Skocz do zawartości

Przedsionek na podeście drewnianym...!?


slaw1948

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jako świeży i surowy w temacie i wiekowy już facet...Bacznie przeglądam forum bo ,na stare lata kupiłem Wilka 460,przeżytek to ,ale w dobrym stanie....Ma służyć mi,jako stacjonarna baza wędkarska,nad wodą w lesie,miejsce i ceny dzierżawy już "zaklepane",a do domu 8-9 km/autem,rowerem/..! Pytanko..!? Czy ktoś z szanownych kolegów, ustawiał przedsionek na podeście /tarasie/ drewnianym..!? Planuję tak: bloczki betonowe co 0,8-1,0 m z przykręconym/przyklejonym/kątownikiem ocynk. do niego lehgr 40x60 ,na legar  deski 20-25 10mmm wyżej by betonu nie dotykały,całość 5mx3m impregnacja itd,itd.. .! Zasadnicze pytanie..!?  Czy na tym da się ustawić przedsionek..!? Pozdrawiam i proszę o uwagi..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widziałem przyczepy ,które miały podłogi drewniane i lekko podniesione .

Było robione to na zasadzie podłoga i przedsionek okrywający podłogę ale montowany do ziemi nie do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem przyczepy ,które miały podłogi drewniane i lekko podniesione .

Było robione to na zasadzie podłoga i przedsionek okrywający podłogę ale montowany do ziemi nie do podłogi.

Witaj..!  Hmm...tak jestem w temacie zielonkawy,że nie wiem nawet jak szeroki może być przedsionek,by ewent. z rady,spostrzeżenia Twojego skorzystać..Ale od czego jest internet prawda,emeryt ma czas ,będę szukał..! Dzięki za info,co do podwyższenia, to jedno i drugie raptem do 11 cm  pójdzie w górę, nie wiem,czy stelaż przedsionka ma rurki regulowane /wysokość/, więc...wszystkie wiadomości w temacie "łykam"...Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw rozłóż przedsionek i wówczas dokładnie pomierzysz wielkość podłogi wewnątrz , stelaż przedsionka jest regulowany na wysokość więc nie będzie żadnego problemy przy podanych przez Ciebie wysokościach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da się zrobic taki podest (mozna nazwac podłogą) wiem, bo kolega ma tez taką przyczepę nad j,Gopło i postawił własnie w tym celu .odwiedzając  go mogę Ci podpowiedziec ze dobrze kombinujesz..Ta przyczepa miała przedsionek  ale juz się wysłuzył wiec zamiast kupowac (no moze nie nowy )postanowił to wszystko zadaszy sklejką deskami,gontem a to wszystko teraz ładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnym jest by znać  wymiar podstawy przedsionka by podłoga nie wystawała poza obrys. Czy montowane ściany do ziemi czy do boków ( legarów ) podłogi zapobiega się  ściekaniu wody z przedsionka na podłogę i jej gniciu. Dobrze bylłoby jak byś pod ścianą  przedsionka pozostawił w okół mały przewiew pod podłogę . Wpłynie to lepiej na kondycje drewna podłogi.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za wszystkie podpowiedzi i uwagi...... zamysłem moim jest to, co pisze kol. "kornak" jako,że przyczepka, to stacjonarna moja baza nad wodą, pomost, łódka, itd....ale na tą chwilę, nie mam koncepcji co do zastąpienia przedsionka jakąś lekką konstrukcją drewnianą,może do wiosny coś wymyślę.....  Deski przed ułożeniem "podłogi" chcę mocno zaimpregnować,będą miały dołem przewiew ,bo ułożone na bloczkach betonowych legary odizolowane będą tak,by nie "łapać" wilgoci od spodu,całość nad ziemią 10-15 cm..Załączam fotkę mojego domku na kółkach...Pozdrawiampost-15811-0-39296500-1387957649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam i z rozpędu zapytanie mam..! Jak szeroki średnio, bywa łatwo dostępny przedsionek do/na fotce wyżej mój Wilk 460/...Dzisiaj, mój  "domek na kółkach" ,stanął na przeznaczonym dla niego miejscu ,wszystko super fajnie jest,do wody 6-10m w koło las ,stąd pytanie o szerokość typowego przedsionka.!?  Bo temat ,drewnianego podestu nie upadł, chcę go zrobić, tylko nie wiem czy na 2,5-2,6m a może na 3m lub więcej..!? Pojęcia nie mam, jakie są typowe i łatwo dostępne przedsionki do zaprezentowanego na foto Wilka .Problem w tym,że wpierw będzie podest, potem na nim, /kwiecień,maj/, przedsionek.. Aby nie mieć problemu później z dobraniem przedsionka, dobrze by było wiedzieć .... i tu liczę na waszą podpowiedź, jaki najczęściej szeroki bywa i absolutnie dostępny jest, ten "namiocik" ,a więc 2,5 czy 3,0m lub inne szerokości.!? Za kupienie "domku" u niego,sprzedawca oferuje za pół ceny, zakup przedsionka w b.dob stanie, w wielu szerokościach .!!  Przyznam,że 2,5m to szerokość wystarczająca dla mnie, ale czy powszechna..!? Chętnie wczytam się w uwagi i propozycje kolegów.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem to napisać :)

.

Uważam że błędem będzie budować podłogę nie mając przedsionka.

Jakaś pomyłka i 10 cm zrobi różnicę.

Zdobądź przedsionek, nie ma reguły czy do Wilka czy do Knausa.

Zazwyczaj 2,5m + długość budki. Ale...

Ustawienie przedsionka też jest ważne, wymiary też można korygować, stąd stelaże z regulacjami.

Teraz pytanie bo może nie zrozumiałem.

Chcesz postawić przedsionek NA podłogę, czy podłoga ma być dokładnie wewnątrz?

Proponowałbym na zimę przedsionek zdejmować, drewno na tym nie ucierpi.

Mało tego, Wilczek ładny, wiekowy, solidny ale może też mieć nieszczelności, nie znasz go dokładnie.

Pomyśl zatem, o zadaszeniu budki p/deszczowym. To prosta konstrukcja , często stosowana dla budek zakorzenionych. 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem to napisać :)

.

Uważam że błędem będzie budować podłogę nie mając przedsionka.

Jakaś pomyłka i 10 cm zrobi różnicę.

Zdobądź przedsionek, nie ma reguły czy do Wilka czy do Knausa.

Zazwyczaj 2,5m + długość budki. Ale...

Ustawienie przedsionka też jest ważne, wymiary też można korygować, stąd stelaże z regulacjami.

Teraz pytanie bo może nie zrozumiałem.

Chcesz postawić przedsionek NA podłogę, czy podłoga ma być dokładnie wewnątrz?

Proponowałbym na zimę przedsionek zdejmować, drewno na tym nie ucierpi.

Mało tego, Wilczek ładny, wiekowy, solidny ale może też mieć nieszczelności, nie znasz go dokładnie.

Pomyśl zatem, o zadaszeniu budki p/deszczowym. To prosta konstrukcja , często stosowana dla budek zakorzenionych. 

Witaj,rozważam wykonanie drewnianego podestu i na nim dopiero przedsionek..! Dzisiaj,korzystając z fajnej pogody,podjechałem do domku i bacząc jak słoneczko promyki śle, ustawiłem pod tym kątem Wilka,wypoziomowałem go /podnosząc z poprawką na podest/ i centymetr po centymetrze odbywała się inspekcja i poznawanie wnętrza /Wilk nigdy nikomu w PL nie służył/..Poprzednik widać, lekkim majsterkowiczem był ,ale spoko fajnie jest....zapachu stęchlizny brak, sucho wszędzie,tylko zapach takiego suchego kurzu wewnątrz /podejrzewam brak wietrzenia długo zamknięta stała/..Podłączyłem 230V /skrzynka obok z licznikiem, /2 zł/kWh,gościu sobie winszuje/ światło,gniazdka O'k,jutro dalsze drobiazgowe kontrole...Wiosną w planie było ewent.miejscowe uszczelnianie i malowanie dachu /bo lata swoje budka ma, a i sumienie spokojne potrzebne/..A tu czytam o Twojej propozycji; "zadaszenia budki p/deszczem"..!? Mógłbyś przybliżyć,rozwinąć temat..! Klina mi zabiłeś teraz..!? Pozdrawiam

Witam. Standardem w przedsionkach kempingowych jest 2,5m

Fajnie,dzięki za info ,choć na różnych forach i o głębszych przedsionkach 'ludkowie' piszą,stąd moje obiekcje i wahania..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem to napisać :)

.

Uważam że błędem będzie budować podłogę nie mając przedsionka.

Jakaś pomyłka i 10 cm zrobi różnicę.

Zdobądź przedsionek, nie ma reguły czy do Wilka czy do Knausa.

Zazwyczaj 2,5m + długość budki. Ale...

Ustawienie przedsionka też jest ważne, wymiary też można korygować, stąd stelaże z regulacjami.

Teraz pytanie bo może nie zrozumiałem.

Chcesz postawić przedsionek NA podłogę, czy podłoga ma być dokładnie wewnątrz?

Proponowałbym na zimę przedsionek zdejmować, drewno na tym nie ucierpi.

Mało tego, Wilczek ładny, wiekowy, solidny ale może też mieć nieszczelności, nie znasz go dokładnie.

Pomyśl zatem, o zadaszeniu budki p/deszczowym. To prosta konstrukcja , często stosowana dla budek zakorzenionych. 

....dodam tylko,że te 10 cm zawsze będzie więcej.....Jak mawiał Bogumił Kobiela -" łatwiej jest patyczek po cieniowić,niż go potem po grubować" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da się zrobic taki podest (mozna nazwac podłogą) wiem, bo kolega ma tez taką przyczepę nad j,Gopło i postawił własnie w tym celu .odwiedzając  go mogę Ci podpowiedziec ze dobrze kombinujesz..Ta przyczepa miała przedsionek  ale juz się wysłuzył wiec zamiast kupowac (no moze nie nowy )postanowił to wszystko zadaszy sklejką deskami,gontem a to wszystko teraz ładnie wygląda

Jak życia starczy,też taki plan mam...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co psioczyc tylko brac się za robotę :yay:  bo ciepełko w powietrzu juz czuc i leszczyk zacznie zerowac.Miałem rownierz takiego samego wilka i jest to bardzo  funkcjonalna przyczepa.,jezeli nie masz namiotu moze warto rozwarzyc cos bardziej stabilnego koszty prawie takie same a radosc będzie wieksza i jeden kłopot mniej ze za rok czy dwa trzeba by było :hmm:  myslec o nowym namiocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że w Twoim przypadku jeśli jest taka możliwość to tylko zadaszenie stałe. Zakup przyzwoitego przedsionka to ok.1000 zł. Coś już za te pieniążki idzie zbudować, a tak to tylko powielanie kosztów. No i wtedy można zbudować coś głębszego, np na 3,5m (to już wtedy troszkę przestrzeni będzie).  Kiedyś widziałem fajny drewniany podest przed budką zrobiony z kilku europalet, tylko górne deski były zagęszczone, wyszlifowane i polakierowane. Wym. takiej palety to 1,2m.x0,8m. lub większe 1,2m.x1m. Koszt jednej na skupie to ok. 20 zł.

Edytowane przez tatadyrektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.