Skocz do zawartości

Przedsionek na podeście drewnianym...!?


slaw1948

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz rozumiem Twoją koncepcję :) Przedsionek w dobrej niewątpliwie cenie to rozwiązanie przejściowe a docelowe ma być konkretne - to ma sens :)

Wiadomo plany, koncepcje, zmiany, uzgodnienia, zatwierdzenie, jeszcze ta inwestycja agro no i w końcu wykonanie to wszystko trwa ale jest do pokonania -  tylko ten nieszczęsny pomysł Fenicjan - samo życie :)  oczywiście żartuję - z wyj. Fenicjan tu specjalnie żartów niema :(.

Teraz przypuszczam dlaczego podest miał być pierwotnie większy - pewnie pod  docelową zabudowę.

 

P. Adaś - szybki Gość - mnie to zwykle dużo wolniej realizacja jego pomysłów szła :)  nie to nie tak dawno było skoro ja jeszcze pamiętam tylko czas tak szybko leci :) u mnie za szczeniaka TV był najpierw Belweder a później wypasiony Ametyst 102 :)

Witaj..muszę Cię niestety rozczarować,żadne uzgodnienia,plany,zatwierdzenia itp ,nic z tych rzeczy ,tylko inwencja własna, gospodarz dzierżawi od leśników do 2035r teren i ''róbta co chceta , jazda bez trzymanki'' , oczywiście w ramach ogólnie przyjętych przepisów i zachowań /b.fajny facet,życiowy/.. Podstawa u niego to, terminowo opłacać ''haracz'' za plac, a życzy sobie 1500zł/rok..!             Tak,tak...racja,że też coś podkusiło tych Fenicjan /2000 lat przed naszą erą/wynaleźć pieniądze, popatrz, teraz same z tym kłopoty..!?        Co do podestu i nie tylko,masz rację,sam zobaczę co z tego pomysłu jeszcze się 'wykluje' .. Obecnie ,propagandowej TV nie oglądam /papka robiąca ludziom wodę z mózgu/, wystarczy ,Net,BBC,CNN i im podobne ,krótko,treściwie i na temat...Byłem dzisiaj zerknąć czy huraganowy wiatr i deszcz, podestu nie przestawił ,spoko, w "budce"sucho ,podest stoi jak stał, słomkowy od pokosty się zrobił..Zabrałem też 5 litrów soku z brzozy /3 dni kapało/,nowa bańka podstawiona i ....Fajnie jest ,byle do przyzwoitych temperatur i spokojnej aury.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tak zażartowałem, myślałem o tych różnych wewnętrznych uwarunkowaniach, planach, koncepcjach itp. , fakt masz rację opisałem jakby to miało prawa budowlanego dotyczyć :)

Fajny gospodarz i jasne zasady :)

A Fenicjanie jak ostatnio czytnąłem podobno nie winni historycy dyskutują na tym forum o tej winie a bankierzy tutaj  nawet prezentację popełnili - tiaa.....  scenariusz jakby znajomy w kraju nad Wisłą - typowe wręcz ktoś dał ciała winę rozwodnić i winnego nie będzie ,tyle że problem nie zniknie            skąd ja to znam..... :)

Też pozdrawiam :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po przerwie sanatoryjnej...uff..! Dni kilka temu,dotarł do mnie "BRAND" /przedsionek/,jak na używkę w b.dobrym stanie/to opinia tych ,co biwakują od lat i pomącą służyli przy rozkładaniu/..A wygląda on tak ...patrz ,kilka fotek dziś "strzelonych"... Całość w trakcie dopieszczania ,więc z pobłażaniem proszę oceniać...Do pełni szczęścia cena ... za kpl. 650zł ,to ona decydowała o zakupie.! No, aby nie było tak cacy, to..... brak zasłonek w oknach /tu prośba,gdzie i za ile można kupić,chociaż na okna czołowe 2 szt./są tam jakieś już haczyki/, takie żywe,jaskrawe kolory potrzebne, bo namiot szary,bezbarwny, lecz cenowo i jakościowo atrakcyjny.... B.proszę o podpowiedź co do zasłonek,bo przewalać strony na 'Alledrogo' ,czy wiadomych ,tematycznych stronach,gdzie ceny są sufitowe, to mi się szczerze mówiąc, nie chce.. Sorry za jakość zdjęć ,jednak szybkość jest tylko wskazana przy łapaniu pcheł..Pozdrawiam..! Podpowiedzcie proszę coś o zasłonkach.....!

post-15811-0-53921900-1401224708_thumb.jpg

post-15811-0-07232900-1401224718_thumb.jpg

post-15811-0-51436200-1401224725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę coś o zasłonkach.....!

 

No i fajnie - pokój letni już jest. Brand niezłe przedsionki i cena też dobra, sensowna używka średniej wielkości to zwykle pod tysiaka podchodzi .

No to wiecha Gospodarzu :)    Elegancko Ci to wyszło fartuszki poszły poza podest jest super - czyli chałupa w komplecie.

 

Czekaj, czekaj  jak będę w okolicy to się na parapetówę wproszę :), skrzynkę Tyskiego przywlekę  no bo przecież pokropek trzeba zrobić :)

 

Do rzeczy o zasłonkach:

Pstryknij fotke tych wieszaków/haczyków  w przedsionku  i daj na forum- zobaczymy czy jest kpl żeby wieszać.

 

Zasłonki - pokichaj chłopie Alledrogo i inne sklepy kempingowe przepłacisz a po czorta bulić np. 30-40zł za 1 zasłonke czy 100-200 za kpl bo w pieknym kraju nad Wisłą ktoś kiedyś doszedł do wniosku że w karawaning bawią się tylko bogacze i trzeba ich rzeźbić.

Jeśli nawet Twoja Pani nie szyje to w okolicy znajdzie się przecież krawcowa i z resztek Ci uszyje za parę złotych.

Też nie miałem zasłonek - 40 zł mi krawcowa wzięła za kpl. i materiał do kupy.  Bo przecież i szycie to żadne,  pomierzyłem podałem Jej wymiary i  nim fajkę wypaliłem to miałem uszyte, zwinąłem i wio do chałupy.  Nawet jakbyś sam materiał musiał kupić to i tak z krawcową Ci mniej niż 1/2 ceny kupnych gotowych wyjdzie  i jeszcze wzorek wybierzesz :)

 

Wieszaczki jak będzie trzeba najwyżej sobie tylko dokupisz  żeby do szyn w przedsionku pasowały i po bajce - za pół ceny będziesz miał  fajne zasłonki,  bez sensu przecież chyba za  kawałek szmatki ciężki szmal bulić :)

 

Ja nawet i wieszaczki pokichałem - zrobiła mi krawcowa zaszewkę na zasłonkach trochę linki gumowej w oplocie za niecałe 10zł  z pętelkami na końcach  zaczepiam pętelki na rurki i jest jak lala 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie - pokój letni już jest. Brand niezłe przedsionki i cena też dobra, sensowna używka średniej wielkości to zwykle pod tysiaka podchodzi .

No to wiecha Gospodarzu :)    Elegancko Ci to wyszło fartuszki poszły poza podest jest super - czyli chałupa w komplecie.

 

Czekaj, czekaj  jak będę w okolicy to się na parapetówę wproszę :), skrzynkę Tyskiego przywlekę  no bo przecież pokropek trzeba zrobić :)

 

Do rzeczy o zasłonkach:

Pstryknij fotke tych wieszaków/haczyków  w przedsionku  i daj na forum- zobaczymy czy jest kpl żeby wieszać.

 

Zasłonki - pokichaj chłopie Alledrogo i inne sklepy kempingowe przepłacisz a po czorta bulić np. 30-40zł za 1 zasłonke czy 100-200 za kpl bo w pieknym kraju nad Wisłą ktoś kiedyś doszedł do wniosku że w karawaning bawią się tylko bogacze i trzeba ich rzeźbić.

Jeśli nawet Twoja Pani nie szyje to w okolicy znajdzie się przecież krawcowa i z resztek Ci uszyje za parę złotych.

Też nie miałem zasłonek - 40 zł mi krawcowa wzięła za kpl. i materiał do kupy.  Bo przecież i szycie to żadne,  pomierzyłem podałem Jej wymiary i  nim fajkę wypaliłem to miałem uszyte, zwinąłem i wio do chałupy.  Nawet jakbyś sam materiał musiał kupić to i tak z krawcową Ci mniej niż 1/2 ceny kupnych gotowych wyjdzie  i jeszcze wzorek wybierzesz :)

 

Wieszaczki jak będzie trzeba najwyżej sobie tylko dokupisz  żeby do szyn w przedsionku pasowały i po bajce - za pół ceny będziesz miał  fajne zasłonki,  bez sensu przecież chyba za  kawałek szmatki ciężki szmal bulić :)

 

Ja nawet i wieszaczki pokichałem - zrobiła mi krawcowa zaszewkę na zasłonkach trochę linki gumowej w oplocie za niecałe 10zł  z pętelkami na końcach  zaczepiam pętelki na rurki i jest jak lala 

Witaj..! Kiedy Ty śpisz..!? Post z godz.3.03 ,no,no...ale 'krakusy' tak mają..Dawno,dawno temu,smoliłem cholewki do dziewczyny z tego miasta,chodziliśmy nawet ze sobą /tak to się wtedy nazywało/. Pańskie maniery dziewczę miało, kamienica niedaleko Sukiennic itd, a ja /syn szarego motłochu/.Ciężko się było zgrać i po wspólnych prawie 3 latach wszystko się sypło..Z domu Połaniecka była.. Teraz temat zasłonki; fotki walnę,czemu nie,dziś leje więc odpuszczam i jeśli ciekawych gotowych i tanich rozwiązań nie spotkam zrobię jak radzisz..Stacjonarna to przyczepa więc i roboty w koło sporo a, że 'rybiorz' jestem więc pomost, ławeczka tam i łódka ,cierpliwie czekają, aż przysposobię otoczenie wedle mojego pomyślunku...Generalnie,dzieje się i fajnie jest...! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj..! Kiedy Ty śpisz..!? Post z godz.3.03 ,no,no...ale 'krakusy' tak mają..Dawno,dawno temu,smoliłem cholewki do dziewczyny z tego miasta,chodziliśmy nawet ze sobą /tak to się wtedy nazywało/. Pańskie maniery dziewczę miało, kamienica niedaleko Sukiennic itd, a ja /syn szarego motłochu/.Ciężko się było zgrać i po wspólnych prawie 3 latach wszystko się sypło..Z domu Połaniecka była.. Teraz temat zasłonki; fotki walnę,czemu nie,dziś leje więc odpuszczam i jeśli ciekawych gotowych i tanich rozwiązań nie spotkam zrobię jak radzisz..Stacjonarna to przyczepa więc i roboty w koło sporo a, że 'rybiorz' jestem więc pomost, ławeczka tam i łódka ,cierpliwie czekają, aż przysposobię otoczenie wedle mojego pomyślunku...Generalnie,dzieje się i fajnie jest...! Pozdrawiam

Witam..! Zrobiłem jak radziłeś,bo w necie, sufitowe ceny za kawałek szmatki w oknie przedsionka..  Zakup z metra tkaniny odpowiedniej,maszyna do szycia w ruch ,żabek kilkadziesiąt za 9zł i zasłonki wiszą ..! Jak jest,tak jest...źle nie jest..Pozdrawiam

post-15811-0-35642800-1402735404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gratulacje za cierpliwość i pracowitość. Ale sobie salon strzeliłeś, jaszcze tylko kominka brakuje. :bravo:

Wzruszyłeś mnie,witaj, 'buda'stacjonarna więc..! Zawsze mi się wydawało,że jak już robić ,to robić dobrze..Dziś inaczej na temat bym spojrzał,choć źle nie jest..Korzystam z okazji i zapytam.? Chcę podłączyć wodę z jeziora do 'domku',noszenie wiader,wspinanie na wysoką skarpę mnie już nie bawi...Wszystko z grubsza mam pod kontrolą domówione/pompa,węże,230V,mała pompka 12v/ale filtr ,jakiś do te wody by się przydał, mimo, że będzie to woda tylko gospodarcza....hmm...tu jest pies pogrzebany, na wężu by był zamontowany on..                    Wujek Google w prostych rozwiązaniach słaby,wrzuca tematy za -set i tysiąc zł. Cierpliwie szukam dalej ,ale za każdą podpowiedź dziękuję... Familianci ogl. fotki moje i ja czasu już w lecie na nic nie mam, jedni przyjeżdżają ,drudzy odjeżdżają, jutro po wnuczkę na lotnisko jadę /Gdańsk/,była w kwietniu i chce teraz, też tu być..rodzinny mały horror mam.Fajnie jest...Pozdrawiam

post-15811-0-66872100-1406216457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,kiedys przed laty tez mialem domek nad jeziorem,pod lasem,teren dzierzawilem,podobne omijanie przepisow dot.zabudowy/teren rezerwatu przyrody.Fajnie bylo,ale nastal nowy pseudowlasciciel terenu/okazalo sie ze to jakas lewa fundacja z siedziba w Izraelu,powolana tylko po to by robic przekrety/i trzeba bylo nam sie z pieknego miejsca wynosic i pozostaly tylko wspomnienia...,ale mam alternatywe w postaci karawaningu/na otarcie lez/  Zycze powodzenia i milego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamy taki sam przedsionek i taki sam owieszajacy się daszek wystający za przedsionek  ,można to wyeliminowac stosując 2 rurki teleskopowe spłaszczone na końcach z otworami 8mm .Rurki umieszczamy na wystających bolcach i nakładamy wystający daszek .Materiał przedsionka jest strasznie ciężki iwymaga bardzo starannego wyregulowania rurek ale jast barszo trwały ,wytrzymuje kilka lat rozłozony nawet w zimie (AL BODZIO miejscowość Przełazy stoi tam 20 przyczep z przedsionkami cały rok) Pozdrawiam  i po wędkarsku połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.