lat i jak znowu nie zrobią kursu to stracą uprawnienie na autobus.

Ciężarowców też to będzie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

i po co sie spieracie o te tablice? policja ma braki finansowe i bedzie szukac dziury w calym wiec ci co ich nie maja a przekraczaja zestawem 8m powinni sie liczyc z faktem ze ktoregos dnia policjant karze odpiac przyczepke i poganiac za tablicami i dopiero zestaw dopusci do ruchu jak bedzie mial te tablice :) moze jeszcze oprocz tego da jakis mandat na pamiatke ?

pozyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jasne, że trzeba podhaczyć do jakiegoś auta.

 

A może przyczepa pojedzie za ciągnikem marki SAM o długości 2 m ?

 

A co mnie obchodzi ?

 

To jest tak jak robisz badanie ciągnika rolniczego , przyjedzie sam solo - musi mieć trójkąt - pojazd wolnobieżny

Przyjedzie z przyczepą - nie musi mieć , bo trójkąt ma być na przyczepie a nie na ciągniku

Takich sytuacji jest dużo , tak dla posiadaczy motorowerów powiem Wam że za kilka dni wchodzi przepis mówiący o obowiązku poddawania motoroweru okresowym badaniom technicznym

 

Strzeżcie się Komarki , Jawki i inne bzykacze :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki ci co skończyli ten kurs mają prawko na autobus na 5 lat i jak znowu nie zrobią kursu to stracą uprawnienie na autobus.

Ciężarowców też to będzie czekać.

Moim zdaniem badania takie powinni przechodzić co 5 lat wszyscy kierowcy. Nawet kierowcy osobówek. Nieraz widzę "dziadków", stwarzających zagrożenie na drodze. Wiele osób jest takich, którym wzrok się pogarsza a oni nadal jeżdżą. Wiele jest przypadków, że jeżdżą ci, którzy ze względu na stan zdrowia już jeździć nie powinni. Mam wielką nadzieję, że kiedyś to wejdzie w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką nadzieję, że kiedyś to wejdzie w życie.

 

A ja nie. Wolalbym, zeby emeryta bylo stac na nowe okulary i badania lekarskie, nie wiesz jak takie badania beda wygladaly? - jakies 2 paczki, pieczatka a potem pokaz lekarzu co masz w garazu...

 

J.

 

I Konzio, Twoja przyczepa tez mi sie bardzo podoba jak wszystkie przyczepy w ogole,

moja to nawet juz do kiosku z warzywami zostawala porownywana i nie tylko.

 

W slowach smieciarka to raczej chodzilo o przenosnie, czyli zakladanie smieci na przyczepe,

czyli zolte tablice zostaly nazwane smieciem, z czym osobiscie sie zgadzam...

 

A co do pytania policji, to juz byl jeden kolega na forum co latal na policje sie pytac, - to co chcecie, zeby policjant koniecznie Wam odpisal?, przeciez policjanci tez miewaja przyczepy, sa rozsadnymi ludzmi i chca miec spokoj. Nikt nie napisze, ze jakis debil z ministerstwa nie dopilnowal, zeby wylaczyc przyczepy kempingowe z tego zapisu, choc pewnie bylo to zrobione celowo, zeby byla mozliwosc KARANIA, bo to jak wiadomo jest najlepszy sposob, zeby obywatele, he, he, obywatele siedzieli cicho i za duzo nie mysleli.

Jak ich zmusicie do odpowiadania na takie pytania to za chwile sie okaze, ze wszyscy zagraniczni turysci zaczna traktowac nasz kraj jak raj dla nienormalnych...

Malo tego, okaze sie, ze to nasz kraj wyznacza standardy zachowania na drodze, oznaczania "niebezpiecznych" pojazdow, zamiast najpierw zobaczyc jak to jest w troche bardziej rozwinietych i zmotoryzowanych krajach.

Jak bedzie napisane, ze trzeba chodzic z piorkiem w dooopie to tez bedziecie chodzili?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.