Skocz do zawartości

GRUAU Avance 42CE - poszukiwania przyczepy przez kera76


kera76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kera, mi nie chodzi o model tylko wymogi rejestracyjne względem przyczep wyprodukowanych po chyba 90 roku lub 89.

Takrze o to zapytaj pierwszego lepszego diagnosty i Ci powie, ale z 95 roku (EZ 11/95) więc może powiedzmy cepka z 94 roku przy dobrych wiatrach powinna mieć na 100%.

 

edit:

sorry dotyczy to przyczep pow. 750kg, z pierwszą rejestracją po 1.08.2009.

Także jest OK.

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kera, przeczytałeś mój post :hmm:

Masz zdjęcia tej przyczepy ?

 

Tak przy okazji dodam, że jeśli Twój wyjazd jest już bezdyskusyjny, to upewnij się, że buda ma na felgach zimowe opony.

Ty w samochodzie też takie powinieneś mieć. Warunki drogowe mogą się zmienić z godziny na godzinę - nikt tego nie wie.

P.S.

Podlinkowana przyczepa nie posiada światła cofania.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kera76 , przejściówke kupisz na ul.26 Kwietnia  : http://www.solarius.co/ , powinni mieć na miejscu ,dla pewności   zadzwoń i zapytaj . Gniazdka 13 pinowe też mają dobrej jakości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisane w ogloszeniu,co prawda nie znam niemieckiego ale chyba dobrze myślę.Poza tym kolega dzwonil do nich i rozmawial z żoną bo sprzedajacego czyli męża nie bylo w domu.Mam nadzieję,ze się nie mylę bo przyznam ,trochę mnie zaniepokoiłeś,ale masz rację czujnym trzeba być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisane w ogloszeniu,co prawda nie znam niemieckiego ale chyba dobrze myślę.Poza tym kolega dzwonil do nich i rozmawial z żoną bo sprzedajacego czyli męża nie bylo w domu.Mam nadzieję,ze się nie mylę bo przyznam ,trochę mnie zaniepokoiłeś,ale masz rację czujnym trzeba być

 

Powiadasz "męża nie było w domu" - normalka. Jak przyjedziesz na miejsce, to też go może nie być, ale żona lub ktoś inny, co nie bardzo się zna, będzie na pewno :]

Nie masz widzę doświadczenia, więc go sprawdziłem.

Muszę Cię niestety rozczarować, typowa praktyka, a jeszcze częściej można spotkać kilka nicków i numerów telefonów.

Ten akurat dobrze się ukrywa, ale ...nie zdziwiłbym się, gdyby sprzedający okazał się Turkiem lub jakimś innym ...

Pierwsze lepsze z brzegu, długo nie trzeba było sprawdzać.

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/lmc-k-490-mit-kinderhochbett-neu-vorzelt-neu-t%C3%BCv-sonnefeld/186439125.html

Mam nadzieję, że o zaliczce nie było mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczki żadnej nie wplacalem,jednak po porównaniu nr tel z 2 odloszeń mojego i LMC muszę chyba uwierzyć ze jednak to handlarz mimo ze ogloszenie mowi inaczej.Nie wiem juz jak mogę stac sie posiadaczem wymarzynej cepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko, bo sylwestrowy bal czeka :drink::bzik:

Może akurat to, co tu opisuję, będzie dobrym przykładem i nauką dla początkujących w poszukiwaniu swojej przyczepy wśród zagranicznych ofert. Pamiętajmy, że niezbyt uczciwi sprzedawcy są nie tylko u nas, a zagranicznego kupca dużo łatwiej na coś nabrać, niż rodaka.

Nie twierdzę, że opisane oferty są "bee", ale przykład jest dobry, a wnioski łatwe do wyciągnięcia.

Normalnie, napisałbym,że sprzedaż przez handlarza nie przekreśla od razu przyczepy, trzeba jedynie dobrze przygotować się do oględzin i rozmów.

W tym jednak konkretnym przypadku, skoro handlarz już na wstępie robi różne uniki i zabiegi maskujące swoją działalność i chce zatrzeć jak najwięcej śladów prowadzących do siebie, łączących go ze sprzedawanymi przyczepami, rozsądek podpowiada, że kupno przyczepy u niego może rodzić różne niebezpieczeństwa, obawy i to zarówno od strony technicznej, jak i prawnej.

Na takie zakupy nie powinny wybierać się osoby bez doświadczenia, znajomości języka i tamtejszego rynku itd., itp.
W niemczech jest sporo różnych firm z prawdziwego zdarzenia, sprzedających używane przyczepy, mających duże place, stałe, a nie komórkowe numery telefonów, stałe adresy i nie kryjących się ze swoją działalnością i ilością ofert.
Moim zdaniem zakup u tego handlarza, dla osoby nie obeznanej z zagadnieniem, byłby zakupem dużego ryzyka.
W swoim czasie, podobnych ofert przerabiałem setki, nauczyłem się wychwytywać te podejrzane i starałem się je omijać, jak tylko to możliwe.

 

Teraz już tak na zakończenie.

Wspominałem poprzednio, że powszechną praktyką w takich przypadkach jest podawanie się za sprzedawcę prywatnego, używanie różnych nicków i numerów telefonów do poszczególnych ofert, brak głównego sprzedającego podczas kontaktów telefonicznych i cała masa innych wybiegów mających na celu dezorientację u potencjalnych klientów.

Aby nikt nie myślał, że to tylko czcze słowa, a sprzedający wystawił jedynie na handel przyczepę :lol2:  "swoją" i "żony" , spojrzałem na to bardziej wnikliwie. Oto, co z tego wynikło.
Moim zdaniem wszystkie przykłady, które zamieszczam niżej, to oferty tego samego handlarza (proszę nie sugerować się odmiennymi numerami telefonów - to wybieg).

Poza innymi sprawami, o czym nie będę pisał, zdradza go chociażby sposób fotografowania i wybrane do tego miejsca. Sposób przedstawiania ofert w necie również identyczny.
Ostatnia oferta, to ta, którą linkował Kol. kera76

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/hobby-elegance-380-vorzelt-sonnensegel-100km-h-zulassu-sonnefeld/187277335.html

post-8228-0-16939700-1388515170_thumb.jpg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/dethleffs-dethleffs-family-430-100-km-h-zulassung-vorzelt-sonnefeld/186715391.html

post-8228-0-18569900-1388515172_thumb.jpg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/beyerland-vitesse-430-tm-vorzelt-neu-t%C3%BCv-11-2015-sonnefeld/186828374.html

post-8228-0-50759600-1388515173_thumb.jpg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/fendt-platin-510-tf-mit-herzog-vorzelt-neu-t%C3%BCv-10-2015-sonnefeld/188404585.html

post-8228-0-46073100-1388515174_thumb.jpg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/buerstner-holiday-3552-2xvorzelte-sonnensegel-neu-t%C3%BCv-sonnefeld/188150913.html

post-8228-0-27581000-1388515176_thumb.jpg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/dethleffs-rondo-400-vorzelt-neu-t%C3%BCv-09-2015-sonnefeld/186831689.html

post-8228-0-13202300-1388515177_thumb.jpg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/b%C3%BCrstner-fun-370-bj-1996-neu-vorzelt-sonnensegel-t%C3%BCv-sonnefeld/188428663.html

post-8228-0-00918200-1388515178_thumb.jpg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/lmc-k-490-mit-kinderhochbett-neu-vorzelt-neu-t%C3%BCv-sonnefeld/186439125.html

post-8228-0-01838700-1388515179_thumb.jpg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/tec-sprinter-450-p2-neu-vorzelt-neu-t%C3%BCv-sonnefeld/187669518.html?lang=de&pageNumber=2&action=eyeCatcher&__lp=23&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=4300&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=23900&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=23700&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&minConstructionYear=1994&maxConstructionYear=1999

post-8228-0-31499200-1388515169_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer,dzięki za wszelkie uwagi i przeprowadzenie śledztwa na temat tego sprzedawcy,mimo ze nie mam zbyt duzego doświadczenia tez zwrócilem uwagę ze zdjęcia teca i lmc(podlinkowales ją)są robione prawdopodobnie w tym samym miejscu i wydalo mi się to podejrzaneJednak gdy zamiesciles linki pozostalych przyczep to już calkiem stracilem chęć jazdy tam ,nie mowiąc juz o tym ze stracilem tez nadzieję ze kiedykolwiek uda mi się kupić coś w miarę dobrego.Znowu szukam w kraju i nawet poszedlem na kompromisy co do moich wymagań.Np.biorę juz pod uwagę cepki tzw salonki,chociaż chcialem z osobną sypialnię ale jest nas dwojka do podróżowania więc myślę sobie ze moglaby być.Znalazlem coś takiego http://allegro.pl/hobby-exlusive-1997r-cena-posezonowa-i3840980850.html

                                Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, bez przesady ! Nie wiem, od kiedy dokładnie szukasz przyczepy, ale jeśli od czasu napisania pierwszych postów na forum, to jest to zaledwie ok. 3 miesięcy :]
To zbyt krótki okres, aby się zniechęcić. Fakt. są osoby, którym udało się znaleźć budkę w ciągu pierwszego miesiąca poszukiwań, a nawet jeszcze krócej, ale są też i takie, które szukały rok lub znacznie dłużej. Nie ma reguły.
Moim zdaniem nie powinieneś tak łatwo rezygnować z przyjętych założeń. Oczywiście, jeżeli zainteresujesz się również salonkami i nie będzie to dla Ciebie aż tak znaczące, to wybór będzie większy. Salonki mają swoje wady i zalety. Podstawową wadą jest dwa razy dziennie zmaganie się z rozkładaniem i składaniem "spania", ale z kolei zwarty układ wnętrza ma swoje odbicie w mniejszej długości, a to z kolei daje większą łatwość manewrowania i poruszania się w takich miejscach, gdzie z długą przyczepą mógłby być już problem. Na ogół MW salonek jest również troszkę niższa, czyli mniejsze ograniczenia dla holownika oraz niższe spalanie paliwa. Którą wersję wybierzesz, to już Twoja decyzja.
Przyczepka, którą ostatnio proponujesz, na fotkach wygląda ładnie, ale też i z takich fotek trudno cokolwiek więcej wywnioskować. Jeśli uważasz, że mogła by sprostać Twoim oczekiwaniom, to dzwoń / pisz i proś o dodatkowe fotki w dobrej rozdzielczości całej przyczepy łącznie z najbardziej newralgicznymi miejscami. Jeśli po takich fotkach nic nie wypatrzymy, to może ktoś z forum będzie miał blisko i obejrzy tą budkę dla Ciebie - miałbyś pewniejszą sytuację dla podjęcia decyzji, czy jechać i oglądać osobiście. Tak zresztą musisz postąpić z każdą ofertą, która Ciebie zainteresuje.

P.S.
Założyłeś mnóstwo tematów o poszukiwaniu przyczepki i można zginąć w ich gąszczu. brak ciągłości i wypisanych wymagań co do przyczepy w jednym temacie, utrudnia czytanie i ewentualne doradztwo. Nie zmieniaj już tematu, tylko prowadź swoje poszukiwania w tym jednym temacie. Przy okazji, napisz jeszcze raz tutaj, jakiej przyczepki szukasz, zakres cenowy, czym będziesz ją holował, dla ilu osób, co musi być koniecznie w wyposażeniu i jakie wyjazdy preferujesz - wszystkim będzie łatwiej spojrzeć od nowa na Twoje poszukiwania.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

niezbyt uczciwi sprzedawcy są nie tylko u nas

...

skoro handlarz już na wstępie robi różne uniki i zabiegi maskujące swoją działalność i chce zatrzeć jak najwięcej śladów

...

Na takie zakupy nie powinny wybierać się osoby bez doświadczenia

...

W niemczech jest sporo różnych firm z prawdziwego zdarzenia, sprzedających używane przyczepy

...

podobnych ofert przerabiałem setki, nauczyłem się wychwytywać te podejrzane i starałem się je omijać, jak tylko to możliwe.

...

zdradza go chociażby sposób fotografowania i wybrane do tego miejsca. Sposób przedstawiania ofert w necie również identyczny.

...

Na dzień dobry w Nowym Roku i debiutanckim poście Kolegom WSZYSTKIEGO DOBREGO !

.

Cytuję same najmądrzejsze zdania Kristofera, bo są żałosną prawdą niestety.

Proporcje uczciwe/nieuczciwe oferty w PL to 1/99 w D śmiem twierdzić jest na odwrót.

Taki mamy kraj i społeczeństwo, że nie sprzedaje się już normalnie tylko podstępnie.

Klient jak ma coś kupić to musi najpierw być otumaniony, nabrany, zrobiony w butelkę na czymkolwiek.

Ten coraz mniejszy odsetek uczciwych handlarzy/sprzedawców którzy działają tak jak byśmy sobie tego życzyli nie ukrywają się, wręcz przeciwnie. Skoro płacą podatki to robią wokół siebie zabiegi by dotrzeć do jak największej liczby swoich potencjalnych klientów.

.

Zauważyłem też ostatnio (bo szukam auta) pewne różnice na korzyść Niemców.

Przykład sprzedaży np. auta z zarysowanym błotnikiem.

W PL udawana jest uczciwość byleby klient przyjechał... rozczarować się

i żeby nie było coś utajone stosuje się dopisek "Stan jak na zdjęciach" na których po prostu g.o.o.w.n.o widać.

Komentarza do istoty żadnego. "Więcej info na telefon..."

To nie dla pogaduszek, tylko dla furtki bo w razie pretensji sprzedawca odwraca "kota ogonem" nt tego co nie zostało napisane, czyli nt wszystkiego o cokolwiek się czepić. 

To w PL. To chyba tylko w PL .

W Niemczech natomiast bardzo często widzę taki "Stan jak na zdjęciach" ze zbliżeniem, zrobione z uwagą i skazą w roli głównej + opis. Mam tu cały czas na myśli ów "zarysowany błotnik w aucie".

Dlatego nie szukam auta w PL , tu nie ma uczciwości prawie wcale.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.