Skocz do zawartości

Wyjazd do Rzymu na kanonizację JP II


mikefoto

Rekomendowane odpowiedzi

Ired dziękuję skorzystam z Twojej propozycji, sprawdzonej zresztą. Mam jeszcze jedną prośbę jak pokonać drogę do Rzymu?

Będę mógł wyjechać w czwartek w południe i planuję drogę z dwoma noclegami. Uroczystość jest w niedzielę. Gdzie spać w drodze?? Wyjeżdżam z okolic 

Częstochowy  więc nie wiem ile drogi pokonam od czwartkowego południa . Wiedeń?? Dalej???? Nie lubię jeździć nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ired dziękuję skorzystam z Twojej propozycji, sprawdzonej zresztą. Mam jeszcze jedną prośbę jak pokonać drogę do Rzymu?

Będę mógł wyjechać w czwartek w południe i planuję drogę z dwoma noclegami. Uroczystość jest w niedzielę. Gdzie spać w drodze?? Wyjeżdżam z okolic 

Częstochowy  więc nie wiem ile drogi pokonam od czwartkowego południa . Wiedeń?? Dalej???? Nie lubię jeździć nocą.

@mikefoto napisał:

...Mam jeszcze jedną prośbę jak pokonać drogę do Rzymu?

Będę mógł wyjechać w czwartek w południe i planuję drogę z dwoma noclegami.

 

Jak z Częstochowy proponuję JEDEN nocleg na trasie, na pewno dasz radę to tylko 1619km. 

W punkcie B staraj się być ~godz. 21-22:00

 

A - B - C  < zerknij, przybliż punkty B i C

 

Dzień 1 ~727km nocleg na parkingu w punkcie B, dostęp do sanitariatów bezpłatny.

Całą noc parking oświetlony, tu zawsze zatrzymujemy się na chwilę...

Po drugiej stronie autostrady A2 jest taki sam parking, POWRÓT !

 

Z punktu B wyjedż jak najwcześniej po śniadaniu najpóżniej ~godz.07:00

 

Dzień 2 ~ 891km na kemping Seven Hills przyjedziesz ~godz.20:00 jest to dobra pora.

 

Pozdrawiam,

PS

Jeszcze raz pochyl się=zapoznaj się z moją trasą "gotowiec" którą podałem w poście # 2 tego wątku.

Kliknij i czekaj na otwarcie całej trasy, oddal...

Bez zapoznania się wiele tracisz.

 

Zerknij i kliknij niżej na 'esencja' wybierz Włochy 09.2012 oraz Chorwacja 2013...

... kliknij dowiesz się gdzie nocujemy na trasie, gdzie kupujemy winiety oraz paliwo.

Wszystko musisz prześledzić nie ma zmiłuj się.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj maila z Seven Hills informującego, że nie muszę rezerwować miejsca, zawsze nawet przy tłoku coś się znajdzie, więc spokojnie będzie można jechać do celu. Jednak moje dziewczyny (żona i dwie córki)  przegłosowały, że chcą jechać spokojnie na dwie noce, a więc ja  z synem przegrałem. Stąd zastanawiam się 3x 500 km, gdzie spać w okolicach Wiednia i drugi nocleg gdzieś koło Wenecji.Doradzicie jakieś miejsca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dalej jak Wiedeń ,z Bielska-Białej do Wiednia to ok 5h spokojnej przepisowej jazdy ,zależy od której planujesz nocleg

planujesz dwa noclegi w jedną stronę, kemping czy przy drodze ?.Koło Wiednia są bardzo dobre i bezpieczne parkingi , w okolicach Wenecji również ale wieczorem z miejscem krucho.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten o którym pisze Peklacz (Shell Rosennberg na górce) jest OK prawie zawsze są miejsca jednak nie wiem tam dojedziesz z Cz-wy

Powinieneś dojechać na Herzogberg w rozsądnej godzinie .

 

Druga sprawa bez nerwów , parkingów na trasie jest masa i poza sezonem zawsze gdzieś staniesz.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj maila z Seven Hills informującego, że nie muszę rezerwować miejsca, zawsze nawet przy tłoku coś się znajdzie, więc spokojnie będzie można jechać do celu. Jednak moje dziewczyny (żona i dwie córki)  przegłosowały, że chcą jechać spokojnie na dwie noce, a więc ja  z synem przegrałem. Stąd zastanawiam się 3x 500 km, gdzie spać w okolicach Wiednia i drugi nocleg gdzieś koło Wenecji.Doradzicie jakieś miejsca???

@mikefoto

Trasa na dwa noclegi A - B - CD - E  < zapraszam, przybliż B oraz C i D

 

Noc 1  punkt B parking < na zdjęciu nasze miejsce, w ubiegłym  roku spaliśmy tu 2 razy

 

Noc 2   punkt C < kemping, polecam Vaporetto linia #16

Noc 2a punkt D < parking jakich wiele spotkasz na trasie

Najlepsze miejsce do spania na parkingach we Włoszech,

zapamiętaj za budynkiem zawsze ciszej w nocy  punkt A  < zerknij, oddal ...

Czym dalej od autostrady tym ciszej.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem z bliska parking Triestingparkplatz i nie widzę miejsca żeby stanąć z przyczepą, chyba tylko pomiędzy tirami, Ired gdzie ty stałeś??? , A może na miejscach dla busów, a jak Polizei reaguje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem z bliska parking Triestingparkplatz i nie widzę miejsca żeby stanąć z przyczepą, chyba tylko pomiędzy tirami, Ired gdzie ty stałeś??? , A może na miejscach dla busów, a jak Polizei reaguje??

@mikefoto napisał:

...gdzie ty stałeś???

... nie wiem gdzie ty klikasz, jeszcze raz... klikaj post # 23

 

kliknij na > Noc 1 punkt B parking (czekaj na pełne wczytanie)  kliknij na napis zdjęcie ...

... takie foto  < zobaczysz 

... więcej zdjęć z tego parkingu = dokładka < nasze ławeczki czekają na Was

 

Na tym naszym zdjęciu < widać najwięcej ... ławeczki ... plac zabaw... pompa z wodą...

... czerwone auto+przyczepa to my, za nami autokar rano przyjechał "na sikanie"

 

... a jak Polizei reaguje?? < policja co kilka godzin w nocy nawiedza parking, nas nigdy nie zaczepili

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :)

Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum, witam i pozdrawiam wszystkich miłośników karavaningu :)

 

 My wybieramy się (6 osóB) na kanonizację kamperem. Planuję wyjazd w czwartek 24.04 wieczorem z Rudy Śląskiej. Pierwszy cel to Punta Sabbioni (myślę że w piątek w godzinach dopołudniowych będziemy na miejscu)  i wypad promem do Wenecji.  Prosiłbym o poradę gdzie bezpiecznie można zaparkować w Punta Sabbioni ... , ten parking z postu Ired-a jest strzeżony ?? czy lepiej stanąć gdzieś na kempingu , ale znowu czy na jedną noc nie będzie problemów ??

W sobotę rano przejazd pod Rzym , zastanawiam się nad tym Seven Hills , czy znacie może ceny z tego kempingu ?

W sobotę wieczorem zaczyna się w Rzymie czuwanie na Circus Maximus, a od godz. 5 wpuszczają na Plac sw. Piotra (myślę że będzie ciężko się dostać, nawet stojąc od soboty wieczora , ale zobaczymy :) 

W poniedziałek droga powrotna z postojem i noclegiem może Asyż albo Florencja , znacie jakieś miejsca do noclegu ?

pozdrawiam 

ps. Ired czy nie lepiej jechać przez Czechy ? przez Słowację jechałem do Chorwacji, wiem że trasa jest ok, ale nawigacja sugeruje Czechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homar wystarczy wejść na stronę obydwu kempingów w Punta Sabbioni (Miramare i Marina di Venezia) i zobaczysz, że 4 kwietnia obydwa te kempingi są nieczynne.

Ja jeżdżę od wielu lat przez Czechy i droga nie stanowi żadnego problemu, tym bardziej, że z Rudy Śląskiej i dojazd do granicy lepszy i droga przez Czechy sporo krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homar wystarczy wejść na stronę obydwu kempingów w Punta Sabbioni (Miramare i Marina di Venezia) i zobaczysz, że 4 kwietnia obydwa te kempingi są nieczynne.

Ja jeżdżę od wielu lat przez Czechy i droga nie stanowi żadnego problemu, tym bardziej, że z Rudy Śląskiej i dojazd do granicy lepszy i droga przez Czechy sporo krótsza.

 

I tym razem pojadę przez Czechy :), a co Miramare to jest czynny http://www.camping-miramare.it/apertura/open-gb.htm tylko czy warto ? byłeś na tym kempingu ? ceny dość przystępne :) 

Edytowane przez homarMB (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano przejazd pod Rzym , zastanawiam się nad tym Seven Hills , czy znacie może ceny z tego kempingu ?

ps. Ired czy nie lepiej jechać przez Czechy ? przez Słowację jechałem do Chorwacji, wiem że trasa jest ok, ale nawigacja sugeruje Czechy :)

@homarMB napisał:

... Seven Hills , czy znacie może ceny z tego kempingu ?

Seven Hills < ceny

 

... czy nie lepiej jechać przez Czechy ? przez Słowację jechałem do Chorwacji, wiem że trasa jest ok,

 

Nie daj się zwieść na pokuszenie = przez CZ jedż przez SK.

Tym bardziej że jechałeś do HR przez Słowację.

 

Pozdrawiam,

PS

Kemping=parking,  czytaj post #23 tego wątku.

Wszystko znajdziesz w moich wcześniejszych postach, post #2  zawiera całość.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homar przez Słowację jest o 70 km dalej, jedzie się godzinę dłużej.

Obydwie drogi są porównywalne. Przewagą drogi czeskiej jest jazda autostradą odcinkiem o 100 km dłuższym niż jadąc przez Słowację.

Winieta czeska kosztować cię będzie 310 CZK czyli około 48 zł

Winieta słowacka kosztować cię będzie 10 Euro czyli około 42 zł

 

Widocznie za te 6 zł opłaca się jechać dłuższą drogą.

 
Zrobisz jak zechcesz - wybór należy do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.